Нещодавно Прибужанівською ОТГ було погоджено створення ландшафтних заказників місцевого значення “Балка Глибока” та “Черталківський-2”.
Це рішення дозволить зберегти останні залишки цінних природних територій в межах громади, які надають безліч екосистемних послуг. Наступним кроком має бути рішення Миколаївської ОДА про створення заказників.
Також сподіваємося на сприяння в створенні в Прибужанівській громаді ботанічних заказників “Цілинна ділянка степу в балці Суха” площею приблизно 50 га, “Степовий клин” площею приблизно 130 га та “Рюмівський” площею приблизно 70 га. Зберегти ці території для подальшого заповідання означатиме зберегти всі залишки степів громади.
Більше того, наразі очікується погодження Веселинівською ОТГ ландшафтного заказника “Райдолинський степ” площею близько 300 га.
Ми віримо, що прикладу Прибужанівської громади слідуватимуть і інші ОТГ.