Усі ми залежимо від живого довкола. Чисте повітря, вода й харчові продукти походять від дикої природи. Але природні й напівприродні ландшафти становлять не більше чверті площі України. І чим далі біорізноманіття від людських поселень, тим більш вразливими вони стають до зміни клімату.
В інтересах людини повернути біорізноманіття до міського ландшафту. Зробити це можна, створивши рукотворну природну ділянку, де рослини й тварини матимуть місце для життя. Таку ділянку називають «простір біорізноманіття». Матеріали та обладнання для простору можна знайти в будь-якій столярній майстерні.
Як створити простір біорізноманіття:
1. Знайдіть біолога, який розуміється на місцевій флорі та фауні (ним може бути вчитель біології). Разом визначте види тварин, для яких будете облаштовувати простір, а також місцеві види трав для газону.
2. Оберіть локацію для простору, де є високі дерева та відкрита сонячна галявина; вона обов’язково має бути у віддаленому від доріг місці.
3. Сплануйте ваш простір з урахуванням потреб кожного виду.
4. Засівайте місцеві види рослин на газон з різнотрав’ям восени або навесні, змайструйте та встановіть штучні гніздівлі для тварин, скориставшись нашими інструкціями:
Інструкції зі створення біорізноманіття
5. Не забувайте підтримувати простір: підливати воду у водопій для птахів, досівати трави до газону з різнотрав’ям.
Додатково ви можете облаштувати простір інформаційними стендами:
Простір різнотравʼя Будиночок для їжачка Будиночки для птахів Готелі для комах