Скоро Верховна Рада розглядатиме законопроект №8058 “Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності”. Автори переконують, що він потрібен для дерегуляції ведення бізнесу та “економічного” зростання України.
Що станеться, якщо законопроект ухвалять?
- Утвориться урядова Комісія з представників Офісу Президента, деяких міністерств та бізнес-асоціацій, які прискорено переглядатимуть інструменти державного регулювання господарської діяльності.
- Комісія та інші органи виконавчої влади до кінця року переглянуть усі дозвільні документи щодо ведення бізнесу у більшості сфер. І запропонують, які з дозволів чи процедур потрібно прибрати.
- Кабмін у прискореному режимі прибере усі “непотрібні” дозволи та процедури. Без жодного громадського обговорення, у кулуарному режимі!
- Не матиме значення, чи суперечитимуть рішення Кабміну чинним законам. Громадськість та депутати втратять можливість впливати на регулювання ведення господарської діяльності, яка може зашкодити довкіллю. А сам закон стане чимось на кшталт Конституції України.
- Регулювання бізнесу державою відбуватиметься за принципом “один новий дозвіл – мінус два старих”. Незалежно від того, чи матиме це якийсь сенс.
Як це стосується довкілля?
- У кулуарному режимі Кабмін зможе змінити будь-які документи щодо дозволів або процедур у сфері довкілля. Під загрозою опиняться охорона лісів, захист диких тварин, управління відходами, оцінка впливу на довкілля тощо!
- Ні громадськість, ні парламентарі не впливатимуть на процес. Ми навіть не дізнаємося, як і хто міняє підзаконні акти, аж до моменту прийняття фінальних рішень.
- Єдині, хто матимуть доступ до інформації та можливість впливу, – це бізнес-асоціації.
Законопроект №8058 – це пряма загроза навколишньому середовищу. Стислі терміни перегляду дозволів, непрозора процедура, відсутність будь-яких критеріїв ухвалення рішень – це рух кудись на схід, а не до ЄС.
Тому закликаємо екологічні організації та ініціативи підтримати звернення до голів фракцій Верховної Ради. Наша мета – відправити законопроект на доопрацювання!
Щоб підписати звернення, напишіть нам на пошту назву вашої організації та ваше ім’я – [email protected]