У Миколаївській області ще збереглися первозданні луки й степи. На жаль, вони дедалі частіше потрапляють під оранку у зв’язку з інтенсифікацією орного землеробства. Це призводить до втрати біорізноманіття (багато видів рослин і тварин можуть жити лише на природних степах або лугах), забруднення й втрати водних ресурсів, ерозії, викидів парникових газів. У межах Миколаївщини оранкою степів і луків в останні роки найбільш пошкоджені території громад Вознесенського і Веселинівсього районів.

Цілі проекту:

  1. Створення нових територій природно-заповідного фонду.
  2. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про заборону розорювання цінних земель.
  3. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про консервацію деградованих земель.
  4. Виявлення незаконних оранок, їх моніторинг та контроль кримінальних проваджень щодо незаконних розорювань у межах проектного регіону.

У довгостроковій перспективі досягнення цих цілей дозволить зберегти цінні природні території, зокрема для розвитку туризму та рекреації, що є одним з напрямків розвитку громад. Пілотним для ОТГ також буде рішення про консервацію землі.

Проект «Preservation of steppes and meadows in Voznesensky and Veselinovsky districts of the Nikolaev region» виконується за організації NESEHNUTÍ Brno (Чеська Республіка) у 2020-2021 роках.

Матеріали проекту

Поліція розшукує причетних до розорювання заказника “Черталківський”

Поліція розшукує причетних до розорювання заказника “Черталківський”

Сподіваємось на участь керівництва  Прибужанівської ОТГ у збереженні дикої природи Вознесенського району та встановлення поліцією осіб порушників і притягнення їх до відповідальності.

Детальніше

За останні 8 років у Веселинівському та Вознесенському районах Миколаївщини розорали кожен 3-й гектар степу

Це дослідження є частиною проекту «Preservation of steppes and meadows in Voznesensky and Veselinovsky districts of the Nkolaev region», що виконується за організації NESEHNUTÍ Brno (Чеська Республіка).

Детальніше