ВИРУБКА – ДОЛЯ БІЛЬШОСТІ ЛІСІВ УКРАЇНИ
АЛЕ ЧОМУ Б НЕ ВРЯТУВАТИ НАЙЦІННІШІ?

Леся може врятувати ліс, а ти можеш допомогти Лесі!

“Що лісове, то не погане, сестро, –
усякі скарби з лісу йдуть…”

Леся Українка

Леся Українка так любила ліси, що написала їм на честь драму-феєрію! Ми теж не уявляємо своє життя без українських лісів, але прагнемо обійтися без драми.

Наша мета – до серпня 2020 року надати охоронний статус щонайменше 500 гектарам цінних лісів. Це потребуватиме системної роботи експертів, неможливої без Вашої підтримки.

Охоронний статус лісу – це гарантія того, що поки є наша держава – вона піклуватиметься про цей ліс і не дасть його знищити. Це також дає можливість громадскості ефективно відстежувати порушення і добиватись дотримання необхідних умов для збереження цінних лісових екосистем.

Хто ми?

“Я не піду.
Я з лісу не піду. Я в лісі буду”

Леся Українка

Ми – Громадська організація “Українська природоохоронна група”, професійні біологи, екологи, незалежні експерти з охорони довкілля, які працюють задля збереження природної спадщини України.

Один з пріоритетів нашої роботи – охорона цінних природних лісів України. За останні кілька років лише в Київській області нам вдалося надати охоронний статус лісам, площею понад 3600 гектарів.

Проте це лише початок і значна частина роботи все ще попереду.

Чому не можна домогтися повної заборони вирубки лісу?

“Та я б і цілий ліс продати рада
або протеребити, - був би грунт…“

Леся Українка

Жодна країна світу не відмовилася від рубок лісу. Україна – не виняток: усі ми так чи інакше залежні від деревини. Більше того, вирубка лісу – це основне джерело доходу багатьох населених пунктів України.

Однак цінність лісів вимірюється не лише грошима від продажу деревини.

Які ліси є цінними?

“У лісі ж не самії дерева, –
таж тут багато різної є сили”

Леся Українка

Ліси – це не лише деревина. Ліси – це чисті вода й повітря, захист від паводків та посух, відпочинок від міського гамору й метушні. Ліси – це також домівка сотень рідкісних рослин і тварин, важливість збереження яких неможливо переоцінити.

Деякі ліси надають більше таких екосистемних послуг, ніж інші. Для простоти сприйняття ми звемо їх “цінними”.

Наше першочергове завдання – збереження саме цінних лісів!

Чому нам потрібна ваша підтримка?

“Таж якби не він,
давно б уже не стало сього дуба…“

Леся Українка

На жаль, охорона цінних лісів не достатньо забезпечується державою: з цим завданням не можуть впоратися багато країн світу. У розвинених державах значний внесок у порятунок лісів роблять саме громадські організації, діяльність яких підтримують мільйони небайдужих людей. Ліси України – наші, спільні. Українська природоохоронна група готова працювати, аби надавати цінним лісам охоронний статус. Але ця робота не буде успішною без вашої підтримки.

Ми віримо, що жага до боротьби й непокори великої української поетеси, магія її віршів здатні надихати на добрі вчинки; ми знаємо, що й найменша лепта може стати вирішальною для досягнення великої мети. Леся може врятувати ліс, а кожен з нас може допомогти Лесі!

На що будуть витрачені зібрані кошти?

“Я понесу тебе в зелені гори,
ти ж так хотіла бачити смереки”

Леся Українка

Ми збираємо 150000 гривень. Ці гроші дозволять нашим експертам до серпня 2020 року обмежити рубки як мінімум 500 гектарів цінних лісів. 500 гектарів – це як вісім площ Ватикану! І це лише початок.

Які саме ліси будуть збережені?

“Дуби поважні надто.
А ясень, клен і явір — гордовиті.
Калина так хизується красою,
що байдуже їй до всього на світі“

Леся Українка

Охорона лісів – річ непередбачувана. Часто можливості для охорони лісів виникають раптово та потребують невідкладних дій. Ми не можемо напевне гарантувати, що збережемо той чи інший ліс. Зрозуміло, що охороняти потрібно всі цінні ліси. Тому в роботі ми використовуватимемо всі можливості, а в серпні 2020 року зробимо публічний звіт, у якому покажемо всі ліси, де були обмежені рубки.

Як віддячать ліси?

“Я обізвуся до них
шелестом тихим вербової гілки,
голосом ніжним тонкої сопілки,
смутними росами з вітів моїх…“

Леся Українка

Найкраща вдячність за допомогу – це можливість проводити час у лісі:) Окрім того, якщо ви долучитеся до кампанії, то гарантовано отримаєте координати лісів, де вдалося обмежити рубки завдяки вашому внеску, а також набір яскравих лісових наліпок. Головне – не забути вказати свої контактні дані.

Наразі триває реалізація кампанії “Збереження та охорона лісів України”, в ході якої планується здійснити надання охоронного статусу цінним природоохоронним лісам площею не менше 500 га.

Реалізація цілей кампанії триватиме до серпня 2020 року, після чого за результатами проекту на сайті організації буде розміщено публічний звіт, в якому буде зазначено, які саме ліси отримали охоронний статус та як саме були витрачені зібрані кошти.

Незважаючи на те, що збір коштів на цілі кампанії завершено, Ваша фінансова допомога допоможе нашій системній діяльності організації та дозволить планувати заздалегідь.

ПІДТРИМАТИ ПРИРОДООХОРОННУ ГРУПУ ФІНАНСОВО!

ЛЕСЯ МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ЛІС,
А ТИ МОЖЕШ ДОПОМОГТИ ЛЕСІ!

“Я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую Мавку «в умі держала», ще аж із того часу, як ми йшли якимсь лісом з маленькими, але дуже рясними деревами. Потім я в Колодяжному в місячну ніч бігала самотою в ліс і там ждала, щоб мені привиділась Мавка... Зачарував мене сей образ на весь вік…”

Леся Українка

Контакти:

Тетяна Шаміна,
Менеджерка з комунікацій
093 918 42 86
Email: [email protected]

ГО “Українська природоохоронна група”
Код ЄДРПОУ 42003795

Поштова адреса:

08600, Україна, м.Васильків, вул. Гоголя, 40

Наша сторінка у мережі Facebook:
fb.com/UkrainianNatureConservationGroup
Сторінка Української природоохоронної групи в українській Вікіпедії:
uk.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Nature_Conservation_Group