Про документування знахідок рідкісних видів
Пізніше ми підготуємо ще більше обґрунтувань щодо інших територій, які були відкриті під час наших експедицій.
Проект нашої колеги Олександри Оскирко «Assessment of conservation status of habitats important for reptiles within the Southern Bug eco-corridor in the Steppe zone of Ukraine» здобув перемогу в поточному конкурсі грантів Rufford.
Протягом наступного року Олександра з командою UNCG досліджуватиме екокоридор Південного Бугу в степовій зоні. Ця територія є особливо цінною для місцевих видів герпетофауни, більшість з яких захищені на національному та міжнародному рівнях. На жаль, сучасні дані про реєстрацію плазунів у цих місцях дуже обмежені. Багато рептилій страждають від прямого та опосередкованого антропогенного впливу (втрати або трансформації місць свого існування).
Також на даній території гостро стоїть питання про підвищення рівня водосховища, що може призвести до значного зменшення придатних місць існування для рептилій та збільшує ризик локального вимирання видів. Дослідження місць існування рептилій на Миколаївщині дає цінну інформацію про кількість видів рептилій, які мешкають там, та про їх розповсюдження. Зібрані дані можуть бути використані для пошуку рішень для збереження місцевої фауни.
Інша мета проекту − збільшення поінформованості громадськості про важливість цієї проблеми. Підвищення рівня обізнаності населення про необхідність збереження середовищ існування Південного Бугу є ключовим результатом цього дослідження.
Публікації за результатами проекту:
Пізніше ми підготуємо ще більше обґрунтувань щодо інших територій, які були відкриті під час наших експедицій.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту Study of rare plants of Seymskiy Regional Landscape Park (Ukraine, Sumy Oblast).
Дослідження проведено за фінансової підтримки The Rufford Foundation.
Експедиції стали частиною проекту Open biodiversity data: serving Nature Conservation in Ukraine, який ми реалізуємо за підтримки The Rufford Foundation.
Дуже вдячні нашим захисникам, що незважаючи на рашистську навалу, можемо працювати і розвивати науковий потенціал нашої країни.
Експедиція стала можливою завдяки фінансовій підтримці Rufford Small Grants.
Відібрані учасники за кілька днів після реєстрації отримають підтвердження участі в мінікурсі.
У найближчий місяць ми також плануємо розпочати цикл веб-дискусій про методологію збору відомостей про біорізноманіття в природі.
Якщо ви хочете, щоб такий вебінар відбувся у вашому університеті, пишіть – [email protected]
Окремо ми проведемо вебінари в 6 українських університетах, на яких представимо гуманну методологію збору даних про біорізноманіття.
Зібрана інформація буде використана для пошуку рішень щодо збереження та захисту фауни цієї території.
Вітаємо Олександру Оскирко з цікавим досвідом і бажаємо нових звершень!
Ролик створено в рамках Rufford Small Grant «Assessment of conservation status of habitats important for reptiles within the Southern Bug ecocorridor in the Steppe zone of Ukraine» (ID 28002-1).
Візьміть участь у проекті «Assessment of conservation status of habitats important for reptiles within the Southern Bug eco-corridor in the Steppe zone of Ukraine».
Якщо ви раптом зустрінете змію на природі, обійдіть її стороною. У жодному разі, жодним чином не намагайтеся визначити отруйність тварини.
У рамках охорони герпетофауни степової зони екокоридору Південного Бугу ми видали ще один буклет, а також футболки й наклейки з логотипом нашого проекту.
Реалізація проекту відубвається за підтримки фонду Rufford.
Перемогу здобув проект нашої колеги Олександри Оскирко, протягом наступного року вона разом з командою UNCG досліджуватиме екокоридор Південного Бугу в степовій зоні.