У Миколаївській області ще збереглися первозданні луки й степи. На жаль, вони дедалі частіше потрапляють під оранку у зв’язку з інтенсифікацією орного землеробства. Це призводить до втрати біорізноманіття (багато видів рослин і тварин можуть жити лише на природних степах або лугах), забруднення й втрати водних ресурсів, ерозії, викидів парникових газів. У межах Миколаївщини оранкою степів і луків в останні роки найбільш пошкоджені території громад Вознесенського і Веселинівсього районів.

Цілі проекту:

  1. Створення нових територій природно-заповідного фонду.
  2. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про заборону розорювання цінних земель.
  3. Ухвалення щонайменше однією ОТГ рішення про консервацію деградованих земель.
  4. Виявлення незаконних оранок, їх моніторинг та контроль кримінальних проваджень щодо незаконних розорювань у межах проектного регіону.

У довгостроковій перспективі досягнення цих цілей дозволить зберегти цінні природні території, зокрема для розвитку туризму та рекреації, що є одним з напрямків розвитку громад. Пілотним для ОТГ також буде рішення про консервацію землі.

Проект «Preservation of steppes and meadows in Voznesensky and Veselinovsky districts of the Nikolaev region» виконується за організації NESEHNUTÍ Brno (Чеська Республіка) у 2020-2021 роках.

Матеріали проекту

Ми видали книгу про повоєнний розвиток природно-заповідного фонду Миколаївщини!😊

Миколаївська область особлива для України. Різноманіття її природних екосистем вражає. Тут поширені різні типи природних степів і лук, екосистеми пісків та озер на Кінбурнській косі, унікальні природні комплекси Березанського та Тилігульського лиманів, каньйони річок Південний Буг, Інгулець, Інгул, поди та екосистеми, пов’язані з морем: узбережжя та багаті прибережні води різної солоності. Кожен шостий вид рослин…

Детальніше

Ми подали до Міндовкілля клопотання про створення двох нацпарків на Миколаївщині!

Створення нових нацпарків є важливим кроком для збільшення площі ПЗФ області, збереження унікальних ландшафтів, рідкісних видів та забезпечення контрольованого внутрішнього туризму.

Детальніше

Ми подали матеріали на створення ландшафтного заказника «Чичиклійський»!

У 2021 році за нашими дослідженнями і поданням неподалік проектованого заказника створили ландшафтні заказники «Каньйон річки Чичиклія», «Райдолинський степ», а також гідрологічний заказник «Веселинівські плавні».

Детальніше