Українська природоохоронна група продовжує роботу щодо виявлення нових територій, перспективних для включення до Смарагдової мережі в Україні. Етап підготовки зокрема включає польові дослідження перспективних територій для створення сайту Смарагдової мережі.
Однією з таких цінних територій є басейн річки Чортала, експедиційні виїзди для дослідження якої проводить представник ГО «Українська природоохоронна група» Віктор Скоробогатов. Перспективний сайт Смарагдової мережі займає площу близько 2000 га, він розташований у Доманівському та Вознесенському районах Миколаївської області та займає територію середньої та нижньої частини басейну р.Чортала, а саме круті праві степові схили та яри басейну ріки, балки та відроги пологого лівого берега річки.
Територія включає степові урочища, байрачні діброви, а також плавневу частину долини Чортали. До складу перспективного об’єкту Смарагдової мережі входить територія існуючого ландшафтного заказника місцевого значення «Черталківський» площею 159,0 га.
Природний рослинний покрив території доволі різноманітний. Тут представлена степова, лісова, прирічкова та річкова рослинність. Справжні степи представленні різнотравно-типчаково-ковиловими степами,які на незначній площі збідненні внаслідок випасу худоби,але незважаючи на це на подібних ділянках повноцінно зустрічаються рідкісні види флори та фауни.
Тут зустрічаються занесені до Червоної книги України: астрагал шерстистоквфтковий (Astragalus dasyantus Pall.), горицвіт весняний (Adonis vernalis), горицвіт волзький ( Adonis wolgensis), півники понтичні (Iris pontica), відміченно в процесі виїздів шафран сітчастий (Crocus reticullatus), зокрема в межах заказника, також зростають ковили: волосиста (Stipa capillata), Лессінга (Stipa lesingiana), шорстка. Значною мірою репрезинтуються чагарникові степи. За останніми даними територія включає 8 видів флори з переліку Червоної книги України, 1 вид занесено до Європейського червоного списку, 3 види до Регіонального червоного списку. Серед представників комах зустрічаються червонокнижні денні метелики махаон, подалірій, сатурнія велика тощо. З ряду промокрилі відміченно дибка степова.