Один з пріоритетних напрямів нашої роботи − упровадження сталого лісового господарства в Україні. Стале − означає орієнтоване на підтримку екосистемних послуг лісів, а не на заготівлю деревини. Чисте повітря та вода, оселища для тисяч видів живих організмів, місце відпочинку − саме це в першу чергу має бути у фокусі лісової галузі.

 

Зрозуміло, що повністю відмовитися від рубок лісу неможливо. Проте цілком реально, аби деревина заготовлялася в мінімально необхідних обсягах − для потреб економіки та місцевих громад. Тільки так можна вберегти найцінніші ліси України для прийдешніх поколінь. Лісові господарства повинні отримати повне бюджетне фінансування, а лісівник − стати охоронцем лісу, а не думати про заробіток від рубок.

 

Контроль за рубками в цінних лісах

Аби зберегти цінний ліс, недостатньо просто заповісти його. Важливо також здійснювати постійний контроль за рубками та іншими заходами, які там проводяться. Для цього ми, використовуючи доступну інформацію, виявляємо порушення ще до факту проведення рубок, стимулюємо органи влади виявляти порушників та притягати їх до відповідальності. У фокусі нашої роботи були ліси Волині, Рівненщини, Київщини та Одещини. Наше бачення майбутнього − дієвий громадський контроль за веденням лісового господарства в усіх лісах України.

 

Охорона цінних лісів

Заповідання − не єдиний механізм, що забезпечує охорону цінних лісів. Тим більше, це не завжди можливо. Обмеження рубок можна досягти й іншими шляхами, серед яких процедура ОВД, створення охоронних зон, інструменти FSC-сертифікації тощо. У фокусі нашої роботи не тільки практичне використання таких інструментів, а й просвітницька робота, що стимулює небайдужих громадян долучатися до збереження цінних лісів України.

 

Лісове законодавство

Стале ведення лісового господарства часто є неможливим без відповідної нормативно-правової бази. З 2019 року ми працюємо над удосконаленням документів, які регулюють лісовпорядкування, проведення окремих видів рубок, а також сприяємо впровадженню документів, необхідних для якісної роботи процедури ОВД.

 

>> Кампанія по збереженню та охороні лісів України

Матеріали напрямку

Ліс чи кар’єр: що вирішить Міндовкілля?

Ми вже писали про плани знищити 66.8 га лісу на Київщині в межах Тетерівській філії ДП “Ліси України” під видобуток піску. І пару тижнів тому, ТОВ «Укр Капітал Ресурс» оприлюднило звіт з оцінки впливу на довкілля. Цілком очікувано, автори звіту ТЗОВ “Еко Центр Проект” в особі Володимира Костирка, ТОВ “Форест Експерт” в особі керівника Миколи…

Детальніше

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №12089

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №12089 більшістю в 246 голосів. Той самий, який узаконює всі незаконні забудови лісів та прибережних смуг, за умови якщо вони були “віддеребанені” більше 10 років тому. Але це не все! Бо якщо хтось незаконно отримав землю природно-заповідного фонду і прокуратура в суді відстоїть повернення землі державі…

Детальніше

Сьогодні народні депутати можуть узаконити дерибан лісів, водойм та прибережних смуг!

Саме на це спрямований законопроект №12089, який подається під соусом «захисту бізнесу» по «кейсу Мазепи». Він пропонує, по перше встановити обмежений 10-річний термін, протягом якого держава може в судовому порядку повертати незаконно роздеребанені землі. По друге, якщо держава виграє суд і землі будуть повернуті громаді – то вона ще й має сплатити власнику компенсацію! Міністерство…

Детальніше