37 країн-членів ЮНЕСКО вперше за повномасштабне вторгнення засудили росію за знищення природи
Росію закликали припинити агресію і дотримуватися міжнародного екологічного права, на що росіяни відповіли проханням не політизувати Програму.
!!! Please select UAH (Ukrainian hryvnya) as the currency option.
1 USD = 29,39 UAH (Approx.)
500 UAH (Approx. 17 USD) 1000 UAH (Approx. 34 USD)
5 000 UAH (Approx. 170 USD) 10 000 UAH (Approx. 340 USD)
30 000 UAH (Approx. 1020 USD) 50 000 UAH (Approx. 1700 USD)
120 000 UAH (Approx. 4083 USD) 200 000 UAH (Approx. 6800 USD)
Pay with banking informationYou can type your amount of Donation in UAH manually
You can use the following Banking information for transaction: Pay with banking information.
We using liqpay.ua secure service for transferring funds.
Українська природоохоронна група у період війни працює для захисту природно-заповідних територій України та їхніх працівників.
У зонах бойових дій, окупації та гуманітарної кризи опинилася третина заповідних територій та об’єктів, зокрема 2 біосферні заповідники. Державна допомога дуже обмежена через неможливість перераховувати кошти на окуповані території та довгі бюрократичні процедури. Національні парки та заповідники втратили кошти з туризму. Наразі ці заповідні об’єкти повністю позбавлені забезпечення і потребують нашої допомоги.
Ми спрямовуємо зусилля на:
Долучайтеся до збереження природно-заповідних територій, які є світовим надбанням!
Росію закликали припинити агресію і дотримуватися міжнародного екологічного права, на що росіяни відповіли проханням не політизувати Програму.
Розвиток відновлюваної енергетики має бути успішним, але він не повинен завдавати шкоди природі і повинен мати підтримку громадськості
Закликаємо наш Уряд не пасти задніх в євроінтеграції і почати думати вже сьогодні, як нам запроваджувати ідеї цього закону в Україні!
Міндовкілля вже похвалилося, що оцінка наближеності нашого законодавства до європейського в частині охорони довкілля тепер становить два бали замість одного. За п’ятибальною шкалою.
Протягом 2020-2023 років ми подали клопотання про створення територій ПЗФ в 10 громадах, де і досі немає жодної природоохоронної території.
Закликаємо Міндовкілля та обласні державні адміністрації ділом ─ не словами зберігати ліси, відмовляючи у видобутку корисних копалин у лісах, коли є альтернатива!
Нещодавно Міндовкілля відмовило в погодженні видобутку бурштину на ділянці «Копищанська». Видобувати бурштин планували на меліорованій заплаві річки Жолобниця.
Колись завдяки громадськості вдалося зупинити масове будівництво малих ГЕС в Карпатах. Але, як виявилось, нищителі річок лише взяли паузу.
Рішення ухвалюватиме Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України . Сподіваємося, рішення буде на користь природи і здорового глузду.
Сайт Global Safety Net показує всьому світові, що Крим – територія росії, а його заповідні території − російське надбання.
Ми дуже вдячні всім, хто долучився донатами, зокрема колегам з дружніх екологічних організацій!
Днями нами підготувана довідка про відмічені та прогнозовані наслідки терористичного акту російських військ на Каховській ГЕС. Проте у перші дні катастрофи ще важко було передбачити всі наслідки, оскільки катастроф подібних масштабів ніколи не досліджувалося. Зокрема, першими оновленнями нашої оцінки є оцінка реальної зони підтоплення та поширення її за межі долини Дніпра, а також виніс органіки…
Ми розглядаємо наслідки підриву греблі Каховської ГЕС лише для дикої природи, хоча цілком усвідомлюємо, що крім екологічних, є також не менш важливі наслідки для економіки.
Науковці нашої Групи обов’язково сформулюють розгорнутий висновок про шкоду для довкілля.
Дуже сподіваємося на вашу допомогу.
Росія та білорусь мають бути притягнені до відповідальності, зокрема за порушення зобовʼязань за міжнародними екологічними угодами, і саме цьому має сприяти державна політика.
Від початку повномасштабного вторгнення наша Група займалася збором коштів на підтримку Асканії. І ми підтримуватимемо заповідник до його звільнення від росіян.
У ході проекту “Збережемо екосистеми заради клімату в сталому майбутньому” наші колеги – доктор біологічних наук, професор Іван Мойсієнко та кандидат біологічних наук Олександр Шиндер – підготували для трьох громад-учасниць (Білогордської на Київщині, Краснокутської на Харківщині та Мирноградської на Донеччині) рекомендації з озеленення їх території.
Але виникає питання, чому Міндовкілля, яке відповідає за співпрацю з Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP), не надає інформацію в міжнародну базу даних про природно-заповідний фонд України?
Верховна Рада України має не лише відхилити цей законопроект, але й до повної деокупації та до проведення ретельних наукових досліджень запровадити мораторії на вилов риби і інших гідробіонтів в акваторіях, що постраждали від воєнних дій.
Звертаємо увагу, що до складу Бюро Асамблеї UNEP входить і заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, який мав би відслідковувати питання роботи UNEP.
Заказник “Сирівський” пропонується створити на місці єдиної відомої в області колонії бабака степового, яка утворилася шляхом міграції бабаків з сусідньої Одещини, куди цей вид був переселений в минулому сторіччі.
Найкращим рішенням для пошкоджених війною територій, на нашу думку, має стати ренатуралізація – природне відновлення біотопів, так би мовити, здичавіння цих територій.
Допомогу надавали деокупованим природоохоронним територіям або тим, які перебували у зоні, близькій до бойових дій.
Під час війни збір даних про біорізноманіття може мати безцінне значення для визначення в майбутньому втрат біорізноманіття через воєнні дії.
Члени UNCG шукають можливості отримати додаткову підтримку для українських науковців. Збереження даних досліджень дозволить Україні зберегти напрацювання багаторічних польових досліджень і тим самим зберегти наукову основу для використання та розвитку України у післявоєнний період.
Як ЄС, так і карпатські країни можуть і мусять зберегти ліси Карпат. Але не дуже хочуть. Тож маємо їх змусити!
Нагадуємо, що з початку повномасштабного вторгнення ми підтримуємо національні парки і заповідники, що опинились в окупації, а також ті, які вже стали звільненими. І ви також можете до цього долучитись.
Починаючи з листопада на Херсонщину прилетять птахи з півночі. Вони зимували тут протягом століть. А можливо й тисячоліть. Куди полетять вони від бойових дій, якщо за тривалий час вони не змогли обрати іншого придатного місця?
Після відновлення контролю України над всіма її землями, співпраця в частині транскордонних вод з її північно-східними сусідами буде неминуча. Інакше всі їхні проблеми “перепливуть” кордон і стануть лихом вже для України.
Підготовлено в рамках проекту Ukraine War Environmental Consequences Work Group
Вже зараз масштабність пожеж є однією з найвищих за всю історію зони відчуження (більші пожежі спостерігались тільки у 2020 році та поряд з іншими чинниками були спричинені аномальними погодними умовами), що показує наскільки серйозної шкоди завдають воєнні дії довкіллю та наскільки довготривалими можуть бути наслідки війни на прикладі лише пожеж.
Разом з усіма українцями вітаємо неймовірні успіхи ЗСУ на Харківщині!
Заповідання цих ділянок є важливим кроком, принамні для їх збереження від знищення в тилу.
Ми готові підготувати наукове обґрунтування для створення такого заповідного об’єкту.
Закликаємо український бізнес, передусім державних підприємств, відмовитись від послуг компанії SGS, допоки вона працює на ринку країн-агресорів
Незважаючи на те, що практично всі науковці-біологи у складі НТР проголосували проти роботи щодо встановлення лімітів на використання природних ресурсів Гайсинським лісовим господарством, рішення ухвалили більшістю голосів.
Закликаємо Уряд України та Верховну Раду ухвалити відповідні звернення до урядів іноземних країн щодо запровадження повної заборон на імпорт всіх виробів з деревини походженням з країн-агресорів та щодо заборони на постачання й обслуговування в країнах-агресорах деревозаготівельної та деревообробної техніки.
На жаль, саме загибель Романа Ратушного стала поштовхом для підвищення уваги фахівців-біологів до урочища “Протасів яр”.
Закликаємо уряди іноземних держав запровадити повну заборону на імпорт морепродуктів та риби з росії та відмовитись від визнання сертифікату MSC як того, що підтверджує сталість та законність походження.
Можна шукати і шляхи відновлення ґрунтового покриву. Хоча видалення важких металів з ґрунту – це досить трудомістке та дороговартісне завдання.
Для кожного з підпалів наявна детальна інформація про точну координату горіння, час та інтенсивність.
Понад 20 українських та європейських НУО звернулися до високопосадовців ЄС з пропозицією фінансувати Україну виключно за умови впровадження ряду надважливих реформ в сфері охорони природи.
Якщо ж Офіс Президента хоче покращити ефективність роботи Уряду в сфері довкілля, слід перестати вимагати реалізації речей, які перестали бути актуальними з 24 лютого.
Ми розраховуємо що види з нашого “тривожного” списку не будуть остаточно знищені і плануємо дослідження стану їхніх популяцій після звільнення тимчасово окупованих територій України.
За нашими підрахунками, фактично кожен третій гектар України, знищений вогнем, – це заповідна територія.
Закликаємо ВРУ та Міндовкілля активізувати роботу над ухваленням у 2 читанні законопроекту №5650!
Поки сили оборони України стримують ворога, а громадянське суспільство займається фіксацією злочинів росії та лобіюванням надання Україні статуса кандидата в члени ЄС – окремі нечисті на руку ділки під шумок продовжують порушувати природоохоронне законодавство України.
Сценарій – “полишити територію в спокої і дати природі відновитись” – не потребує жодних коштів.
Окрім безперечно важливих комунікаційної та економічної функцій позбутися греблі насамперед означає повернути у природне місцеперебування десятки представників рослинного та тваринного світу.
Наслідки масштабних пожеж у лісах матимуть довгостроковий ефект не тільки для України, а й для багатьох країн світу.
Забезпечити всі потреби ЗСУ поки не в змозі: дуже великий запит і дуже стислі терміни.
Якщо ви бажаєте взяти участь у благодійному ярмарку та допомогти ЗСУ, напишіть нам [email protected] , ми з вами зв’яжемося.
Сподіваємось на увагу до цієї проблеми законотворців, які досі не ухвалили зміни до законодавства, що наклали б мораторій на розорювання природних екосистем.
Ми закликаємо владу (Міндовкілля, Держлісагентство) зосередити зусилля на боротьбі з окупантом, а не на знищенні української природи!
Це розповідь Анатолія Павелка, нашого колеги та інструктора з тактики піхотних груп. Допомогти можна за реквізитами.
Якщо ж і будувати подібні споруди, варто взяти досвід з будівництва стін вздовж доріг, які робляться з переходами та тунелями для забезпечення міграції тварин.
За цим посиланням – інструкція, простий алгоритм дій.
Єдиним відчутним для природи варіантом компенсації завданих втрат зможе стати розширення природно-заповідного фонду в майбутньому.
Це вже не перший раз від початку війни, коли природоохоронне законодавство послаблюється для начебто посилення «обороноздатності держави».
Ви можете допомогти українським природоохоронцям на фронті, переказавши кошти за реквізитами.
Запрошуємо всіх науковців-біологів до співпраці у справі порятунку даних про біорізноманіття України та очікуємо на швидке звільнення нашої держави від окупантів!
Ці сім кроків мають бути впроваджені прямо зараз, без жодних зволікань. Ми готові до будь-якої співпраці для збереження довкілля України!
російськими і білоруськими кампаніями орендується понад 110 тисяч гектарів земель в 21 адміністративній одиниці України.
Ми плануємо провести брифінг, на якому працівники і керівники об’єктів ПЗФ розкажуть, наскільки важливою була наша з вами допомога.
Війна – не привід для ганебних рішень.
Щоб знайти правильні, обґрунтовані рішення, потрібна якісна оцінка усіх впливів, яких зазнала природа України.
Поки воїни ЗСУ борються, аби зупинити геноцид українського народу, екологічному фронту варто подбати про запобігання екоциду.
Під заборону потрапили як пиломатеріали, так і їх похідні, такі як мдф, панелі тощо.
російська агресія продовжується через фінансування, яке отримує росія, що можливе через отримані дозволи та сертифікацію, в тому числі яку надає SGS.
В умовах обмеженої інформації зробити будь-які науково обґрунтовані висновки неможливо; оцінка даного чинника може здійснюватися лише постфактум.
У дні війни важливо бути пильними і не робити помилок. Це стосується швидких змін законодавства, які вносяться Парламентом України.
Після завершення війни ми підготуємо великий брифінг з директорами заповідників і зоопарків, яким ми всі змогли допомогти і прозвітуємо про допомогу.
Ми вже звернулися до Служби безпеки України та Державної податкової служби України з проханням вжити відповідні дії щодо Володимира Крупчака, аби запобігти надходженню коштів до країни-агресора.
У цілому, вплив війни в Україні на птахів буде залежати від тривалості та інтенсивності дії негативних чинників.
Єдине вирішення проблеми – це негайна деокупація російськими військами території.
44% природоохоронних територій найвищого рангу опинилися в зоні бойових дій, під тимчасовим контролем російських загарбників або є недоступними для України.
Дякуємо кожному, хто зробив свій внесок для порятунку природи!
Через безпеокові питання просимо перерахувати кошти на нашу картку за лінком