У вересні нам вдалося обстежити території долини Південного Бугу Національного парку «Бузький Гард» в районах Мигії, Южноукраїнська, Богданівки, Львова тощо. Ми побачили дивовижні осінні степові балки, які ще ледь-ледь переливалися з зеленого в уже золотисті кольори. Звичайно, даний період не дуже сприятливий для дослідження рептилій, адже їх активність уже не висока. Але нам все-таки вдалося виявити численні популяції зеленої ящірки (Lacerta viridis), що занесена до Червоної Книги України та поодинокі особини черепахи болотяної (Emys orbicularis), що занесена до резолюції 6 Бернської конвенції і також входить до «Червоного списку» МСОП.
Також у районі долини Південного Бугу ми досить часто фіксували вужа водяного (Natrix tessellata) та вужа звичайного (Natrix natrix). Вивчення цієї території надзвичайно важливе, адже долина річки Південний Буг у степовій зоні є дуже специфічною з точки зору мікроклімату, ґрунтів та процесів розвитку біоти. Ця специфічність обумовила формування тут унікальної екосистеми, до складу якої входить низка рідкісних, ендемічних та реліктових видів рослинного й тваринного світу, зокрема й герпетофауни. Наступні дослідження – вже навесні. Чекайте нових цікавих історій про експедиції вже наступного року.
Реалізація проекту «Assessment of conservation status of habitats important for reptiles within the Southern Bug eco-corridor in the Steppe zone of Ukraine» відубвається за підтримки фонду Rufford.