У Миколаївській області ще збереглися первозданні луки й степи. На жаль, вони дедалі частіше потрапляють під оранку у зв’язку з інтенсифікацією орного землеробства. Це призводить до втрати біорізноманіття (багато видів рослин і тварин можуть жити лише на природних степах або лугах), забруднення й втрати водних ресурсів, ерозії, викидів парникових газів. У межах Миколаївщини оранкою степів і луків в останні роки найбільш пошкоджені території громад Вознесенського і Веселинівсього районів.

Цілі проекту:

  1. Створення нових територій природно-заповідного фонду.
  2. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про заборону розорювання цінних земель.
  3. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про консервацію деградованих земель.
  4. Виявлення незаконних оранок, їх моніторинг та контроль кримінальних проваджень щодо незаконних розорювань у межах проектного регіону.

У довгостроковій перспективі досягнення цих цілей дозволить зберегти цінні природні території, зокрема для розвитку туризму та рекреації, що є одним з напрямків розвитку громад. Пілотним для ОТГ також буде рішення про консервацію землі.

Проект «Preservation of steppes and meadows in Voznesensky and Veselinovsky districts of the Nikolaev region» виконується за організації NESEHNUTÍ Brno (Чеська Республіка) у 2020-2021 роках.

Матеріали проекту

Ми подали матеріали на створення ландшафтного заказника «Чичиклійський»!

У 2021 році за нашими дослідженнями і поданням неподалік проектованого заказника створили ландшафтні заказники «Каньйон річки Чичиклія», «Райдолинський степ», а також гідрологічний заказник «Веселинівські плавні».

Детальніше

Мостівська громада погодила створення заказника “Чортальські обрії”!

Торік ми підготували клопотання про створення на Миколаївщині заказника “Чортальські обрії”. Заповідна територія планується у долині річки Чорталка, між селами Козубівка та Криворучка Мостівської громади. Після цього були довгі перемовини з громадою, яка мала погодити створення заказника. Нещодавно, 15 червня, депутати Мостівської громади підтримали нашу ініціативу і погодили створення заказника “Чортальські обрії”. Найбільш імовірно, що…

Детальніше

Привільненська громада підтримала створення заказника «Олександрівська балка»!

Управління екології та природних ресурсів має внести зміни в проект створення заказника, після цього має бути відповідне рішення, яке розглядатиметься на сесії обласної ради.

Детальніше

Чи отримає охоронний статус земля в межах єдиної популяції бабака на Миколаївщині?

Заказник “Сирівський” пропонується створити на місці єдиної відомої в області колонії бабака степового, яка утворилася шляхом міграції бабаків з сусідньої Одещини, куди цей вид був переселений в минулому сторіччі.

Детальніше

Чи понесе відповідальність Веселинівська громада за знищення Райдолинського степу?

Ми звернулися до прокуратури Миколаївської області і попросили надати приписи Управлінню екології Миколаївської ОВА про якнайшвидше оформлення положення та охоронних зобов’язань на заказник, оскільки від моменту створення вже минуло близько року.

Детальніше