Ліси та річки залишаються під управлінням Міндовкілля!
Днями уряд затвердив положення нового Міністерства агропромислового комплексу. За цим документом, Державодагенство та Держлісагенство зберігаються під Міністверством захисту довкілля!
Один з пріоритетних напрямів нашої роботи − упровадження сталого лісового господарства в Україні. Стале − означає орієнтоване на підтримку екосистемних послуг лісів, а не на заготівлю деревини. Чисте повітря та вода, оселища для тисяч видів живих організмів, місце відпочинку − саме це в першу чергу має бути у фокусі лісової галузі.
Зрозуміло, що повністю відмовитися від рубок лісу неможливо. Проте цілком реально, аби деревина заготовлялася в мінімально необхідних обсягах − для потреб економіки та місцевих громад. Тільки так можна вберегти найцінніші ліси України для прийдешніх поколінь. Лісові господарства повинні отримати повне бюджетне фінансування, а лісівник − стати охоронцем лісу, а не думати про заробіток від рубок.
Аби зберегти цінний ліс, недостатньо просто заповісти його. Важливо також здійснювати постійний контроль за рубками та іншими заходами, які там проводяться. Для цього ми, використовуючи доступну інформацію, виявляємо порушення ще до факту проведення рубок, стимулюємо органи влади виявляти порушників та притягати їх до відповідальності. У фокусі нашої роботи були ліси Волині, Рівненщини, Київщини та Одещини. Наше бачення майбутнього − дієвий громадський контроль за веденням лісового господарства в усіх лісах України.
Заповідання − не єдиний механізм, що забезпечує охорону цінних лісів. Тим більше, це не завжди можливо. Обмеження рубок можна досягти й іншими шляхами, серед яких процедура ОВД, створення охоронних зон, інструменти FSC-сертифікації тощо. У фокусі нашої роботи не тільки практичне використання таких інструментів, а й просвітницька робота, що стимулює небайдужих громадян долучатися до збереження цінних лісів України.
Стале ведення лісового господарства часто є неможливим без відповідної нормативно-правової бази. З 2019 року ми працюємо над удосконаленням документів, які регулюють лісовпорядкування, проведення окремих видів рубок, а також сприяємо впровадженню документів, необхідних для якісної роботи процедури ОВД.
Днями уряд затвердив положення нового Міністерства агропромислового комплексу. За цим документом, Державодагенство та Держлісагенство зберігаються під Міністверством захисту довкілля!
Розраховуємо на реакцію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України!
Кожен день зволікання призводить до зникнення безцінних сарматських борів Ізюмської Луки. Якщо Міністерство захисту довкілля не поквапиться зі створенням нацпарку – ми можемо втратити ці території назавжди!
Якщо умови висновку з ОВД будуть дотримані, можна вважати його “перемогою з мінімальними втратами”. Якщо ж Боярська ЛДС знову вирішить бути найхитрішою і намагатиметься проводити суцільні рубки під виглядом поступових, потрібно буде забезпечити належну відповідальність за такі дії.
Сподіваємося, що сьогодні Кабмін не поховає наші надії бачити дику природу дикою!
Прямо зараз ви можете відправити Президенту України звернення із закликом не передавати ліси та річки під аграрний дерибан.
Українська природоохоронна група шукає мотивовану людину, яка б долучилася до роботи з охорони лісів.
На практиці екоінспекція часто покриває незаконні рубки, замість того, аби з ними боротися. Як це відбувається? Ось два свіжих приклади з найбільш лісистої області України – Закарпатської.
Природоохоронці також звернулися зі спільною заявою до Президента України та передали відповідну заяву Кабінету Міністрів України.
Ми переконані, що лекції будуть корисні не лише журналістам, але й нашим колегам, активістам, блогерам, громадським діячам та іншим зацікавленим людям.
Під Кабінетом Міністрів України зберуться природоохоронці та небайдужі громадяни на акцію проти передачі лісів, водойм та рибних ресурсів під управління Мінагрополітики.
Ми сподіваємося, що Держлісагенство буде сумлінно і вчасно виконувати доручення. А на додачу до вищезгаданих документів, надасть ще й доступ до таксаційних матеріалів та електронних планів лісонасаджень. Прозорість – запорука довіри до лісівників.
Саме тому дев’ять громадських організацій, серед яких і ми, підписали спільну заяву про недопустимість передачі Держлісагентства та інших органів під управління Мінагрополітики!
Закликаємо не погоджувати жодні матеріали лісовпорядкування, які передбачають рубки в межах проектованого нацпарку “Чорноліський”!
Пропонуємо Міндовкілля прийняти рішення щодо планованої діяльності Боярської ЛДС винятково після проведення підприємством додаткової оцінки впливу на флору, фауну, біорізноманіття, водні ресурси, здоров’я населення та рекреаційний потенціал території планованої діяльності.
Ми будемо щасливі, якщо й у новому році зможемо безперервно та системно працювати на благо природи. Просимо всіх небайдужих підтримати нас!
6 природних заповідників та національний природний парк «Гомільшанські ліси» буде передано під управління Міндовкілля (до цього часу вони діяли в системі Державного агентства лісових ресурсів України).
Розширення Дермансько-Острозького нацпарку неможливе без сприяння з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів!
З малопорушених ліси заказників «Дзвінківський» та «Жорнівський» перетворюються на типові деградовані внаслідок безглуздих рубок. Така ж ситуація спостерігається з десятками інших лісових заказників по всій Україні.
Ми хочемо, щоб найбільш цінні ліси України отримали статус нацпарків.
Сподіваємося, що Міністерство не обмежиться цією постановою.
Єдиний вихід з ситуації – жорсткі обмеження, аж допоки корупція перестане бути звичною та повсюдною, а система управління нарешті почне відповідати сучасному рівню наукових знань.
Тренінги проводяться в рамках проекту «Forests in Focus: raising awareness of journalists on forest biodiversity and sustainable forestry practices», який виконує Українська природоохоронна група за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.
IKEA не змогла оприлюднити жодних переконливих доказів тому, що виявлені британськими розслідувачами незаконні рубки насправді були законними.
Наступним етапом для учасників «київського» тренінгу буде змагання, винагородою за яке стане стипеднія на підготовку журналістських матеріалів на лісову тему.
Будь-яка добра справа може зашкодити природі, якщо не робити її з розумом.
Висаджувати дерева та чагарники треба надзвичайно відповідально, інакше ця справа може навпаки завдати шкоди дикий природі.
Ми б хотіли працювати безперервно і просимо вас підтримати нас.
Ми розуміємо важливість та необхідність утілення цього проєкту. Утім, хочемо запобігти негативним наслідкам будівництва обхідної дороги, які можуть бути критичними для життя кожного з нас.
Завдяки підтримці небайдужих нам вдалося надати охоронний статус як мінімум 566,9 гектарам лісу.
Українська природоохоронна група висловлює готовність долучитись до розробки належних змін до законодавства, що дозволять відновити діяльність держави зі створення й відновлення лісосмуг.
Українська природоохоронна група (UNCG) неодноразово звертала увагу на проблему самосійних лісів. Але замість збереження сотень тисяч гектарів лісів у якості земель лісового фонду, органи влади усіх рівнів роблять вигляд, що проблеми не існує. Такі дії або бездіяльність призводять до масової вирубки молодих лісів! Тоді як весь цивілізований світ бореться зі зміною клімату, у тому числі…
Карантин уплинув і на нашу роботу. Виконання переважної більшості наших завдань може тривати місяцями. Приміром, створення об’єктів ПЗФ, проведення ОВД, розгляд справ у прокуратурах і судах. На жаль, карантинні обмеження лише вповільнюють ці й без того не швидкі процеси. Утім, ми не байдикували і дечим можемо похвалитися:) Про боротьбу за збереження степів та лук: За…
Спільне звернення українських та міжнародних неурядових організацій до Уряду України Ми, українські та міжнародні неурядові організації, що підписалися нижче, вкрай стурбовані тим, що незважаючи на очевидні факти, політична воля до впровадження глибоких та системних змін у лісовій галузі відсутня. Це значить, що майже кожний продукт на внутрішньому чи зовнішньому ринках, вироблений з української деревини, може…
ОВД рубок лісу не виконує покладених на процедуру завдань і не мінімізує негативний вплив рубок на лісове біорізноманіття.
«Заплава пам’яті Небесної Сотні» – заказник з такою назвою 25 червня створила Житомирська обласна рада.
Значна кількість незаконної деревини з України потрапляє на закордонні підприємства. Одне з них – відома на весь світ компанія IKEA.
Українська природоохоронна група закликає народних депутатів доопрацювати Програму, перш ніж затверджувати її рішенням Верховної Ради України.
З сюжету ВТВ+ стало відомо, що в околицях села Кардашинка вирубано близько 4 тисяч дерев вільхи клейкої Alnus glutinosa. І це величезна втрата для природи Херсонщини.
Міністерство встановило, що проведення суцільних рубок може призвезти до значного впливу на фауну, флору та біорізноманіття. А сам звіт з ОВД зроблений неякісно.
Сьогодні має бути виданий висновок ОВД, який або дозволить вирубку найцінніших старих дібров, або не дозволить.
Лісівники продовжують закладати бомби уповільненої дії під наші ліси: за умови кліматичних змін саме соснові монокультури будуть у першу чергу знищені пожежами та шкідниками!
Поради, які допоможуть туристам не лише зменшити свій екологічний слід, перебуваючи на природі, але й навчать допомагати їй, зберігаючи красу й різноманіття.
Якщо ви бачите, що горить суха трава, викликайте поліцію та пожежників.
Це дозволить зробити процедуру ОВД більш прозорою та якісною, а значить – сприяти збереженню українських лісів.
Ми зберегли 265 гектарів лісів на Житомирщині!
7443 кубічні метри деревини були незаконно отримані в межах території Смарагдової мережі «Заказник Зубровиця». Більше того, у 2020 році Берегометський лісгосп може проводити і нові незаконні рубки в межах Смарагдової мережі.
Ще до завершення ОВД лісівники Київщини незаконно отримали десятки лісорубних квитків. Ці квитки дають змогу провести суцільні рубки головного користування площею понад 1 га.
Пропонуємо до прочитання надзвичайно цікаву статтю Павла Тутковського «Культ лісів колись і тепер», уперше опубліковану 1893 року.
Сподіваємося побачити Дніпровсько-Тетерівський ліс заповідним вже в найближчий рік!
Сподіваємося, що Міністерство захисту довкілля рішуче візьметься за розширення Джарилгацького нацпарку – дійсно унікальної для України території.
Завдяки їй, ми зможемо постійно працювати над охороною лісів протягом 2020 року. У серпні кожен вкладник отримає листа на свою електронну скриньку з координатами лісів, які вдалося вберегти від рубок.
Виявляється допустимість видобутку в заповіднику – це позиція профільного “заповідного” департаменту міністерства!
З грудня науково-технічна рада Голосіївського нацпарку погодила проведення рубок на 2020 рік.
Було проведено обстеження території проектованого Національного природного парку «Приірпіння та Чернечий ліс» в межах Боярського району Київської області.
Зберігаючи природні території в дикому стані, ми отримуємо значно більше, ніж відбираючи від них ресурси.
Експерти UNCG готові до співпраці з усіма зацікавленими сторонами заради збереження самосійних лісів!
Авторська благодійна екскурсія «Праліс між озерами Конча і Заспа» відбудеться за підтримки “Добре поїхали”!
Чи знали Ви, що вже зараз наземні екосистеми поглинають 20% парникових газів, які викидаються в атмосферу людиною?
Марш відбудеться 20 вересня в Києві, приєднуйтеся і ви!
аша мета – до серпня 2020 року надати охоронний статус щонайменше 500 гектарам цінних лісів.
Ми провели невеликий огляд закордонних наукових публікацій щодо доцільності санітарних рубок.
Українська природоохоронна група звертається до Державного агентства лісових ресурсів з проханням вжити заходів задля припинення незаконних рубок в Савранському лісі та посприятиння притягненню посадових осіб Савранського лісгоспу до відповідальності.
Екологи разом з представниками лісових господарств і керівництвом галузі обговорили перспективи менеджмент планів.
Ми з’ясовували, які ж побажання до українських лісівників мають українські природоохоронці.
Розроблено програму дій та співраці на майбутнє і алгоритм звітування для України сумарно по 31 виду і оселищу.