Один з пріоритетних напрямів нашої роботи − упровадження сталого лісового господарства в Україні. Стале − означає орієнтоване на підтримку екосистемних послуг лісів, а не на заготівлю деревини. Чисте повітря та вода, оселища для тисяч видів живих організмів, місце відпочинку − саме це в першу чергу має бути у фокусі лісової галузі.

 

Зрозуміло, що повністю відмовитися від рубок лісу неможливо. Проте цілком реально, аби деревина заготовлялася в мінімально необхідних обсягах − для потреб економіки та місцевих громад. Тільки так можна вберегти найцінніші ліси України для прийдешніх поколінь. Лісові господарства повинні отримати повне бюджетне фінансування, а лісівник − стати охоронцем лісу, а не думати про заробіток від рубок.

 

Контроль за рубками в цінних лісах

Аби зберегти цінний ліс, недостатньо просто заповісти його. Важливо також здійснювати постійний контроль за рубками та іншими заходами, які там проводяться. Для цього ми, використовуючи доступну інформацію, виявляємо порушення ще до факту проведення рубок, стимулюємо органи влади виявляти порушників та притягати їх до відповідальності. У фокусі нашої роботи були ліси Волині, Рівненщини, Київщини та Одещини. Наше бачення майбутнього − дієвий громадський контроль за веденням лісового господарства в усіх лісах України.

 

Охорона цінних лісів

Заповідання − не єдиний механізм, що забезпечує охорону цінних лісів. Тим більше, це не завжди можливо. Обмеження рубок можна досягти й іншими шляхами, серед яких  процедура ОВД, створення охоронних зон, інструменти FSC-сертифікації тощо. У фокусі нашої роботи не тільки практичне використання таких інструментів, а й просвітницька робота, що стимулює небайдужих громадян долучатися до збереження цінних лісів України.

 

Лісове законодавство

Стале ведення лісового господарства часто є неможливим без відповідної нормативно-правової бази. З 2019 року ми працюємо над удосконаленням документів, які регулюють лісовпорядкування, проведення окремих видів рубок, а також сприяємо впровадженню документів, необхідних для якісної роботи процедури ОВД.

 

>> Кампанія по збереженню та охороні лісів України

Матеріали напрямку

Цифровізація лісової галузі має бути прозорою!

Тому ми знову просимо Міндовкілля врахувати наші пропозиції та зробити цифровізацію лісової галузі прозорою. А Верховну Раду України – нарешті ухвалити в другому читанні законопроєкт 4197-д “Про ринок деревини”.

Детальніше

Цієї весни лісівники висадять як мінімум мільйон інвазійних дерев!

Прямо зараз Міндовкілля працює над офіційним переліком інвазійних видів дерев, які буде заборонено саджати в лісах. Лісова галузь шалено пручається і робить все можливе, щоб такі види як дуб червоний, робінія чи горіх чорний до переліку не потрапили. Але ці та інші види мають бути заборонені.

Детальніше

Кабмін вважає, що біологічні дослідження в лісі не потрібні! 

Це далеко не перший випадок, коли з 24 лютого влада втиху відміняє ті чи інші екологічні норми. Саме так ми залишилися без «сезону тиші» у лісах, без доступу до інформації про рубки, без нормального доступу до ОВД тощо.

Детальніше

Незаконні рубки в регіональному ландшафтному парку «Сеймський»!

Треба повернути публічний доступ до нині закритої інформації про рубки. А також змінити Кримінальний кодекс – передбачити пряму відповідальність посадових осіб лісокористувачів за незаконні рубки “з документами”.

Детальніше

Науковці закликають Міндовкілля заборонити висаджувати інвазійні дерева: чому це необхідно?

Уже давно час відмовитися від застарілих радянських уявлень про висадку дерев та їхню цінність. Міністерство захисту довкілля має прекрасний шанс заборонити створювати нові ліси з інвазійних дерев, таких як робінія, гледичія чи червоний дуб. 

Детальніше