5 млн грн на відбудову Козаровицької греблі: у чому проблема?
Ми ж переконані, що такі будівельні роботи в умовах війни є недалекоглядними.
Проект «Імплементація європейського природоохоронного законодавства в Україні через розвиток Смарагдової мережі» наша група виконує за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках конкурсу «Сприяння участі України у європейському зеленому курсі», проведеного в рамках проєкту EU4USociety.
Смарагдова мережа – це мережа природоохоронних територій, яка формується згідно з положеннями Бернської конвенції. В Україні процес формування Смарагдової мережі розпочався ще на початку 2010-х. Наразі рішенням Ради Європи до мережі включено близько 13% території країни (чверть з них – за нашою ініціативою). Це найцінніші ділянки дикої природи України – ліси, річки, степи та болота. Формування Смарагдової мережі в Україні передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і є свого роду євроінтеграцією в сфері охорони природи.
Незважаючи на затвердження на європейському рівні територій Смарагдової мережі в Україні, національне законодавство, яке б регулювало її роботу, досі не ухвалене. Ухвалення закону «Про території Смарагдової мережі» та відповідних підзаконних актів стане ключовою подією, що увімкне «зелене світло» збереженню смарагдових територій в Україні.
Наша Група має значний досвід у розбудові Смарагдової мережі, тому в рамках проекту ми плануємо продовжити і певним чином завершити роботу, яка триває з 2016 року.
Проект передбачає адвокацію ухвалення Закону України «Про території Смарагдової мережі», що дозволить створити правові засади для реальної, а не «паперової» роботи мережі. Даний закон також створить правове підґрунтя для розробки та впровадження підзаконних нормативно-правових актів, які б регулювали найважливіші аспекти функціонування Смарагдової мережі.
Оскільки проект є частиною послідовної довготривалої роботи, діяльність у цьому напрямку буде продовжуватись і після завершення проекту. Так, ми плануємо, що наступними етапами будуть:
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їхніми народами, та з народами з-поза їхніх меж.
Міжнародний фонд «Відродження» – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, що з 1990-го року допомагає розвивати в Україні відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. За час своєї діяльності Фонд підтримав близько 20 тисяч проектів, до реалізації яких долучилися понад 60 тисяч активістів та організацій України на суму понад 200 мільйонів доларів США.
Сайт: www.irf.ua
Facebook: www.fb.com/irf.ukraine
Ми ж переконані, що такі будівельні роботи в умовах війни є недалекоглядними.
Для участі в онлайн-семінарі, який відбудеться 26 квітня, необхідно зареєструватися.
Ця робота є частиною фундаментального флористичного дослідження Сеймського регіонального ландшафтного парку.
Президент України Володимир Зеленський відзначив законопроект 4461 “Про території Смарагдової мережі” як надзвичайно важливий та пріоритетний.
Саме ухвалення закону «Про території Смарагдової мережі» передбачає створення таких запобіжних механізмів, які б унеможливлювали виникнення загроз для нашої природи.
Наразі розгляд важливого природоохоронного законопроекту перенесено на початок липня. Тому ми запрошуємо науковців, які не встигли «підтримати» законопроект, поставити свій підпис на його підтрмку.
Дуже чекаємо на ухвалення закону №4461 у червні 2021 року!
Збір підписів науковців триває.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ ведмедів неможливо.
За міжнародним зобов’язанням Україна повинна оберігати цінні природні території, але реальних механізмів немає і не буде, поки Верховна рада не ухвалить закон «Про території Смарагдової мережі».
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ шуліки чорного неможливо.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ рисі неможливо.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ зубра неможливо.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі”, запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ ведмедиці чотирикрапкової неможливо.
З нетерпінням очікуємо на ухвалення закону в 2021 році!
Майже всі території, на яких мешкає видра річкова, уже включені до Смарагдової мережі або номіновані на включення до неї. Утім, до ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ видри неможливо.
З нетерпінням очікуємо на ухвалення закону в 2021 році!
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ черепах неможливо.
Усі території, на яких мешкає журавель сірий в Україні або де знаходяться місця його скупчень під час міграції, уже включені до Смарагдової мережі або номіновані на включення до неї.
Утім, до затвердження Закону України “Про території Смарагдової мережі”, запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ бобра європейського неможливо.
До ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі”, запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ півонії тонколистої неможливо.
Більшість територій, на яких гніздиться чорний лелека в Україні, уже включені до Смарагдової мережі або номіновані на включення до неї. Проте, до ухвалення Закону України «Про території Смарагдової мережі», запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ чорного лелеки неможливо.
Усі території, на яких колись зустрічалась хохуля в Україні, уже включені до Смарагдової мережі або номіновані на включення до неї. Утім, до затвердження Закону України “Про території Смарагдової мережі”, запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ хохулі неможливо.
Переважна більшість місць, де трапляється сиворакша, включені до Смарагдової мережі або номіновані для включення у неї. Утім, до ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ цього унікального виду неможливо.
Переважна більшість місць, де зустрічається кулик-довгоніг, включені до Смарагдової мережі або номіновані для включення в неї. Утім, до ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ цього унікального виду неможливо.
Востаннє присутність ховрахів науковці підтверджували в 2020 році, тоді ж усі місця його проживання запропонували включити до Смарагдової мережі. Утім, до ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ цього унікального виду неможливо.
Щороку територій, придатних для існування вусача альпійського меншає, тож ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення закону в 2021 році!
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” в 2021 році! Від цього кроку залежатиме не лише охорона видів, які зникають, але й імідж нашої держави на міжнародній арені,
Ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення закону в 2021 році!
На території нашої держави є рідкісні види тварин та рослин, які перебувають під загрозою зникнення. Кожен з них – унікальний та прекрасний.
Якщо Уряд України не розпочне активні дії, щоб запобігти знищенню Боржави, у міжнародному вимірі це буде розцінюватись як порушення Угоди про Асоціацію, що спричинить серйозний тиск з боку органів Ради Європи та Єврокомісії.
Робота з підтримки законопроекту “Про території Смарагдової мережі” підтримана Міжнародним Фондом “Відродження” в рамках проекту «Імплементація європейського природоохоронного законодавства в Україні через розвиток Смарагдової мережі».
Підготовка цього законопроекту тривала майже 3 роки і ми маємо честь бути тим суб’єктом, що супроводжував цей законопроект від самого його зародження.
Cподіваємося на підтримку Постійного Комітету та на початок співпраці з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.