Як зміниться клімат, якщо посадити мільярд дерев?
Видання доступне онлайн.
У Миколаївській області ще збереглися первозданні луки й степи. На жаль, вони дедалі частіше потрапляють під оранку у зв’язку з інтенсифікацією орного землеробства. Це призводить до втрати біорізноманіття (багато видів рослин і тварин можуть жити лише на природних степах або лугах), забруднення й втрати водних ресурсів, ерозії, викидів парникових газів. У межах Миколаївщини оранкою степів і луків в останні роки найбільш пошкоджені території громад Вознесенського і Веселинівсього районів.
Цілі проекту:
У довгостроковій перспективі досягнення цих цілей дозволить зберегти цінні природні території, зокрема для розвитку туризму та рекреації, що є одним з напрямків розвитку громад. Пілотним для ОТГ також буде рішення про консервацію землі.
Проект «Preservation of steppes and meadows in Voznesensky and Veselinovsky districts of the Nikolaev region» виконується за організації NESEHNUTÍ Brno (Чеська Республіка) у 2020-2021 роках.
Цим рішенням площу природно-заповідного фонду Миколаївської області збільшено на понад 810 га
Якщо в межах Вашої громади ви помітили, що межі, внесені в реєстр про природно-заповідний фонд, неправильні, ви можете направити звернення до Міндовкілля.
Буклет “Степові перлини Прибужанівської та Веселинівської громад” — про цінність проектованих заказників Прибужанівської та Веселинівської територіальних громад.
За пошкодження ділянки площею 4.0508 га було розраховано збитки завданої шкоди на суму 100 054,76 гривень.
Прокуратура вже неодноразово зверталась до суду за нашими зверненнями щодо повернення земельних ділянок в межах “Балки Бабакової”.
Перші пропозиції щодо необхідності заповідання унікальних природних об’єктів Миколаївщини відомі з 1920-х років.
Рішення про погодження заказників приймаються громадами з метою збереження природи, рідкісних видів рослин та тварин, унікальних ландшафтів, водних ресурсів, але поряд з тим – і для добробуту громадян: адже повне знищення природи означає остаточне перетворення території громади в аграрну пустелю.
Нагадаємо, за Законом «Про оцінку впливу на довкілля», забороняється розпочинати діяльність, яка підлягає процедурі оцінки впливу на довкілля, до проходження ОВД та до отримання позитивного висновку про її провадження.
На лист Веселинівська ОТГ повідомила, що рішення щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність були прийняті ще до погодження заказника й запропонували розробляти проект землеустрою заказника виключивши дані ділянки.
Живучи зараз ми маємо не забувати, що цю землю, середовище нашого існування та природні ресурси ми передаємо у спадок нашим дітям.
Дякуємо за оперативну реакцію Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Олександру Краснолуцькому, Спіциній Людмилі та Держгеокадастру!
68% всього, що виставлено на земельні торги в області, – природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської конвенції.
Дякуємо керівництву Офісу генерального прокурора України та Департаменту представництва інтересів держави в суді Офісу генерального прокурора за увагу до захисту територій природно-заповідного фонду та щиро бажаємо прокурорам якнайшвидше поставити крапку у цій боротьбі.
Ми віримо, що прикладу Прибужанівської громади слідуватимуть і інші ОТГ.
Збереження залишків природи сьогодні впливатиме на економічний потенціал громад у найближчому майбутньому, а також на рівень життя та здоров’я місцевих жителів.
Наразі готові проекти створення перших трьох заказників. Наступний крок – погодження їх з громадами.
Сподіваємось на участь керівництва Прибужанівської ОТГ у збереженні дикої природи Вознесенського району та встановлення поліцією осіб порушників і притягнення їх до відповідальності.
Це дослідження є частиною проекту «Preservation of steppes and meadows in Voznesensky and Veselinovsky districts of the Nkolaev region», що виконується за організації NESEHNUTÍ Brno (Чеська Республіка).