РОЗОРЮВАННЯ СТЕПУ ЗМІНЮЄ КЛІМАТ І ВБИВАЄ ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ

Фото праворуч: Артем Жеребцов CC BY-SA 4.0

Розораність земель України – одна з найбільших у світі. 54% території нашої держави – це поля, створені на місці дикої природи. І щодня частка ріллі зростає, а трав’янистих екосистем меншає. Утім, проблема залишається поза увагою чиновників і контролюючих органів.

Знищення степів та лук призводить до зміни клімату, висихання річок, зниження родючості земель, зникнення сотень унікальних видів тварин та рослин. Остаточна втрата цих екосистем назавжди змінить життя українців. Лише уявіть, які економічні та соціальні наслідки спіткають усіх нас у разі перетворення півдня України на пустелю… А в умовах сучасного клімату від степу до пустелі – один крок!

Що можна зробити?

До кінця 2020 року ми хочемо врятувати щонайменше 2000 га степів і лук. Ми надамо екосистемам охоронний статус, який не дозволить їх розорати чи знищити в інший спосіб.

Чому нам потрібна ваша підтримка?

Злободенне питання відкриття ринку землі може перетворити незаконні оранки на стихійне явище, протистояти якому буде неможливо. А захист степів та лук не популярний серед громадських організацій і не цікавий державним органам.

Утім, лише за останні 2 роки за участю експертів нашої Групи охоронний статус було надано понад 10 000 га степів. Однак будь-яка волонтерська робота є малоефективною, адже потребує неоплачуваної праці 24/7, великих людських та матеріальних ресурсів. Аби досягти результату на рівні всієї держави, ми маємо системно працювати в такому режимі протягом тривалого часу.

Що ми можемо зробити разом?

Ми готові працювати, аби зберегти для майбутніх поколінь усе багатство української природи та вповільнити кліматичні зміни. Але нам не впоратися без вашої підтримки.

Ми збираємо 200 000 грн. Ці гроші допоможуть нам підтримувати 3 постійних експертів, які протягом року працюватимуть задля створення нових 2000 га заповідних територій. Окрім того, з вашою допомогою ми зможемо виконати й інші завдання для захисту степів та лук:

• повернути природі незаконно розорані в минулому території;
• провести масштабну інформаційну кампанію, адже більшість українців не розуміє, чому необхідно зберігати трав’янисті екосистеми;
• стимулювати роботу прокурорів та екологічних інспекторів, які надалі самостійно зупинятимуть незаконні оранки;
• створити інструменти, які допоможуть прокурорам, екоінспекторам, активістам, громадам та фермерам виявляти незаконні оранки.

Минулого року завдяки Вам ми зібрали кошти на 12 місяців постійної роботи фахівців з охорони найцінніших лісів. Надалі кожні три місяці ми звітуватимемо про лісові успіхи.

Аби охорона степів і лук велась не за залишковим принципом, цій справі потрібні постійні працівники. Ми просимо Вас допомогти відкрити ще один напрямок постійної роботи!

Українська природоохоронна група дослідження в степах

Хто ми?

Ми – Українська природоохоронна група (UNCG) – науковці та експерти, які працюють над збереженням залишків дикої природи в Україні. Найбільш надійний спосіб це зробити – створити природоохоронні території. За останні 4 роки щонайменше 75% усіх заповідних площ в Україні були створені за нашою ініціативою або участю.

Чому слід охороняти степи й луки?

Зберігаючи степи та луки, ми:

  • зберігаємо рідкісних тварин та рослини, які не так давно мешкали на ⅔ площі України;
  • уповільнюємо кліматичні зміни, адже розорювання степів вивільнює колосальні об’єми парникових газів;
  • запобігаємо висиханню річок, адже розорювання призводить до змивання родючого шару грунту в річки й замулення джерел, що їх живлять;
  • підвищуємо врожайність садів та городів, адже степи та луки – домівка для комах-запилювачів і природних ворогів тих тварин, які шкодять сільському господарству;
  • підвищуємо добробут місцевих громад, адже все вищезазначене впливає на рівень життя на Півдні та Сході України.

Наслідки розорювання степів та лук

Наслідки від знищення останніх трав’янистих екосистем разом з прискоренням кліматичних змін можуть бути катастрофічними й відчутними для українців уже в найближчому майбутньому. Знищуючи степи та луки, ми назавжди втрачаємо види унікальних рослин і тварин, краєвиди нашого дитинства, місця, які ми любимо. Уже сьогодні кожний третій вид, занесений до Червоної книги України, – мешканець степу. Спричинені оранками втрата річок та вітрова ерозія прискорюють опустелювання. Пустеля в Україні? Такий сценарій цілком реальний для півдня та сходу впродовж наступних 20-30 років. Утім, зупинити руйнування природи цілком реально… якщо лише не відкладати цю справу на завтра!

Як ми звітуватимемо по напрямку охорони степів та лук

Кожні 3 місяці ми робитимемо публічний звіт про роботу за цим напрямком.

Кожного року – детальний публічний фінансовий звіт про використання всіх коштів, які будуть зібрані для захисту природних територій від нових оранок.

Кожен, хто підтримає нас у боротьбі з незаконним розорюванням, зможе звертатись за звітністю в зручний для нього час та отримати всі необхідні дані щодо нашої роботи.

Якщо ви меценат, представник бізнесу чи просто небайдужі до екопроблем

Ми раді співпрацювати з меценатами, блогерами та дружнім до природи бізнесом.

Ви небайдужі до проблем природи та готові підтримати конкретні завдання зі збереження степів та лук? Напишіть нам на пошту [email protected] .

Нам дуже допоможе, якщо ви розкажете про нашу кампанію колегам в офісі, друзям в університеті або вашим підписникам у соціальних мережах. Просто поширте лінк на цю сторінку у своєму дописі та напишіть кілька слів про те, чому ви підтримуєте захист природних територій України. Це справді може допомогти 🙂

Підтримати

Інформація про кампанію “Збереження та охорона степів і лук України”:

Кампанія проводиться у відповідності до статутних завдань ГО “Українська природоохоронна група”. Мета: надання охоронного статусу цінним природоохоронним степам і лукам площею не менше 2000 га.

Термін виконання: грудень 2020 року.

Необхідна сума: 200000 грн у вигляді благодійних пожертв. Усі зібрані кошти будуть використані для оплати роботи експертів з захисту степів.

У випадку збору меншої або більшої суми коштів відбудеться пропорційна зміна площі степів, яким буде надано охоронний статус. У випадку, якщо до закінчення терміну реалізації проекту експертам не вдасться надати охоронний статус як мінімум 2000 га цінних степів з об’єктивних причин поза впливом членів організації, робота над досягненням мети проекту продовжиться після грудня 2020 року.

За результатами проекту на сайті організації буде розміщено публічний звіт, в якому буде зазначено, які саме степи і луки отримали охоронний статус та як саме були витрачені зібрані кошти.

ПІДТРИМАТИ КАМПАНІЮ ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ СТЕПІВ І ЛУК ФІНАНСОВО!

(через безпечний сервіс liqpay)

Щоб отримати подарунок, який нагадуватиме про ваш внесок на користь природи, залиште свої дані тут bit.ly/2SpL1kb

Вдячність за підтримку

У нашому прагненні захистити степи та луки нас підтримують сучасні рок-співаки. До кампанії захисту степів та лук долучився гурт “Тінь Сонця”. Музиканти випустили новий альбом “На небесних конях” у вигляді тематичної листівки з QR-кодом, за яким можна завантажити всі пісні з альбому. Реліз альбому цілком екологічний, виготовлений без використання пластику (кожен власник отримує можливість завантажити його в оригінальній якості).

За рішенням гурту, 30% з продажу кожного примірника альбому підуть на підтримку степів та лук.

Ми ж поширимо 100 примірників альбому як подарунки за участь у степовій кампанії. І це ще не всі подарунки! Тож якщо ви вирішили зробити внесок на користь природи, не забудьте лишити свої дані тут: bit.ly/2SpL1kb<

Контакти:

Тетяна Шаміна,
Менеджерка з комунікацій
093 918 42 86
Email: [email protected]

ГО “Українська природоохоронна група”
Код ЄДРПОУ 42003795

Поштова адреса:

08600, Україна, м.Васильків, вул. Гоголя, 40

Наша сторінка у мережі Facebook:
fb.com/UkrainianNatureConservationGroup
Сторінка Української природоохоронної групи в українській Вікіпедії:
uk.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Nature_Conservation_Group