Михайло Михалко – видатний київський природоохоронець та політв’язень радянських часів. Організатор одних з перших в Україні природоохоронних акцій.
Як патріот України Михалко писав протестні листи і поширював листівки проти знищення української мови та культури в часи «застою» в СРСР. Засуджений у 1985 році на три роки позбавлення волі за поширення антирадянських листівок та зберігання боєприпасів.
У 1987 році його звільнили за амністією, після чого Михайло Юхимович розпочав справу свого життя – боротьбу за створення Нацпарку «Голосіївський» і проти вирубок у Голосіївському лісі.
Урешті нацпарк указом Президента було створено в 2007 році – через 19 років після початку боротьби Михалка та його однодумців.
Книга присвячена подіям 1988 року. Михалко описує перші акції протесту «зеленого» спрямування, які призвели до неочікуваного політичного ефекту – створення Народного руху України за перебудову.
Фірмовий стиль Михайла Юхимовича – оповідати про важку боротьбу, неоцінену сучасниками, з гумором та оптимізмом. Багато фактів про політичний та соціальний підйом того часу, а також імена його учасників можна дізнатися лише з цих спогадів. Фото з архіву Михайла Юхимовича також вперше доступні для громадськості.
Книга видана в 2019 році коштом меценатів за сприяння Української природоохоронної групи та Дружини охорони природи «Зелене майбутнє».
Завантажити книгу: Михайло Юхимович Михалко. Автобіографія: політична та екологічна (PDF)