Усього за кілька останніх десятиліть Тальнівський край Черкаської області втратив більшість цінних природних територій. Ділянки, що вціліли, ризикують перетворитися на агроугіддя найближчим часом.
І коли ухвалюються рішення про освоєння цілинних земель, мало хто замислюється про безповоротні втрати рідкісних видів, збіднення природного світу і погіршення якості середовища, у якому живуть люди.
Аби зберегти унікальну частину дикої природи Черкащини , ми підготували наукове обґрунтування на створення ландшафтного заказника місцевого значення «Білі Обрії». Переважна частина території цього урочища – схили, зі складним рельєфом, тому не придатна для вирощування сільськогосподарських культур (українське законодавство забороняє розорювання схилів, крутизною понад 7 градусів). Проте такі природні території все одно приносять користь людям, виконуючи цілий ряд корисних функцій та надаючи близько 30 важливих екосистемних послуг.
А ще якнайкраще підходять для створення об’єктів природно-заповідного фонду ‒ заказників. До того ж, заказник ‒ це надзвичайно гнучка форма охорони природи. На його території дозволяється туризм, відпочинок, випас худоби, сінокосіння, бджільництво, збір ягід.
Маємо надію, що громада, якій належить цінне урочище, усвідомить усю важливість збереження дикої природи для майбутніх поколінь.
Тим часом наша колега Любов Ільмінська підготувала дивовижний буклет, який розповідає про рідкісну флору і фауну проектованого заказника та дає відповідь на запитання, чому в його створенні зацікавлений кожен житель Тальнівщини. Ознайомитися з буклетом можна тут – Буклет про заказник “Білі обрії”