Одним з напрямків роботи Української природоохоронної групи є підготовка та видання публікацій, присвячених питанням охорони природи в Україні.

Наразі підготовлено 69 різних видань – від буклетів і до великих збірок обсягом понад 700 сторінок, або й багатотомної антології про заповідник Асканія-Нова обсягом у кілька тисяч сторінок. Всі ці видання покликані зберегти наукові знання, важливі для охорони природи. Тому ми сприяємо не лише виданням, а й проведенню наукових конференцій природоохоронної тематики. Важливо відзначити, що частина видань носить джерелознавчий характер або відновлює стародруки природоохоронної тематики. Особливе місце посідають видання збірок оригінальних авторських знахідок видів флори і фауни, занесених до Червоної книги України (завдяки нашим виданням для підготовки нового видання Червоної книги України було зібрано інформацію про 48500 достовірних зустрічей із рідкісними видами).

Усі видання Природоохоронної групи

Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття на природно-заповідних територіях (збірка)

Збірка зацікавить співробітників наукових установ, викладачів і студентів природничих спеціальностей закладів вищої освіти, вчителів біології та географії загальноосвітніх шкіл, екологів і краєзнавців.

Детальніше

Допомога громадських організацій установам природно-заповідного фонду України в умовах повномасштабної війни

Дослідження здійснене за сприяння ІСАР «Єднання» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, реалізованій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Детальніше

Як створити простір біорізноманіття (інструкція)

Усі ми залежимо від живого довкола. Чисте повітря, вода й харчові продукти походять від дикої природи. Але природні й напівприродні ландшафти становлять не більше чверті площі України. І чим далі біорізноманіття від людських поселень, тим більш вразливими вони стають до зміни клімату. В інтересах людини повернути біорізноманіття до міського ландшафту. Зробити це можна, створивши рукотворну…

Детальніше

Ми видали книгу про повоєнний розвиток природно-заповідного фонду Миколаївщини!😊

Миколаївська область особлива для України. Різноманіття її природних екосистем вражає. Тут поширені різні типи природних степів і лук, екосистеми пісків та озер на Кінбурнській косі, унікальні природні комплекси Березанського та Тилігульського лиманів, каньйони річок Південний Буг, Інгулець, Інгул, поди та екосистеми, пов’язані з морем: узбережжя та багаті прибережні води різної солоності. Кожен шостий вид рослин…

Детальніше

Ми видали «Методичні рекомендації з відбору проб ґрунту в зонах бойових дій»

Ми видали «Методичні рекомендації з відбору проб ґрунту в зонах бойових дій». Публікація буде цікавою для географів, ґрунтознавців, геохіміків, екологів. Ознайомитися з працею можна тут.

Детальніше

Традиції заповідної справи, сучасні проблеми збереження та повоєнного відновлення територій природно-заповідного фонду

Збірка призначена для фахівців природоохоронних та науково-дослідних установ біологічного профілю, членів екологічних громадських організацій, краєзнавців, натуралістів.

Детальніше

Якими є успіхи України у виконанні Цілей сталого розвитку (“Чиста вода та санітарія” та “Збереження екосистем суші”)?

26 липня об 11:00 на нашій сторінці у Facebook ми проведемо зустріч, де представимо думку трьох екологічних організацій України щодо того, які кроки слід зробити, аби Цілі сталого розвитку були якнайшвидше досягнуті.

Детальніше

Знахідки чужорідних видів рослин та тварин в Україні

До збірника включені відомості про знахідки в Україні інвазійних видів рослин, тварин та грибів. У публікації представлена інформація, зібрана 164 фахівцями-біологами та аматорами з різних регіонів України. Загалом подано відомості про 8241 зустріч 598 чужорідних видів, що проявляють в Україні інвазійність. Інвазійні чужорідні види вважаються однією з найбільших сучасних загроз для біорізноманіття на глобальному рівні.…

Детальніше

Оцінка впливу на довкілля (ОВД) проектів на територіях мережі Емеральд

Книгу видано в рамках польсько-українського проекту «Запобігання шкідливому впливу планованої діяльності на біорізноманіття територій мережі Емеральд в Україні завдяки участі в процедурах оцінки впливу на довкілля (ОВД)», що реалізується Фундацією Природна Спадщина (Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze) та Українською природоохоронною групою.

Детальніше

Дерева не вміють кричати!

Саме таку назву отримало розслідування, опубліковане сьогодні ініціативною групою Free Svydovets. У фокусі дослідження – незаконні та несталі рубки лісу в Українських Карпатах. Можливо, вам здається, що ви вже бачили купу таких розслідувань? Ні, це дещо інше. Існує не так багато публікацій, які у деталях пояснюють: Як саме виглядають незаконні рубки в Україні? Чому вони…

Детальніше

Посібник з проектування переходів для тварин і заходів зі зниження смертності фауни на дорогах

Метою публікації є також заповнення прогалин у знаннях щодо проектування переходів та переведення екологічних вимог у практичні конструкторські рішення.

Детальніше

ВИДАНО УКРАЇНСЬКИЙ ПЕРЕКЛАД «Посібника з охорони земноводних. Охорона диких тварин у проектуванні дорожніх інвестицій. Проблеми та хороші практики»

Ефективна охорона земноводних вимагає насамперед усвідомлення важливості проблеми та зміни менталітету серед представників суб’єктів, що беруть участь у плануванні, розробці та здійсненні інвестицій з будівництва доріг.

Детальніше

Оприлюднюємо переклад публікації «Охорона диких тварин при дорожніх інвестиціях»!

Книга буде стане в пригоді екологам, біологам, спеціалістам з охорони навколишнього природного середовища, авторам звітів з ОВД та СЕО, державним службовцям, що розглядають документи з ОВД, СЕО, екологічним організаціям та активістам.

Детальніше

Рішення постійного комітету Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних оселищ в Європі, затверджені 3-6 грудня 2019 року, що стосуються України

Оскільки Україна є повноправною стороною Конвенції, всі рішення її Постійного Комітету є частиною національного законодавства України. Це визначається положеннями як національного, так і міжнародного законодавства.

Детальніше

Посібник із захисту гірських екосистем: “Вплив гірськолижних курортів на довкілля”

Дана публікаціє є надзвичайно актуальною, враховуючи плани побудови на Свидовецькому гірському масиві велетенського лижного курорту та плани побудови на Полонині Боржава лижного курорту для Олімпійських ігор.

Детальніше

Знахідки видів рослин, тварин та грибів, що знаходяться під охороною в Україні

До цього збірника включені відомості про знахідки у 2009-2020 роках всіх видів тварин, рослин та грибів, занесених до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції.

Детальніше
Перспективні заповідні об'єкти Херсонщини

Перспективні заповідні об’єкти Херсонщини

Метою цієї книги є створення переліку територій для найшвидшого резервування і подальшого заповідання в Херсонській області, а також інформування ширшого кола людей: від фахівців до аматорів, від чиновників до громадських діячів щодо збереження останніх залишків дикої природи Херсонщини.

Детальніше
Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні

Збірка «Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні»

Збірка вийшла за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні», яка була організована БО «БФ «Фонд захисту біорізноманіття України».

Детальніше

Природна та історико-культурна спадщина району заповідника «Кам’яні Могили»

До збірки включені наукові праці учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Природна та історико-культурна спадщина району заповідника «Кам’яні Могили».

Детальніше
Мережа NATURA 2000 як інноваційна система охорони рідкісних видів та оселищ в Україні

Мережа NATURA 2000 як інноваційна система охорони рідкісних видів та оселищ в Україні

До збірки включені наукові праці учасників семінару «Мережа NATURA 2000 як інноваційна система охорони рідкісних видів та оселищ в Україні», що відбувся 15 лютого 2017 року у Києві.

Детальніше