У Миколаївській області ще збереглися первозданні луки й степи. На жаль, вони дедалі частіше потрапляють під оранку у зв’язку з інтенсифікацією орного землеробства. Це призводить до втрати біорізноманіття (багато видів рослин і тварин можуть жити лише на природних степах або лугах), забруднення й втрати водних ресурсів, ерозії, викидів парникових газів. У межах Миколаївщини оранкою степів і луків в останні роки найбільш пошкоджені території громад Вознесенського і Веселинівсього районів.

Цілі проекту:

  1. Створення нових територій природно-заповідного фонду.
  2. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про заборону розорювання цінних земель.
  3. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про консервацію деградованих земель.
  4. Виявлення незаконних оранок, їх моніторинг та контроль кримінальних проваджень щодо незаконних розорювань у межах проектного регіону.

У довгостроковій перспективі досягнення цих цілей дозволить зберегти цінні природні території, зокрема для розвитку туризму та рекреації, що є одним з напрямків розвитку громад. Пілотним для ОТГ також буде рішення про консервацію землі.

Проект «Preservation of steppes and meadows in Voznesensky and Veselinovsky districts of the Nikolaev region» виконується за організації NESEHNUTÍ Brno (Чеська Республіка) у 2020-2021 роках.

Матеріали проекту

Природно-заповідний фонд як основа збереження природи громади

Рішення про погодження заказників приймаються громадами з метою збереження природи, рідкісних видів рослин та тварин, унікальних ландшафтів, водних ресурсів, але поряд з тим – і для добробуту громадян: адже повне знищення природи означає остаточне перетворення території громади в аграрну пустелю. 

Детальніше

Розчистка річки Мертвовод без ОВД: а так можна було?

Нагадаємо, за Законом «Про оцінку впливу на довкілля», забороняється розпочинати діяльність, яка підлягає процедурі оцінки впливу на довкілля, до проходження ОВД та до отримання позитивного висновку про її провадження.

Детальніше

Як “легковажні” рішення Веселинівської ОТГ можуть знищити “Райдолинський степ”?

На лист Веселинівська ОТГ повідомила, що рішення щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність були прийняті ще до погодження заказника й запропонували розробляти проект землеустрою заказника виключивши дані ділянки.

Детальніше