У 2019 році український уряд розгорнув земельну реформу, маючи на меті відійти від радянського командного підходу до децентралізації та відкритого ринку землі. Незважаючи на численні переваги, земельна реформа посилює стару проблему: корупцію під час розорювання природних екосистем (переважно пасовищ). Така оранка має катастрофічні наслідки для місцевих громад і не входить до загальнодержавного порядку денного. Основна причина незаконної оранки пасовищ – відсутність сповіщення громадськості.

Проект має на меті задокументувати корупцію під час розорювання пасовищ та збільшити висвітлення цього питання у ЗМІ. Діяльність проекту передбачає виявлення неправомірності оранки, надання місцевим громадам навичок та знань, необхідних для самостійного виявлення таких протиправностей, а також співпрацю із ЗМІ для включення незаконної оранки пасовищ до загальнодержавного порядку денного ЗМІ.

Проект “Підвищення прозорості та підзвітності під час розорювання пасовищ” реалізовується Українською природоохоронною групою за підтримки Національного фонду на підтримку демократії.

Матеріали проекту

Чи отримає охоронний статус земля в межах єдиної популяції бабака на Миколаївщині?

Заказник “Сирівський” пропонується створити на місці єдиної відомої в області колонії бабака степового, яка утворилася шляхом міграції бабаків з сусідньої Одещини, куди цей вид був переселений в минулому сторіччі.

Детальніше