В межах Варюшинського лісництва визначені всі степові ділянки
На степах лісництва наразі відмічено 13 видів рослин, які занесені до Червоної книги України.
Фото: Vian, CC BY-SA 4.0
Найбільше досягнення в охороні природи – це надання охоронного статусу цінній природній території. Для цього в Україні створюють об’єкти природно-заповідного фонду (ПЗФ). На сьогодні існує понад 8400 об’єктів ПЗФ, загальна площа яких охоплює 6,8% території України.
Ми готуємо обґрунтування для створення нових ПЗФ у місцях, які дійсно варті першочергового збереження. За нашими обґрунтуваннями вже створено близько 100 ПЗФ у Київській, Донецькій, Луганській, Херсонській, Львівській, Рівненській областях та в АР Крим. Зокрема ми стали безпосередніми учасниками створення національних природних парків (НПП) «Кам’янська Січ», «Нобельський», «Бойківщина», «Нижньодніпровський», «Олешківські піски», «Джарилгацький», Чорнобильського біосферного заповідника, розширення НПП «Голосіївський». Загальна площа цих територій − 408 134га (10% ПЗФ України).
90% площ нових ПЗФ за останні 3 роки були створені за нашою безпосередньою участю!
Ми організовуємо волонтерську допомогу установам ПЗФ, які цього потребують. Ми встановили альтанки й стенди на екологічних стежках НПП «Джарилгацький», розробили сайт цього парку; встановили вагончик для служби охорони в заповіднику «Крейдова флора», зняли відеоролик про цей заповідник. Під час організованих нами благодійних зборів коштів або речей за 5 років українці надали допомогу національним паркам на понад мільйон гривень.
Члени організації входять у всі дорадчі органи та комісії Міністерства екології та природних ресурсів України, дотичні до заповідної справи, та в науково-технічні ради 10 установ ПЗФ. Таким чином, своїми знаннями ми допомагаємо керівництву національних парків і заповідників ухвалювати кваліфіковані рішення.
Члени UNCG є співзасновниками та членами оргкомітету фотоконкурсу «Вікі любить Землю», який уже 7 років збирає на базі Вікіпедії фотографії територій ПЗФ. За всі роки конкурс зібрав понад 65 000 фотографій об’єктів ПЗФ, що є найбільшою базою фотографій ПЗФ України. Узявши приклад з нашої ініціативи, Вікіпедії ще 40 країн започаткували аналогічні конкурси. Використовуючи конкурсні фото, ми видали 6 фотоальбомів і безкоштовно передали їх національним паркам. Також ми працюємо над тим, аби всі ПЗФ України були відображені в Open Street Map та мали статті у Вікіпедії.
Члени UNCG стали авторами Методичних рекомендацій щодо розроблення проектів
створення природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду України (2017р.), документу, що заборонив джипінг у ПЗФ (2015р.).
Також нами було розроблено проект обласної цільової програми «Київщина заповідна» (2017р.), яка заклала в бюджет Київщини 20 млн гривень на ПЗФ.
Наразі ми працюємо над створенням 120 нових ПЗФ у різних областях України. Найважливіші з них – національні парки «Приірпіння та Чернечий ліс», «Холодний яр», «Подесіння» та «Гірський Тікич».
>> Проект “Національний парк і громади: відкриємо світу красу найбільшої пустелі Європи”
На степах лісництва наразі відмічено 13 видів рослин, які занесені до Червоної книги України.
Ми вже направили звернення із пропозицією відновлення заборони до Держрибагентства, Мінагрополітики та Міндовкілля.
Ми звернулися до АРМА та Міністерства захисту довкілля з проханням розглянути механізми для захисту природних територій Боржави від забудови.
6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни. Ця дата була проголошена Генеральною Асамблеєю ООН у 2001 році, щоб звернути увагу світової спільноти на наслідки воєн для природи та екосистем. Метою цього дня є нагадати людству, що під час військових конфліктів не лише люди, а й природне середовище стає жертвою руйнувань,…
Дякуємо Прибужанівській громаді за сприяння!
Ми плануємо провести для дітей декілька екскурсій.
Для Групи участь у Форумі IUCN – унікальний і надихаючий досвід.
Ми звернулися до Міндовкілля, щоб вони продовжили практику передачі нацпаркам і заповідникам приміщень реорганізованих лісгоспів та лісництв.
Закликаємо органи влади нарешті згадати про свої обов’язки і забезпечити притягнення до відповідальності винних!
Захід відбудеться 24 жовтня онлайн у Zoom і офлайн у Києві. Реєстрація для участі в офлайн-форматі обов’язкова.
На нашу думку, правильним рішенням буде повне виключення згадок про Каховську ГЕС і Національного меморіального кладовища з тексту Концептуальної записки.
Дякуємо Київській обласній раді за правильне рішення.
Ми вдячні за природоорієнтоване і свідоме рішення!
У «режимі очікування» ще декілька об’єктів.
Ми закликаємо Міндовкілля не вестись на манупуляції лісівників!
Завантажити збірник можна за посиланням. Щоб отримати друкований примірник, пишіть сюди: [email protected].
Якщо ви хочете отримати друкований примірник, пишіть сюди: [email protected].
Керівництво Мезинського парку каже, що самосійні ліси необхідно зберігати, але ніяких механізмів впливу не має.
Серед рідкісних рослин тут під охороною горицвіт весняний та ломиніс цільнолистий.
Спільно з адміністрацією НПП плануємо організовувати подібні заходи й надалі.
Завантажити збірку можна завантажити за посиланням.
Наразі триває процес розробки матеріалів лісовпорядкування національного парку. Ми відправили зауваження і закликаємо Міндовкілля їх врахувати.
Сподіваємось, що Уряд та Верховна Рада дослухаються до Єврокомісії, антикорупційників, правоохоронців та громадськості.
Невдовзі відправимо матеріали до обласної військової адміністрації для розробки паспортів.
Тут виявлено 5 типів біотопів з Резолюції 4 Бернської конвенції.
Очікуємо, що після цієї роботи ДП «Ліси України» погодить території для створення заказника.
Учасники матимуть можливість зустрітися з представниками Агентства з охорони природи Чеської Республіки, екоорганізаціями та керівниками об’єктів природно-заповідного фонду.
Тепер у долині річки Чортала зберігатиметься приблизно 500 га цінних природних територій з червонокнижними видами.
У межах пам’ятки природи відомо про 408 видів судинних рослин.
Розвиток відновлюваної енергетики має бути успішним, але він не повинен завдавати шкоди природі і повинен мати підтримку громадськості
Ситуація потребує реагування, а винні мають бути притягнуті до відповідальності.
У межах проєктованого заказника ми плануємо створити екологічну стежку «Долина троянд».
50 рекомендацій Робочої групи перетворилися на 50 формальних завдань, виконання яких не допоможе забезпечити екологічне відновлення України.
Дякуємо Новоодеський міській раді за позитивне та природоорієнтоване рішення!
Завантажити новий збірник про рідкісні види можна за посиланням.
Можливий проект відновлення матиме колосальну кількість впливів на регіон, які по своїх масштабах не поступатимуться наслідкам руйнування на Каховській ГЕС.
Закликаємо Міндовкілля терміново розробити зміни в законодавстві, які б повернули всі заборони на проведення рубок переформування!
Про інструменти, які круто працюють разом.
Міністерство неприємно здивувало, погодивши весь обсяг рубок, який просило ДП «Ліси України».
Для участі в онлайн-семінарі, який відбудеться 26 квітня, необхідно зареєструватися.
Ми вдячні міністерству та всім вам за підтримку та поширення інформації: розголос допоміг!
18-19 травня у Львові ми проведемо тренінг, де навчимо правильно комунікувати свої ідеї в соціальних мережах, планувати та проводити інформаційні кампанії.
На жаль, Львівська обласна військова адміністрація вже підтримала ці зміни. Тепер черга за Міндовкілля.
Сподіваємося, така спільна робота не стане одноразовою акцією і всі питання щодо лісорозведення будуть узгоджуватися з робочою групою.
Завантажити збірку можна за посиланням.
Просимо вас відправити звернення до депутатів, щоб не допустити ухвалення закону!
Дякуємо правоохоронним органам за їх роботу, сподіваємось на успішне доведення справи до вироку суду.
Через лісову реформу частина приміщень реорганізованих лісгоспів не використовуються укрупненими філіями ДП «Ліси України». Нам відомо про те, що оголошення про початок їх продажу вже опубліковані.
агальна площа заповідних територій ꟷ понад 635 га.
Закликаємо наш Уряд не пасти задніх в євроінтеграції і почати думати вже сьогодні, як нам запроваджувати ідеї цього закону в Україні!
Про це йдеться в листі, який нещодавно «Укрдержліспроект» (організація, яка відповідає за планування рубок у лісах) розіслав територіальними органами Держлісагенства.
Завантажити працю можна тут.
Заказник «Півострів Піщаний» розташований неподалік Миколаєва. Наприкінці 2020 року ми виявили, що в межах заказника Головне управління Держгеокадастру в Миколаївській області незаконно надало в приватну власність 6 земельних ділянок.
Дослідження здійснене за сприяння ІСАР «Єднання» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, реалізованій через Агентство США з міжнародного розвитку.
Інформація про поширення біологічних видів потрібна не лише біологам. Ці знання необхідні для створення територій природно-заповідного фонду, планування лісогосподарських заходів, розробки звітів з ОВД та містобудівної документації.
У часи, коли пріоритетом є забезпечення Сил Оборони, природа також потребує нашої допомоги. Тому ми оголошуємо збір на повнопривідний автомобіль для адміністрації парку.
7 років тому турецька компанія «Атлас Воловець Енерджі» вирішила побудувати понад 30 вітряків та супутню інфраструктуру… на Боржаві − найдовшій полонині Закарпаття
Частина територій, що очікує на заповідання, наразі тимчасово окупована, проте юридично це не перешкода для їхнього збереження.
На розгляді постійного комітету Бернської конвенції перебуває рішення про створення території Смарагдової мережі «Долина річки Інгул», де і розташований проектований заказник.
У 2023 році Черкаська обласна рада оголосила заказники місцевого значення «Плескачівські первоцвіти» та «Білі Обрії».
У часи війни, коли частина наших колег вимушена була покинути свої домівки, коли довкілля знищує не лише російський окупант, але й українець, найправильнішим рішенням у нашій організації було продовжувати роботу.
Відтепер лучні та степові ділянки біля села Ємчиха в Київської області охоронятимуться. За нашим клопотанням, Київська обласна рада оголосила ландшафтний заказник місцевого значення «Денисенків яр», площею 43 га.
Рік тому ми отримали підтримку від ПРООН для створення мережі інформаційно-рекреаційних центрів при природоохоронних територіях північного сходу України.
Планерна гора, що біля Ходосівки на Київщині, відома як місце для проведення польотів на парапланах та дельтапланах. Тут можна побачити рідкісні рослини, роздивитись краєвид на багато кілометрів удалечінь, але й доторкнутись до історії.
Охоронні зони для збереження біорізноманіття створили в лісах Єланецького лісництва Вознесенського лісового господарства.
Наприкінці листопада в Чорному морі відбувся найбільший шторм щонайменше за останні 100 років. Буря завдала збитків інфраструктурі тимчасово окупованого Криму…
За останні кілька місяців ми відправили в Міндовкілля з десяток звернень з пропозиціями не погоджувати видобуток бурштину, торфу та піску на важливих для збереження біорізноманіття ділянках.
Миколаївська область особлива для України. Різноманіття її природних екосистем вражає. Тут поширені різні типи природних степів і лук, екосистеми пісків та озер на Кінбурнській косі, унікальні природні комплекси Березанського та Тилігульського лиманів, каньйони річок Південний Буг, Інгулець, Інгул, поди та екосистеми, пов’язані з морем: узбережжя та багаті прибережні води різної солоності. Кожен шостий вид рослин…
Міндовкілля готує до затвердження проект інструкції з ведення державного кадастру територій та об’єктів ПЗФ. Це питання дуже актуальне, адже нині офіційна інформація про заповідні території існує лише у вигляді табличок.
У вересні Держлісагентство оприлюднило проект нових змін законодавства. Лісова галузь пропонує розширити перелік лісів, де дозволятиметься проводити рубки переформування. Нещодавно ці зміни стали на крок ближче до реальності.
Власнику самовільно зведеного будинку на ділянці заказника (яку незаконно передали в приватну власність) заборонили проводити будівельні роботи та здійснювати реєстраційні дії щодо нерухомості.
Ця територія — один з небагатьох добре збережених природних лісів у межах Києва біля міста Бровари. Нещодавно наші науковці знайшли на території заказника ще один червонокнижний вид — рідкісне ракоподібне Branchipus schaefferi.
Нещодавно ми провели вебінар для учасників проекту «Saving biodiversity data in wartime». На вебінарі обговорили аспекти публікування відкритих даних під час реєстрації біорізноманіття в контексті війни.
На останній нараді представник ДП «Ліси України» Володимир Касюхнич заявив, що заповідання цього лісу «не на часі» і запропонував повернутися до обговорення після війни. Водночас нищити цінні ліси – цілком на часі.
Протягом 2020-2023 років ми подали клопотання про створення територій ПЗФ в 10 громадах, де і досі немає жодної природоохоронної території.
Закликаємо Міндовкілля та обласні державні адміністрації ділом ─ не словами зберігати ліси, відмовляючи у видобутку корисних копалин у лісах, коли є альтернатива!
Нещодавно ми подали до міністерства клопотання про створення двох національних природних парків. Ідеться про «Громоклійський» та «Березанський» НПП, загальною площею понад 22 тис. га.
Книжки доступні як на ресурсах нацпарку, так і на нашому сайті.
Науковці нашої Групи протягом двох місяців проводили дослідження та готували обґрунтування для створення ландшафтних парків.
Нещодавно ми організували конференцію, присвячену європейським практикам охорони водно-болотних угідь. На які підходи слід звернути увагу?
Укотре їм вдалося відстояти ліс і запобігти створенню замість нього піщаного кар’єру розміром у кілька лісових кварталів. Це була вже друга спроба підприємства отримати позитивний висновок ОВД і створити кар’єр замість зеленого лісового масиву.
Лісівники Брустурянського лісгоспу почали будувати нову лісову дорогу на схилах гори Дурня.
Збірка призначена для фахівців природоохоронних та науково-дослідних установ біологічного профілю, членів екологічних громадських організацій, краєзнавців, натуралістів.
Створення нових нацпарків є важливим кроком для збільшення площі ПЗФ області, збереження унікальних ландшафтів, рідкісних видів та забезпечення контрольованого внутрішнього туризму.
Чи захоче Міндовкілля відстоювати чи не єдине природоохоронне досягнення останніх років?
Хочеться сподіватися, що в Україні є багато науковців, які не готові слідувати прикладу пана Нейка.
Ці ділянки не надані в оренду, вони офіційно не використовуються в виробничих цілях, тому заповісти їх − справа волі й бажання сільської ради.
Звернення щодо приватизації і самозахоплення земель в цьому заказнику ми направляли в кінці минулого року.
Розорювання цієї території заборонене законом: це степова балка з крутими схилами.
Ми вже звернулися до влади з проханням не погоджувати в нацпарку жодні рубки в заповідних лісах старше 100 років.
Очевидно, для ДП «Ліси України» поставити «пташечку» мільярду дерев явно важливіше за здоровий глузд.
Сайт Global Safety Net показує всьому світові, що Крим – територія росії, а його заповідні території − російське надбання.
Ми вже направили скаргу до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Можливо, хоч це мотивує Київську ОВА почати нарешті працювати над охороною природи.
Наслідки перелічених пожеж не вивчаються за результатами натурних обстежень, оскільки в заповіднику не залишилось спеціалістів, що забезпечували належний моніторинг та необхідні дослідження впливу пожеж на біоту степу.
Пізніше ми підготуємо ще більше обґрунтувань щодо інших територій, які були відкриті під час наших експедицій.
У 2021 році за нашими дослідженнями і поданням неподалік проектованого заказника створили ландшафтні заказники «Каньйон річки Чичиклія», «Райдолинський степ», а також гідрологічний заказник «Веселинівські плавні».
Тому розорювання ділянок у господарських зонах має бути заборонено на законодавчому рівні.
Дедлайн подачі заявок на участь – 29 серпня.
Зараз не варто сліпо ставити питання «як відновити водосховище», а шукати рішення, як швидко і раціонально задовольнити наявні потреби держави і населення, використовуючи сучасні технології і рішення.
Ми дуже вдячні всім, хто долучився донатами, зокрема колегам з дружніх екологічних організацій!
Тому ми вчергове звертаємось до Міндовкілля з вимогою зупинити плани лісівників і врахувати наші зауваження до правил рубок!
Дякуємо Новолатівській громаді за сприяння та свідомість у важливості збереження цінних степових територій!
22-23 вересня 2023 року спільно з Nesehnuti ми проводимо конференцію у Львові для експертів-природоохоронців, які працюють із водно-болотними угіддями.
Нам є за що критикувати Міндовкілля. Але в питанні інвазійних дерев міністерство ухвалило якісне рішення.
26 липня об 11:00 на нашій сторінці у Facebook ми проведемо зустріч, де представимо думку трьох екологічних організацій України щодо того, які кроки слід зробити, аби Цілі сталого розвитку були якнайшвидше досягнуті.
Схоже девізом “моя хата скраю” керуються ті, хто має обов’язок перед державою та народом охороняти природу.
Тому ми знову звернулися до Міністерства захисту довкілля з проханням не погоджувати незаконні санітарні рубки у заповідних лісах!
Херсонська обласна військова адміністрація та Міністерство захисту довкілля мають всі необхідні важелі впливу аби довести, що їх турбота про втрачену внаслідок російської агресії природу Херсонщини – не порожні слова.
Торік ми підготували клопотання про створення на Миколаївщині заказника “Чортальські обрії”. Заповідна територія планується у долині річки Чорталка, між селами Козубівка та Криворучка Мостівської громади. Після цього були довгі перемовини з громадою, яка мала погодити створення заказника. Нещодавно, 15 червня, депутати Мостівської громади підтримали нашу ініціативу і погодили створення заказника “Чортальські обрії”. Найбільш імовірно, що…
Ми розглядаємо наслідки підриву греблі Каховської ГЕС лише для дикої природи, хоча цілком усвідомлюємо, що крім екологічних, є також не менш важливі наслідки для економіки.
Детальну інформацію організатори обіцяють повідомити вже зареєстрованим учасникам.
Дуже сподіваємося на вашу допомогу.
Ми відправили звернення до правоохоронних органів, а наші волонтери проводять перевірки дотримання режиму в інших регіональних ландшафтних парках України.
Ми вже надали Держлісагентству та Міндовкілля свої зауваження та пропозиції. Сподіваємося, що хоча б для Міндовкілля біорізноманіття – не пустий звук. Будемо тримати у курсі справ.
Закликаємо народних депутатів не голосувати за законопроект №9136.
Просимо керівництво Уряду розібратися з цим питанням і зробити все можливе, щоб подібні політичні технології не використовувалися в демократичній Україні!
Ухвалення законопроекту 9316 у нинішній редакції відкриє скриньку Пандори, призведе до дерибану заповідних територій. Краще, що можуть зробити депутати, усунути з нього всі ці норми.
Сподіваємося (хоча мабуть марно), що депутати все ж не голосуватимуть за дерибан заповідної природи України!
Рекомендації будуть враховані при створенні Плану відновлення громади та в інших стратегічних документах.
“Бескиди” − це понад 1500 гектарів старовікових лісів у Львівській області на кордоні з Польщею, біля села Катина.
Від початку повномасштабного вторгнення наша Група займалася збором коштів на підтримку Асканії. І ми підтримуватимемо заповідник до його звільнення від росіян.
Сподіваємось, цю неймовірну ініціативу Білогородських депутатів підтримаюсть і сусідні громади. Проте саме це рішення вже увійшло в історію як перший прецедент, коли громада вирішила вилучити землю у лісорубів і віддати національному парку.
Але виникає питання, чому Міндовкілля, яке відповідає за співпрацю з Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP), не надає інформацію в міжнародну базу даних про природно-заповідний фонд України?
Частка природно-заповідного фонду України станом на 01.01.2023 становить 4.167 млн.га (6.9%).
Державна влада, зокрема і Міндовкілля, обмежені в матеріально-технічних, експертних та часових ресурсах в умовах зовнішньої агресії. Тому якісно організувати роботу над такими комплексним стратегічними питаннями можливо лише після створення центрального органу виконавчої влади, який буде забезпечувати реалізацію державної політики у галузі природно-заповідного фонду та збереження біорізноманіття.
Заказник “Сирівський” пропонується створити на місці єдиної відомої в області колонії бабака степового, яка утворилася шляхом міграції бабаків з сусідньої Одещини, куди цей вид був переселений в минулому сторіччі.
Треба повернути публічний доступ до нині закритої інформації про рубки. А також змінити Кримінальний кодекс – передбачити пряму відповідальність посадових осіб лісокористувачів за незаконні рубки “з документами”.
Ініціаторами створення заказника є Михайло Бобир та Роман Титикало.
Створення цього заказника означатиме надання охоронного статусу одній з найцінніших природних ділянок у Миколаївській області.
У листопаді до Ботанічного саду надійшов запит від міністерства з питанням, що потрібно університету для виживання. Ботанічний сад попросив генератор, однак віз і нині там.
Миколаївська область – одна з небагатьох степових областей, де територіальні громади прийняли рішення про передачу земель лісгоспам.
Радіємо цій новині і вітаємо колег, завдяки яким на один заказник стало більше
Щиро вдячні всім, хто боровся і виборов!
Ми звернулися до громад з проханням не продавати природні території та рекомендували їм створити на таких землях об’єкти природно-заповідного фонду з можливістю помірного випасання худоби.
Нагадуємо, що з початку повномасштабного вторгнення ми підтримуємо національні парки і заповідники, що опинились в окупації, а також ті, які вже стали звільненими. І ви також можете до цього долучитись.
Підтримати НПП «Кам’янська Січ» можна за посиланням.
Ми звернулися до громад з проханням не продавати ділянки, які є прибережними захисними смугами та заплавами річок.
Тож лишається просити голів громад не продавати земельні ділянки, що мають крутизну схилів більшу за 7 градусів, чим ми й займаємося.
Починаючи з листопада на Херсонщину прилетять птахи з півночі. Вони зимували тут протягом століть. А можливо й тисячоліть. Куди полетять вони від бойових дій, якщо за тривалий час вони не змогли обрати іншого придатного місця?
Російські війська розпочали будівництво потужного укріпрайону вздовж лівобережної частини Херсонської області в Україні. Приблизну схему “ліній оборони” (Map of the russian defense lines being built on the right bank of the dnieper 05.11.2022) опублікував канал @COUPSURE в твіттер. Аналіз супутникових знімків підтверджує таке розташування “ліній оборони” росіян. Ця новина має не лише військове але й…
Віримо, що зовсім скоро зможемо порадувати вас новиною про створення заказника “Берег Закарпатського Моря”.
Закликаємо науково-технічну раду Карпатського біосферного заповідника не погоджувати рубки на обстежених нами ділянках.
Ми, представники понад 20 громадських організацій та ініціатив, наголошуємо на неможливості ухвалення Верховною Радою України законопроєкту №8058 у нинішній редакції та необхідності його направлення на доопрацювання.
Щоб підписати звернення, напишіть нам на пошту назву вашої організації та ваше ім’я – [email protected]
Пояснюємо, як українські лісові чиновники маніпулюють, розказуючи про «перестійні» (тобто старі) ліси.
Очікуємо на відповідь від прокуратури про виконання судового рішення. Триматимемо вас у курсі.
Після відновлення контролю України над всіма її землями, співпраця в частині транскордонних вод з її північно-східними сусідами буде неминуча. Інакше всі їхні проблеми “перепливуть” кордон і стануть лихом вже для України.
Ми звернулися до Президента України, Прем’єр-Міністра та Генерального прокурора України з проханням зупинити прийняття цього протизаконного рішення.
Радіємо, що в такий час все-таки є гарні новини на природоохоронному фронті
Як і обіцяли, ми поїдемо на усі погоджені ділянки. І журналістів запросимо.
Якщо заповідник таки погодить рубки – поїдемо детально обстежувати всі погоджені ділянки. Й журналістів з собою візьмемо.
Питання будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік і комунікацій в межах природно-заповідного фонду можна врегулювати шляхом встановлення особливого режиму цих територій, встановлення права земельного сервітуту на окремі ділянки, розроблення чіткого алгоритму співпраці між державними органами влади та підпорядкованим їм організаціям.
Вже зараз масштабність пожеж є однією з найвищих за всю історію зони відчуження (більші пожежі спостерігались тільки у 2020 році та поряд з іншими чинниками були спричинені аномальними погодними умовами), що показує наскільки серйозної шкоди завдають воєнні дії довкіллю та наскільки довготривалими можуть бути наслідки війни на прикладі лише пожеж.
Разом з усіма українцями вітаємо неймовірні успіхи ЗСУ на Харківщині!
Щиро дякуємо Департаменту екології Тернопільської ОДА, Ігорю П’ятківському та всій Тернопільській обласній раді.
Влада ж Олександрівської громади, окрім нівелювання статусу ПЗФ, відома і своєю дружньою позицією щодо затоплення парку “Бузький Гард”.
Заповідання цих ділянок є важливим кроком, принамні для їх збереження від знищення в тилу.
Якщо ви любите гуляти на природі – завантажуйте застосунок iNaturalist і фоткайте цікаві знахідки.
Наша організація, що об’єднує велику кількість професійних науковців-біологів, географів та екологів, готова забезпечити цю ідею науковим наповненням та обґрунтувати створення великих національних парків на сході та півдні України, загальною площею до 1 мільйона гектарів.
Визнати свої помилки та оперативно вирішити проблему – це круто й дуже незвично для України.
Ми звернулися до прокуратури Миколаївської області і попросили надати приписи Управлінню екології Миколаївської ОВА про якнайшвидше оформлення положення та охоронних зобов’язань на заказник, оскільки від моменту створення вже минуло близько року.
Багато громад негативно сприймають заповідні території. Хоча на практиці заповідні території навіть в короткостроковій перспективі можуть бути фінансово вигідними громаді.
Усі заходи спрямовані на розвиток ботанічного саду, заохочення дітей і дорослих до пізнання навколишнього світу, підтримку осіб, які були вимушені покинути свої домівки і тимчасово проживають в Кам’янці-Подільському.
Що з цим робити? Для початку варто ухвалити законопроєкт “Про ринок деревини” та врахувати пропозиції громадськості щодо прозорих, повних та публічних сертифікатів на експорт деревини.
Ми й не очікували іншого від Брустурянське ЛМГ. Але чому Карпатський біосферний заповідник сліпо погоджує такі рубки? Де був головний природознавець заповідника, який по закону має власноруч обстежити кожне відведене в рубку дерево?
Природоохоронний потенціал України потужний і перспективний. У час, коли світ готовий підтримувати нашу державу, як ніколи, наше завдання – зробити все, аби використати цю підтримку з максимальною користю – для людей, держави та природи.
Ми готові підготувати наукове обґрунтування для створення такого заповідного об’єкту.
Найбільш раціональним рішенням після розірвання угоди з білоруською стороною є негайне перекриття каналу, що постачає воду до Білорусі.
Незважаючи на те, що практично всі науковці-біологи у складі НТР проголосували проти роботи щодо встановлення лімітів на використання природних ресурсів Гайсинським лісовим господарством, рішення ухвалили більшістю голосів.
На жаль, саме загибель Романа Ратушного стала поштовхом для підвищення уваги фахівців-біологів до урочища “Протасів яр”.
До розробки пропозицій створення нових територій природно-заповідного фонду на Одещині запрошуємо науковців та активістів громадських організацій.
Можна шукати і шляхи відновлення ґрунтового покриву. Хоча видалення важких металів з ґрунту – це досить трудомістке та дороговартісне завдання.
Ми розраховуємо що види з нашого “тривожного” списку не будуть остаточно знищені і плануємо дослідження стану їхніх популяцій після звільнення тимчасово окупованих територій України.
За нашими підрахунками, фактично кожен третій гектар України, знищений вогнем, – це заповідна територія.
Сподіваємося, що чиновники дотримаються свого слова і чекаємо офіційного виконання обіцянки!
Ми з острахом можемо уявити стан природно-заповідного фонду при відкриті доступу до закритих реєстрів за допомогою яких ми могли оперативно відслідковувати порушення.
Поспіх, невігластво чи свідомий намір?
Окрім безперечно важливих комунікаційної та економічної функцій позбутися греблі насамперед означає повернути у природне місцеперебування десятки представників рослинного та тваринного світу.
Складається враження, що за цими кроками ховається не стільки поспіх, скільки неймовірна жадібність до землі представників аграрного лобі в парламенті, навіть під час війни.
Якщо ж і будувати подібні споруди, варто взяти досвід з будівництва стін вздовж доріг, які робляться з переходами та тунелями для забезпечення міграції тварин.
У дні війни важливо бути пильними і не робити помилок. Це стосується швидких змін законодавства, які вносяться Парламентом України.
44% природоохоронних територій найвищого рангу опинилися в зоні бойових дій, під тимчасовим контролем російських загарбників або є недоступними для України.
Через безпеокові питання просимо перерахувати кошти на нашу картку за лінком
Просимо представників громадських організацій, які підтримують нашу позицію, підписати звернення, написавши про це в коментарях.
Зацікавленим громадам, експертам і активістам необхідно розбиратись з процедурою ОВД та якнайактивніше використовувати для захисту рідної природи.
Разом з тим, перемог було б значно більше, якби більше активних громадян долучались до процесу оцінки впливу на довкілля.
До заказників пропонуємо включити балки та відслонення крейди в долинах річок Айдар, Красна та їхніх приток на півночі області.
Пишаємося, радіємо та віримо, що прикладу свідомої Комарської громади слідуватимуть і інші ОТГ України!
Найкращою альтернативою цьому проекту було б повне роздамбування всього Наддністрянського болота.
Дякуємо кожному, хто усвідомлює свою відповідальність за збереження природи рідного краю та супроводжує нас на цьому шляху. Кожна маленька допомога важлива та наближає нас із вами до значущих результатів. Допомогти нам діяти й у наступному році можна за лінком.
Цим рішенням площу природно-заповідного фонду Миколаївської області збільшено на понад 810 га
Боротьба за збереження полонини Боржава триває з 2018 року. Окрасу українських Карпат, яка є територією Смарагдової мережі, планують забудувати вітряками.
Масштабний дерибан українських лісів потребує не тільки втручання прокуратури, а й, можливо, змін до законодавства.
Така схема перебуває на етапі офіційних(!) переговорів між КМДА та Феодосіївською ОТГ. Київ офіційно узгоджує межі, а Феодосіївська ОТГ офіційно шантажує київську владу.
Верховинська селищна рада замовляє за бюджетні кошти ОВД для того, щоб за бюджетні кошти укріпляти берег під незаконно збудованій амбулаторії.
Вивчивши матеріали справи, експерти Берської конвенції підготують звіт і рекомендації для прийняття наступних рішень щодо цієї справи Постійним комітетом Бернської конвенції.
Ініціаторкою створення ботанічного заказника стала вчителька місцевої школи Світлана Ситай.
Ні верховенству влади олігархів! Так чистому довкіллю та здоровій нації в Україні!
Розповідаємо, що робили і що вдалося за основними напрямками роботи.
Закликаємо Київську міську раду звернути увагу на інші відібрані в Києва природно-заповідні об’єкти!
Ці місця потребують реального захисту, інакше ми їх скоро втратимо.
Якщо ви хочете стати власником небагатьох останніх друкованих примірників, пишіть сюди – [email protected]
Для нас стала відкриттям спільна з грунтознавцями робота. І ми сподіваємося, що наші майбутні висновки та рекомендації будуть набагато якіснішими, адже знання про ґрунти – це основа знань про природу!
Звертаємось до Кабінету Міністрів України і Офісу Генерального прокурора України з проханням ще раз порахувати збитки і зупинити знищення Кінбурнського півострова.
Ми звернулись до екологічного та антикорупційного комітетів Верховної ради з проханням не допустити ухвалення цього законопроекту.
Шкода від пошкодження ділянок природно-заповідного фонду шляхом залісення (у додатку – ) становитиме майже 700 мільйонів гривень.
Прокурори вже звернулися до Великописарівського районного суду з позовною вимогою в інтересах держави, де йдеться про скасування наказу про надання ділянки в приватну власність та власне її повернення заказнику.
Пане Мальований, може досить імітувати роботу?
Окремо ми проведемо вебінари в 6 українських університетах, на яких представимо гуманну методологію збору даних про біорізноманіття.
Стисло про кожний з них ідеться у відео на нашому Youtube (не забувайте увімкнути субтритри).
Поки директор Луганського заповідника перебував у відпустці, невідомі поганці розорали понад 20 гектарів охоронної зони природного заповідника.
Повний перелік зауважень ми вже подали. Сподіваємося, @Міндовкілля надасть негативний висновок до даного звіту.
Ми переконані, що за цим злочином має слідувати кримінальна справа.
Ця робота є частиною фундаментального флористичного дослідження Сеймського регіонального ландшафтного парку.
Ми звернулись до Офісу Генпрокурора та Волинської ОДА з вимогою перевірити законність надання ділянок в приватну власність в межах природно-заповідного фонду та вжити необхідних заходів щодо забезпечення режиму охорони об’єктів природно-заповідного фонду.
Чорноліський лісгосп, ну скільки вже можна?
Ініціаторами конкурсу є благодійні фонди “Андріївсько-пейзажна ініціатива” та “Київська ландшафтна ініціатива“.
У червні 2021 року на публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд» (https://cutt.ly/Un8LCW5). За повідомленням Міндовкілля, до нього включені межі більше ніж 7 тис. об’єктів ПЗФ (https://bit.ly/3d0xPNR). Проте точність опублікованих меж є дуже різною. Наш поверховий аналіз показав, що в частині областей межі ПЗФ показані дуже якісно, в той час як в інших областях –…
Описана ситуація вимагає проведення транскордонної оцінки впливу на довкілля проєкту ВВШ Е40 та стратегічної екологічної оцінки рішень, що визначають необхідність створення такого водного шляху.
Змагання триває і виклик знайти не відомі до вас види на території заповідних островів може прийняти кожен! Наступний зріз результатів конкурсу буде оголошено в кінці літа.
Продовжуємо оприлюднювати факти винесення обласними підрозділами Держгеокадастру на земельні торги цінних та особливо охоронюваних природних територій. Наступними ми проаналізували ділянки в Сумській, Чернігівській, Полтавській та Київській областях (https://land.gov.ua/zemelni-auktsiony/). Висновки щодо Сумщини: Майже 33% (836 га) всього, що виставлено на торги – природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської…
Пам’ятаєте, ми писали про перший позитивний результат аналізу земельних ділянок, що виставлені на земельні торги в областях, щодо їх природної цінності? Але приємно нагадати, адже Головним управлінням Держгеокадастру в Миколаївській області були зняті з торгів загалом 182 га заповідних степів, що входять до складу Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» та ландшафтного заказника «Михайлівський». Проте з підписанням…
17 червня Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч із представниками громадських організацій у сфері захисту довкілля. Участь заході також взяли заступник Генерального прокурора Максим Якубовський, керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Олексій Мельник, представники Ради Європи та Європейського суду з прав людини. Зустріч була приурочена до створення в структурі Офісу Генерального прокурора України Спеціалізованої екологічної прокуратури, яка…
Враховуючи підписання Президентом України, всупереч позиції природоохоронної громадськості та науковців законопроекту №2194, який передає державні землі органам місцевого самоврядування, подальше рішення щодо майбутнього цих земельних ділянок залежить від громад.
До нас регулярно звертаються місцеві мешканці та активісти з проханням чим допомогти у боротьбі з оранками і як перевіряти чи не продадуть луки, пасовища, сіножаті та степи під оранку. Тому ми вирішили зробити ілюстровану покрокову інструкцію і поділитись нею з вами.
В Україні конкурс проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського ПЗФ.
Наша Група видала надзвичайний буклет для місцевих жителів Буцької громади, який розповідає, чому необхідно створити заказник «Волошковий».
Майбутнє цих земель залежить від громад.
Дуже чекаємо на ухвалення закону №4461 у червні 2021 року!
Сподіваємося, що керівництво Київської області все ж відстоюватиме майбутнє громадян, а не незрозумілі інтереси керівництва лісівників Київщини.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ ведмедів неможливо.
Відносно громадянки було складено адміністративний протокол та направлено до Тлумацького районного суду для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.
А той факт, що земельники «не помічають» не тільки степи, схили та рідкісні види, але й навіть насаджені лісівниками ліси, які є наявними на матеріалах лісовпорядкування, свідчить про те, що в діях посадовців Держгеокадастру та землевпорядників є склад злочину, передбачений статтями 252, 364 та 367 Кримінального Кодексу України.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ шуліки чорного неможливо.
Дякуємо за оперативну реакцію Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Олександру Краснолуцькому, Спіциній Людмилі та Держгеокадастру!
Вкотре вітаємо Офіс Генерального прокурора України з важливими перемогами на захист природно-заповідного фонду.
При підготовці Звіту з ОВД дослідження впливу планованої діяльності на види флори, фауни, а також на природоохоронні території не здійснювалось ВЗАГАЛІ, що є грубим порушенням Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.
68% всього, що виставлено на земельні торги в області, – природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської конвенції.
Повідомлення про вказане порушення направлене нами до Офісу Генерального Прокурора та Національної поліції України.
Уплив від реалізації проєкту Е40 безумовно торкнеться інтересів нашої держави, оскільки переважна частина басейну Прип’яті, де заплановані основні будівельні роботи, знаходиться саме в Україні.
Щиро дякуємо свідомим народним депутатам, що не пропустили такий руйнівний для природи законопроект!
Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського накласти вето на даний законопроект!
Згідно зі стор. 26 Звіту, на Ташлицькій ГАЕС планується використовувати насос-турбіни РОНТ115/851-В-630 виробництва ПО ЛМЗ, що входить до складу ОАО «Силовыемашины» російського мільярдера Олексія Мордашова.
Розкриваємо головні наслідки від порушення гідрологічних умов та здатності боліт до підтримки рівня ґрунтових вод, що відбудеться в ході реалізації проєкту.
Запрошуємо Вас писати свої зауваження до даного Звіту, адже кожне слово, кожен аргумент може мати вирішальне значення. Термін подання зауважень – до кінця місяця.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ зубра неможливо.
Завантажити звіт можна в публікації.
Розраховуємо на створення національного природного парку “Долина Курганів” уже цього року.
Саме зараз ми готуємо звіт про вплив проекту Е40 на Україну. Звіт стане в пригоді Міндовкіллю та Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики.
Дякуємо керівництву Офісу генерального прокурора України та Департаменту представництва інтересів держави в суді Офісу генерального прокурора за увагу до захисту територій природно-заповідного фонду та щиро бажаємо прокурорам якнайшвидше поставити крапку у цій боротьбі.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі”, запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ ведмедиці чотирикрапкової неможливо.
Сподіваємося, Міністерство захисту довкілля все ж врахує природоохоронні вимоги та не дозволить фрагментацію величезного лісового масиву Київською обхідною дорогою!
З нетерпінням очікуємо на ухвалення закону в 2021 році!
Очікуємо, що загальний внесок переможців у знання про біорізноманіття річок басейну Десни становитиме 30-40 тисяч опублікованих в рамках конкурсу зустрічей видів.
Усі хто використовував отруйні не лише для гризунів препарати просто розсипавши їх на полях мають відшкодувати державі збитки у повному обсязі.
Можливо, варто розглянути більш сучасні альтернативи, які вирішать проблему транзитного потоку через Київ та ефективно поєднають транспортні магістралі без знищення природи?
Майже всі території, на яких мешкає видра річкова, уже включені до Смарагдової мережі або номіновані на включення до неї. Утім, до ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ видри неможливо.
З нетерпінням очікуємо на ухвалення закону в 2021 році!
Найближчим часом депутати розглядатимуть і інші природоохоронні поправки, зокрема №1780, 1808, 3047, 3104. Віримо, що хоч тут вдасться “екологізувати” законопроект, який може стати фатальним для залишків дикої природи України.
Сподіваємось, що в Президента слова не розійдуться зі справою і правки, підготовані до законопроекту №2194 депутатами «Слуги Народу» з екологічного комітету, будуть підтримані в залі, а у випадку їх не підтримання закон буде відхилений.
Регіональний ландшафтний парк «Сеймський» створили одним із перших в Україні – наприкінці 1995 року на площі 98,8 тис. га. Розташований він у Конотопському районі Сумської області.
На щастя, наші зауваження були враховані КМДА.
Ми віримо, що прикладу Прибужанівської громади слідуватимуть і інші ОТГ.
Ніхто не ставить під сумнів необхідність децентралізації і наведення ладу в земельній сфері – до Держгеокадастру у природоохоронців теж безліч претензій. Але робити це шляхом знищення природи неправильно, і саме тому законопроект №2194 потребує суттєвого доопрацювання.
Працю присвячено світлій пам’яті науковця-природоохоронця Степана Стойка.
Серед 23 степових видів місць поширення деяких настільки мало, що їх можна перелічити на пальцях. Втративши ці ділянки, ми назавжди втратимо ці види з фауни України.
Крім того, очікуємо на створення надзвичайно цінного заказаника “Дзендзелівський” на Уманщині та національного природного парку “Холодний яр”, які зараз є першочерговими на порядку денному заповідної справи Черкащини!
Похід дружби заповідних територій став завершальним заходом шостого сезону фестивалю біологічних колекцій «Природа навколо нас», що відбувся у місті Середина-Буда, де в 1999 році запрацювала адміністрація першого на північному сході України нацпарку «Деснянсько-Старогутський».
Розраховуємо на реакцію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України!
Пропонована організаторами концепція фестивалю біологічних колекцій буде сприяти популяризації сучасних природоохоронних ідей серед широких верств населення, саме тому вже другий рік поспіль долучаємося до його проведення.
Вільний доступ до даних про біорізноманіття є вкрай важливий не лише для розвитку науки, а й для розвитку охорони природи.
Наразі готові проекти створення перших трьох заказників. Наступний крок – погодження їх з громадами.
Радіємо, що Міндовкілля погодилося з нашими зауваженнями.
Пропонуємо Міндовкілля прийняти рішення щодо планованої діяльності Боярської ЛДС винятково після проведення підприємством додаткової оцінки впливу на флору, фауну, біорізноманіття, водні ресурси, здоров’я населення та рекреаційний потенціал території планованої діяльності.
Ми будемо щасливі, якщо й у новому році зможемо безперервно та системно працювати на благо природи. Просимо всіх небайдужих підтримати нас!
Нещодавно ми з колегами направили до Міндовкілля відкритий лист з проханням активізувати створення нових нацпарків у найбільш цінних лісах України.
Нещодавно Міндовкілля оприлюднило проєкт розпорядження Кабміну «Про схвалення Морської природоохоронної стратегії України» з метою отримання зауважень та пропозицій.
6 природних заповідників та національний природний парк «Гомільшанські ліси» буде передано під управління Міндовкілля (до цього часу вони діяли в системі Державного агентства лісових ресурсів України).
Ми звернулися до Генеральної прокуратури України задля ініціювання відповідних судових позовів щодо повернення ділянок природно-заповідного фонду.
Якщо Уряд України не розпочне активні дії, щоб запобігти знищенню Боржави, у міжнародному вимірі це буде розцінюватись як порушення Угоди про Асоціацію, що спричинить серйозний тиск з боку органів Ради Європи та Єврокомісії.
Виявлену інформацію ми передали в Державну екологічну інспекцію України, а також до Національної поліції України та Прокуратури.
Ми звернулися до Генеральної прокуратури України з закликом ініціювати відповідні судові позови щодо повернення земельних ділянок природно-заповідного фонду.
Робота з підтримки законопроекту “Про території Смарагдової мережі” підтримана Міжнародним Фондом “Відродження” в рамках проекту «Імплементація європейського природоохоронного законодавства в Україні через розвиток Смарагдової мережі».
Підготовка цього законопроекту тривала майже 3 роки і ми маємо честь бути тим суб’єктом, що супроводжував цей законопроект від самого його зародження.
Cподіваємося на підтримку Постійного Комітету та на початок співпраці з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Матеріали, надані Державною екологічною інспекцією, ми передали до обласної прокуратури для долучення до матеріалів досудового розслідування.
До видання цього наукового журналу запрошуємо всіх учених.
Метою «Вікі любить Землю» є не лише збір фотографій природної спадщини, але й привернення уваги до стану природно-заповідного фонду України.
За даними слідства, фермери знали про встановлені заборони використання ботанічного заказника «Тулинецькі переліски» в сільськогосподарських цілях. Утім, з метою отримання прибутків самовільно зайняли та незаконно розорали особливо цінні земельні ділянки.
Наша група, у партнерстві з іншими установами та організаціями, протягом 3 років здійснювала науковий супровід створення цих заповідних об’єктів.
Усього в Україні було скасовано 2362 об’єктів ПЗФ (3,2% від площі всіх створених об’єктів ПЗФ та 21,7% усіх об’єктів ПЗФ за кількістю).
Ми б хотіли працювати безперервно і просимо вас підтримати нас.
Переможець отримає літературні призи. Найкращі малюнки в перспективі стануть обкладинками наших видань, а також увійдуть до буклету, який отримають на згадку всі фіналісти.
З 1997 року розпочинається новітня історія заповідання земель «Конча-Заспи». До 2020 року на місці колишнього заповідника або поряд з ним було створено 8 нових територій природно-заповідного фонду, одна з яких на цей час ліквідована, а 7 залишаються чинними.
Сподіваємося, що по всім з них будуть ухвалені позитивні рішення.
У цьогорічному конкурсі фотографій «Вікі любить Землю» Українська природоохоронна група та БО «БФ «Фонд збереження біорізноманіття України» оголосили спеціальні номінації.
Українська природоохоронна група стежитиме за розвитком цієї кримінальної справи, про що буде повідомлено додатково.
Розраховуємо на достойну реакцію Національної поліції та Генеральної прокуратури.
На Полтавщині на лівобережжі Ворскли агрофірма на орендованих землях планує створити зрошувальну систему площею 1100 га.
У межах номінації ми збирали світлини порушень режиму охорони об’єктів ПЗФ.
Українська природоохоронна група підготувала зауваження до цього проекту та закликає всіх небайдужих надсилати свої зауваження до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України
Завантажити електронну версію видання можна тут.
Ми проаналізували супутникові знімки та виявили 189 сіток з північного берега Джарилгача, де акваторія повністю включена до національного парку.
За останні місяці у 8 областях відкрито приблизно 40 нових кримінальних проваджень за нашими зверненнями по незаконних оранках степів і лук.
Зовсім поряд сусідня товтра сьоїть із зяючою раною – кар’єром, де видобувають вапняк.
Ми розуміємо важливість та необхідність утілення цього проєкту. Утім, хочемо запобігти негативним наслідкам будівництва обхідної дороги, які можуть бути критичними для життя кожного з нас.
Завдяки підтримці небайдужих нам вдалося надати охоронний статус як мінімум 566,9 гектарам лісу.
Цього року конкурс став рекордним за активністю учасників. Усього протягом липня до вікісховища було завантажено 20,5 тисяч фотографій українських заповідних територій!
Кількість примірників обмежена! Ми поширюємо лише 100 примірників видання в обмін на благодійний внесок на видання наступних томів. Зібрані внески підуть на створення ще чотирьох томів антології.
Метою цієї книги є створення переліку територій для найшвидшого резервування і подальшого заповідання в Херсонській області, а також інформування ширшого кола людей: від фахівців до аматорів, від чиновників до громадських діячів щодо збереження останніх залишків дикої природи Херсонщини.
Мета нашої публікації – зробити відомості про перспективні заповідні об’єкти широкодоступними, щоб залучити для їх збереження більшу кількість людей.
Захід відбудеться 2.08.2020 у Біосферному заповіднику «Асканія Нова» (Херсонська область) об 11.00.
8 червня під керівництвом першого заступника голови Херсонської ОДА Дмитра Бутрія відбулась нарада щодо збереження «Долини Курганів». В нараді взяли участь керівництво органів влади Херсонщини, науковці, громадськість, в тому числі голова правління Української природоохоронної групи Олексій Василюк. Від керівництва області і представників контролюючих органів прозвучало, що по фактам незаконного розорювання встановлені численні порушення законодавства, правоохоронні…
Детальний звіт інвентаризації буде оприлюднений в кінці 2020 року.
Карантин уплинув і на нашу роботу. Виконання переважної більшості наших завдань може тривати місяцями. Приміром, створення об’єктів ПЗФ, проведення ОВД, розгляд справ у прокуратурах і судах. На жаль, карантинні обмеження лише вповільнюють ці й без того не швидкі процеси. Утім, ми не байдикували і дечим можемо похвалитися:) Про боротьбу за збереження степів та лук: За…
За всіма виявленими порушеннями ми направили звернення щодо порушення природоохоронного та земельного законодавства.
«Заплава пам’яті Небесної Сотні» – заказник з такою назвою 25 червня створила Житомирська обласна рада.
Значна кількість незаконної деревини з України потрапляє на закордонні підприємства. Одне з них – відома на весь світ компанія IKEA.
Виділення земельних ділянок під оранку відбулось без погодження із заповідником, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.
Українська природоохоронна група закликає народних депутатів доопрацювати Програму, перш ніж затверджувати її рішенням Верховної Ради України.
Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографування пам`яток з конкурсних списків. Також будуть відзначені конкурсанти, які сфотографують найбільше пам’яток у кожному з 27 регіонів України.
З сюжету ВТВ+ стало відомо, що в околицях села Кардашинка вирубано близько 4 тисяч дерев вільхи клейкої Alnus glutinosa. І це величезна втрата для природи Херсонщини.
Ми й надалі будемо контролювати ситуацію, що склалася з дерибаном лісового заказника.
Серія консультацій для збереження степів і лук.
У ландшафтному парку «Кінбурнська коса» розорали велику ділянку цілини в околицях села Очаківське Голопристанського району Херсонської області,
Серія консультацій для збереження степів і лук.
Міністерство встановило, що проведення суцільних рубок може призвезти до значного впливу на фауну, флору та біорізноманіття. А сам звіт з ОВД зроблений неякісно.
Сьогодні має бути виданий висновок ОВД, який або дозволить вирубку найцінніших старих дібров, або не дозволить.
За нашими зверненнями, за 3 місяці до єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 5 справ про порушення природоохоронного законодавства в межах заказників на Кіровоградщині та Миколаївщині.
Нещодавно Генплан Києва звинуватив нас у брехні на наклепі.
Поради, які допоможуть туристам не лише зменшити свій екологічний слід, перебуваючи на природі, але й навчать допомагати їй, зберігаючи красу й різноманіття.
Якщо ви бачите, що горить суха трава, викликайте поліцію та пожежників.
У проекті Генерального плану Києва під виглядом створення нових заповідних територій планується значне скорочення площі вже існуючих.
Ми звернулися до Комітету Бернської конвенції з приводу неприпустимості підняття рівня водосховища та знищення унікального природного урочища Гард.
Закарпатський окружний адміністративний суд у повному обсязі задовольнив позов ГО «Міжнародний інститут людини і глобалістики “Ноосфера”.
За нашими зверненнями, прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення за фактом самовільного зайняття земельних ділянок, що є особливо цінними землями.
Ми зберегли 265 гектарів лісів на Житомирщині!
Відтепер на земельному кадастрі мають бути відображені всі види природоохоронних територій.
Конвенція нагадує, що природний фотосинтез є єдиним перевіреним, ефективним і недорогим засобом вилучення CO2 з атмосфери. Це — необхідна умова для досягнення нульових викидів парникових газів; зменшення деградації екосистем і їхнього відновлення.
Минулого року Національний природний парк «Слобожанський» святкував своє десятиріччя. З нагоди ювілею ми разом з парком розробили дивовижний фотоальбом!
Розшукуємо мецената для публікації найбільшого в історії України природоохоронного видання.
За світовими мірками Україна традиційно пасе задніх у справі охорони цінних природних територій.
Захід відбувся на території природно-заповідного фонду, ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Олександрівський», де зростають червонокнижні рослини.
Нещадавно наші експерти виявили оранки в двох 2 заказниках(!) Миколаївської області.
Нижче подаємо коротку характеристику всіх 106 нових територій, які отримали “смарагдовий” статус.
На Сумщині, Львівщині, Кіровоградщині та в Криму Смарагдових територій стало в півтора раза більше.
Цілий рік ми їздили незвіданими закутками України, а тепер усе, що побачили, оформили в обґрунутвання на заказники або смарагдові території.
Ян Ґвальберт Павліковський (переклав Роман Черепанин)
Зберігаючи природні території в дикому стані, ми отримуємо значно більше, ніж відбираючи від них ресурси.
Ми переконані, що прогресуюче зростання кількості пожеж на торфовищах можна зупинити силами… бобрів. Ідея має сподобатися держчиновникам, бо для цього не потрібне залучення бюджетних коштів.
Акція планується на території регіонального ландшафтного парку «Сеймський» на Сумщині вже 1 листопада.
Через соцмережі стало відомо, що 19 жовтня було організовано змагання на важкопрохідній техніці на території лісового заказника «Межигірсько-Пуща-Водицький» у Межигірському лісництві Святошинського ЛПГ у Києві.
Звітуємо про успішне виконання проекту
Плакати стануть інформативним оздобленням екокласу, над створенням якого працює національний парк.
Дані, отримані в ході цієї та наступних експедицій, можуть лягти в основу обґрунтування для створення національного парку на території існуючих об’єктів ПЗФ: регіональних ландшафтних парків «Дністер» і «Мурафа».
Конвенція може по праву називатись головним природоохоронним законом Європи. На основі цієї конвенції грунтуються чи не всі інші природоохоронні конвенції нашого континенту.
На сторінках фотоальбому – про природу парку, рослинний і тваринний світ, оселища, історію та потенціал.
Олешківські піски являють собою унікальний об’єкт природи та історії України.
Українська природоохоронна група видала буклет про НПП “Олешківські піски”
Ми створили закриту групу, долучитись до якої запрошуємо кожного, хто займається створенням природоохоронних територій або просто мріє зберегти цінний природний куточок.
Серед мальовничих ландшафтів Приірпіння ми виявили низку рідкісних оселищ.
Українська природоохоронна група готує подарунок заповіднику.
Щиро вдячні нашим колегам Environment People Law за таку надзвичайну можливість.
Ми сподіваємося, що вже цього року будуть створені ландшафтні заказники «Комишнянський» та «Урочище Марковського».
Нещодавно до Резолюції 4 Бернської конвенції були додані степові поди. На черзі – обстежити їх всі і включити до мережі Емеральд.
Наш проект здобув перемогу.
Фотоальбом є результатом конкурсу фотографій на захист гірських масивів Свидовець і Боржава.
Метою експедиції було виявити території, перспективні для заповідання та для створення територій мережі Емеральд.
Відбулась комплексна експедиція до північної Кіровоградщини.
До збірки включені наукові статті, що стосуються різних аспектів заповідної справи в степовій зоні України.
Ця книга на сьогодні є найбільш повним зібранням відомостей про публікації щодо природно-заповідного Донеччини.
Видання включає повний текст Регіональної програми розвитку природно-заповідного фонду Київської області із примітками та науково-практичним коментарем.
Видання є науковим обґрунтуванням потреби створення національної природно-історичної охоронної території «Подесення».
Розповідає про природу національного парку, умови перебування на території та охоронний режим.
Чарівні Старобільські степи, своєрідні заплавні ліси та піщані простори по берегах Сіверського Дінця, мальовничі схили Донецького Кряжу – це все Луганський природний заповідник.
Розповідає про 90-річний шлях становлення заповідника, його флору та фауну; проблеми та життя заповідника в дні військової окупації у 2014 році.
Розповідає про природу національного парку, умови перебування на території а охоронний режим.
Буклет-фотоальбом. Розповідає про природу національного парку, умови перебування на території та охоронний режим.
Розповідає про природу національного парку, умови перебування на території а охоронний режим.
Збірник «Михайлівська цілина»: законодавчі акти, архівні документи» підготовлений з нагоди 90-ліття з дня заснування ПЗ «Михайлівська цілина».
Видання включає повний текст наукового обґрунтування щодо створення НПП «Приірпіння та Чернечий ліс», що проектується групою науковців.
До збірки включені наукові праці учасників науково-практичної конференції «Сучасний стан та охорона природних комплексів в басейні Сіверського Дінця»
До збірки включені наукові праці учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Природна та історико-культурна спадщина району заповідника «Кам’яні Могили».
До збірки включено праці учасників V Наукових читань пам’яті Сергія Таращука, що присвячені збереженню Бузького Ґарду, дослідженню екологічного стану р. Південний Буг.
До збірки включені наукові праці учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Заповідна справа у Степовій зоні України».
Українська природоохоронна група продовжує роботу щодо виявлення нових територій, перспективних для включення до Смарагдової мережі в Україні.
Сьогодні в Адміністрації Президента України знаходяться 12 проектів Указів Президента, присвячених розвитку природно-заповідного фонду.
Протягом кінця 2018 – початку 2019 років Українська природоохоронна група провела серію тренінгів спрямованих на інституційне становлення природоохоронних організацій.
В рамках проекту представники природоохоронної групи провели наступні активності…
Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.
Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.
Восени Луганський природний заповідник святкує свій ювілей.
Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.
Саме тут розміщені рідкісні оселища типу B1.1 «піщані пляжі лінії прибою», В1.3 «рухомі приморські дюни», В1.4 «стабільні приморські дюни з трав’яною рослинністю» та В.1.6 «чагарники на приморських дюнах», що охороняються на виконання конвенції Про дикі види флори і фауни та середовища існування у Європі.
Вийшла з друку книга, що є ключовою для розвитку і стандартизації наукових підходів у природоохороні – Національний каталог біотопів України.