Карантин уплинув і на нашу роботу. Виконання переважної більшості наших завдань може тривати місяцями. Приміром, створення об’єктів ПЗФ, проведення ОВД, розгляд справ у прокуратурах і судах. На жаль, карантинні обмеження лише вповільнюють ці й без того не швидкі процеси. Утім, ми не байдикували і дечим можемо похвалитися:)
Про боротьбу за збереження степів та лук:
- За останні місяці ми направили понад 200 звернень до контролюючих і правоохоронних органів щодо розорювання степів та лук у межах заказників, у прибережних захисних смугах та на схилах у різних областях України. За нашими зверненнями до ЄРДР вже внесено 6 справ за незаконне користування та виділення земель у приватну власність у низці об’єктів ПЗФ на Чернігівщині, 15 – на Миколаївщині.
- Розпочали цикл вебінарів, присвячених виявленню незаконних оранок та створенню заказників на найцінніших ділянках лук та степів. Перші два відео можете знайти на нашій сторінці у Фейсбук.
- Опублікували 2 перші статті з циклу консультацій про те, як зберегти луки та степи від розорювання. Переглядайте наявні публікації та очікуйте на нові на нашому сайті в розділі “Статті”.
- Надали понад 80 консультацій місцевим громадам та активістам щодо того, як протидіяти незаконному розорюванню пасовищ та сіножатей. На цей час ми не знайшли ідеального юридичного шляху боротьби з такими порушеннями, але можемо напевно сказати – найкраще справи просуваються там, де до боротьби залучені громади.
Про ОВД:
- Взяли участь у 80 процедурах ОВД щодо проектів, які потенційно загрожували біорізноманіттю природних екосистем. Врахування наших зауважень дозволило частково зменшити негативний вплив проектів, що оцінювалися (наприклад, шляхом встановлення заборони на рубки в заболочених лісах.
- Наші зауваження допомогли відправити на додаткове ОВД плани рубок Боярської ЛДС. Тож принаймні поки там не відбудеться жодної рубки.
- Нами відстежено факт незаконного зрошення полів з річки на Черкащині, без проведення ОВД. У результаті зрошення зупинили, а порушнику було нараховано штраф у сумі 20 000 грн.
Про заповідний напрямок:
- Завдяки нашим зусиллям нарешті був створений заказник «Заплава Небесної Сотні» (боротьба тривала 6 років!).
- З нашою допомогою Миколаївська ОДА готує документацію для створення цього року двох заказників за нашими клопотаннями.
- Ми підготували й подали на розгляд уповноважених державних органів 7 нових клопотань на створення об’єктів ПЗФ в 5 областях.
- Усі подані нами клопотання на створення ПЗФ були схвалені відповідними державними органами
- Ініціювали публічну кампанію щодо заповідання «Долини Курганів» на Херсонщині та доробили всі необхідні наукові матеріали для її створення.
Про охорону біорізноманіття:
- Бернська конвенція прийняла дві наші нові скарги про порушення умов збереження територій Смарагдової мережі в національному природному парку “Бузький Гард”.
- За нашими пропозиціями Верховна Рада України включила до складу законопроекту 2351 норму, що прирівняє регіонально рідкісні види до червонокнижних.
- Ми почали проєкт #інвентаризація_біорізноманіття в Ржищівській ОТГ. 16 спеціалістів почали вивчення місцевої флори і фауни та вже провели перші 5 експедицій.
- Разом з Фондом охорони біорізноманіття України ми видали збірку в трьох томах (1200 сторінок) про охорону біорізноманіття. Ще 6 книг з історії охорони природи чекають на презентацію після завершення карантину.
- У рамках Rufford Small Grant вирушили в 3 експедиції долиною Південного Бугу в Миколаївській області, де досліджували чисельність рідкісних видів рептилій, а також створили соціальний ролик проти знищення змій.
Ліси
- Взяли участь в п’яти процедурах ОВД щодо рубок лісу у Житомирській, Волинській та Львівській областях;
- У тісній співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики надали зауваження до п’яти законопроектів, які загрожували погіршити ситуацію з охороною лісового біорізноманіття;
- Допомогли громаді с. Нові Березичі (Волинська область) зупинити рубки головного користування у важливих для громади лісах;
Робота з партнерами:
- Наразі ми разом з ГО Вікімедіа-Україна долучились як партнери до проведення конкурсу «Вікі любить Землю», дві номінації якого цього року оголошені нами.
- Спільно з “Екологія-Право-Людина” розробили аналітичну записку щодо покращення процедури ОВД рубок лісу
Робота триває, читайте про наші успіхи в наступних дописах!
Ви завжди можете підтримати нашу роботу.