Як зникають степові балки та степові річки?
Наш шлях – боротьба, тому за результатами експедиції ми напишемо наукове обґрунтування та подамо клопотання на створення заказника (де ще нерозорано).
У 2019 році український уряд розгорнув земельну реформу, маючи на меті відійти від радянського командного підходу до децентралізації та відкритого ринку землі. Незважаючи на численні переваги, земельна реформа посилює стару проблему: корупцію під час розорювання природних екосистем (переважно пасовищ). Така оранка має катастрофічні наслідки для місцевих громад і не входить до загальнодержавного порядку денного. Основна причина незаконної оранки пасовищ – відсутність сповіщення громадськості.
Проект має на меті задокументувати корупцію під час розорювання пасовищ та збільшити висвітлення цього питання у ЗМІ. Діяльність проекту передбачає виявлення неправомірності оранки, надання місцевим громадам навичок та знань, необхідних для самостійного виявлення таких протиправностей, а також співпрацю із ЗМІ для включення незаконної оранки пасовищ до загальнодержавного порядку денного ЗМІ.
Проект “Підвищення прозорості та підзвітності під час розорювання пасовищ” реалізовується Українською природоохоронною групою за підтримки Національного фонду на підтримку демократії.
Наш шлях – боротьба, тому за результатами експедиції ми напишемо наукове обґрунтування та подамо клопотання на створення заказника (де ще нерозорано).
Заказник “Сирівський” пропонується створити на місці єдиної відомої в області колонії бабака степового, яка утворилася шляхом міграції бабаків з сусідньої Одещини, куди цей вид був переселений в минулому сторіччі.
Створення цього заказника означатиме надання охоронного статусу одній з найцінніших природних ділянок у Миколаївській області.
Необхідним кроком є повна зупинка процесу безоплатної приватизації земель, оскільки земельний ресурс є вичерпним.
Маємо надію, що після нашого звернення розгляд справи пришвидшиться. Обов’язково повідомлятимемо про хід справ.
Миколаївська область – одна з небагатьох степових областей, де територіальні громади прийняли рішення про передачу земель лісгоспам.
Ми звернулися до Офісу Генерального прокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження та вжити заходи щодо встановлення винних у знищенні території природно-заповідного фонду.
Відбулось розширення кола органів, що можуть здійснювати розрахунок заподіяної шкоди за правопорушення земельного законодавства.
Заказник є важливим для збреження оселища для близько 50 видів птахів, більшість яких внесені в Додатки Бернської конвенції.
Тож лишається просити голів громад не продавати земельні ділянки, що мають крутизну схилів більшу за 7 градусів, чим ми й займаємося.
Ми також звернулися до громад та Міндовкілля з проханням вжити заходи задля інвентаризації самозалісених ділянок і подальшого збереження природних територій.
Ми звернулися до громади з вимогою уважно перевіряти земельні ділянки, що виставляються на продаж, на відповідність їх природного вигляду до землевпорядної документації.
Очікуємо на відповідь від прокуратури про виконання судового рішення. Триматимемо вас у курсі.
Наше звернення за цим фактом уже полетіло до Генпрокуратури.
Ми звернулись до Офісу Генерального прокурора України з проханням притягнути до відповідальності порушників та встановити причетність до цього злочину проти природи керівництва місцевої громади.
Поки сили оборони України стримують ворога, а громадянське суспільство займається фіксацією злочинів росії та лобіюванням надання Україні статуса кандидата в члени ЄС – окремі нечисті на руку ділки під шумок продовжують порушувати природоохоронне законодавство України.
Публікуємо аналітичне видання природоохоронця Олексія Бурковського.
Інструкція розглядає пошук незаконного розорювання на схилах.
Інструкція розглядає пошук незаконного розорювання сіножатей на прикладі системи онлайн аукціонів Прозорро.Продажі.
Навіть якщо ділянка вже розорана, варто боротись за її збереження.
Для найбільш активних ми підготували детальну інструкцію разом з лінками, скріншотами та прикладами скарг і звернень.
Команда науковців нашої Групи закликає депутатів підтримати цей законопроект!
На цей час ми почали підготовку грунтовної скарги щодо дій Держлісагенства по всіх областях, що призводять до знищення степів в ході лісорозведення, – до Бернської конвенції.
Протягом останніх місяців ми аналізували цінні земельні ділянки, які були виставлені на торги.
Ми знаємо небагато громад, для яких пріоритетом є збереження природних територій, а не лише наповнення бюджету. Таким ми радо допомагаємо у вирішенні проблем природоохоронного характеру.
Разом з іншими учасниками зустрічі ми донесли свою позицію до єврокомісара і сподіваємося, що Україна нарешті стане на шлях Європейського зеленого курсу і не лише на словах.
Якщо вам потрібна допомога в створенні заказника або під час боротьби з оранкою, ми готові допомогти в найкричущих випадках консультаціями.
Шкода від пошкодження ділянок природно-заповідного фонду шляхом залісення (у додатку – ) становитиме майже 700 мільйонів гривень.
Прокурори вже звернулися до Великописарівського районного суду з позовною вимогою в інтересах держави, де йдеться про скасування наказу про надання ділянки в приватну власність та власне її повернення заказнику.
Поки директор Луганського заповідника перебував у відпустці, невідомі поганці розорали понад 20 гектарів охоронної зони природного заповідника.
Серед іншого, зустріч була присвячена і реагуванню місцевих правоохоронців на звернення нашої Групи.
Ми звернулись до Офісу Генпрокурора та Вінницької ОДА з вимогою перевірити законність надання ділянок в приватну власність в межах природно-заповідного фонду та вжити необхідних заходів.
Враховуючи підписання Президентом України законопроекту №2194, який передає державні землі органам місцевого самоврядування, подальше рішення щодо майбутнього цих земельних ділянок залежить від громад.
Враховуючи підписання Президентом України законопроекту №2194, який передає державні землі органам місцевого самоврядування, подальше рішення щодо майбутнього цих земельних ділянок залежить від громад.
Ми звернулись до Офісу Генпрокурора та Волинської ОДА з вимогою перевірити законність надання ділянок в приватну власність в межах природно-заповідного фонду та вжити необхідних заходів щодо забезпечення режиму охорони об’єктів природно-заповідного фонду.
Продовжуємо оприлюднювати факти винесення обласними підрозділами Держгеокадастру на земельні торги цінних та особливо охоронюваних природних територій. Наступними ми проаналізували ділянки в Дніпропетровській області (https://land.gov.ua/zemelni-auktsiony/ ). Висновки: 1. Майже 59% (3677 га) всього, що виставлено на торги – природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської конвенції. Значна частина таких…
Пам’ятаєте, ми писали про перший позитивний результат аналізу земельних ділянок, що виставлені на земельні торги в областях, щодо їх природної цінності? Але приємно нагадати, адже Головним управлінням Держгеокадастру в Миколаївській області були зняті з торгів загалом 182 га заповідних степів, що входять до складу Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» та ландшафтного заказника «Михайлівський». Проте з підписанням…
17 червня Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч із представниками громадських організацій у сфері захисту довкілля. Участь заході також взяли заступник Генерального прокурора Максим Якубовський, керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Олексій Мельник, представники Ради Європи та Європейського суду з прав людини. Зустріч була приурочена до створення в структурі Офісу Генерального прокурора України Спеціалізованої екологічної прокуратури, яка…
Враховуючи підписання Президентом України, всупереч позиції природоохоронної громадськості та науковців законопроекту №2194, який передає державні землі органам місцевого самоврядування, подальше рішення щодо майбутнього цих земельних ділянок залежить від громад.
До нас регулярно звертаються місцеві мешканці та активісти з проханням чим допомогти у боротьбі з оранками і як перевіряти чи не продадуть луки, пасовища, сіножаті та степи під оранку. Тому ми вирішили зробити ілюстровану покрокову інструкцію і поділитись нею з вами.