Протягом 5 днів ми обстежували землі Південного лісового офісу ДП «Ліси України» на наявність степових ділянок, червонокнижних видів та видів регіонального червоного списку.
Разом з нами в полях були представники Південного лісового офісу, ДП «Ліси України», управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА. Ми обстежили ділянки в межах лісництв філії «Миколаївське лісове господарство» та «Баштанське лісове господарство». Основний акцент був на ділянках, які визначені для заліснення на весну.
Незважаючи на заборону лісорозведення на деяких ділянках, з 2021 року багато з них готують під заліснення цієї весни. Найбільш прикра ситуація в Привільненському та Березнегуватському лісництві.
Там ми визначили багато цінних степових ділянок, зафіксувавши місцезростання зіноваті гранітної, дріку скіфського, тюльпану південнобузького, шоломниці весняної, карагани скіфської, брандушки різнобарвної, шафрана сітчастого та інших червонокнижних видів.
У ході виїзду визначали і ділянки, де можна проводити заліснення. Ідеться про ділянки, які раніше використовувались для вирощування сільськогосподарських культур, перелоги різного віку, деградовані пасовища.
Спільно з Південним лісовим офісом ми обстежили Олександрівську балку для підтвердження її природоохоронної цінності і необхідності надання їй заповідного статусу. Відповідний акт про обстеження вже пишемо, інформацію про поширення рідкісних видів внесли до iNaturalist.
Незабаром до Південного лісового офісу передамо і перелік видів з координатами.
Наша робоча група розглянула перелік 246 обстежених ділянок площею понад 2400 га. Серед них майже 300 га визначено степовими. Більше ніж 180 га є частково степовими. Окремо понад 60 га ділянок будуть додатково обстежуватися в травні.
Протокольним рішенням Південному лісовому офісу рекомендовано звернутись до розробника матеріалів базового лісовпорядкування, щоб внести дані про степові ділянки та поширення червонокнижних видів, а також виключити степові ділянки з лісокультурного фонду.
Південному лісовому офісу дозволено проводити лісорозведення на ділянках площею 1872,3 га.
Сподіваємося, така спільна робота не стане одноразовою акцією і всі питання щодо лісорозведення будуть узгоджуватися з робочою групою.