Ефективна екологічна політика схожа на медицину – успіх лікування залежить від точності діагнозу. Не дивно, що успіхи в екологічній роботі часто є дуже скромними. Адже державна екологічна політика фокусується переважно на проблемах забруднення довкілля, тоді як основна проблема — безпосереднє знищення й трансформація природних екосистем –– відходить на другий план.
Дика природа є основним фактором, що формує і підтримує середовище, придатне для життя суспільства. Природа надає людству безкоштовні і водночас незамінні кисень, родючий ґрунт, питну прісну воду тощо. І чим менше лишається дикої природи, тим ближчим стає екологічний колапс.
Ця проблема характерна для всього світу, але в Україні вона стоїть особливо гостро. За розрахунками британських науковців, щоб запобігти екологічному колапсу природні екосистеми мать вкривати не менше 2/3 поверхні суходолу Землі. Тобто антропогенні території не можуть охоплювати понад 1/3 суходолу.
Утім, в Україні одні лише орні землі вкривають майже 57 % території держави. Влада на офіційному рівні визнає цю проблему і декларує в цілому правильні методи її вирішення, але досі не впровадила чітких механізмів їх реалізації.
Ми публікуємо аналітичне видання природоохоронця Олексія Бурковського. У виданні йдеться про:
– Земельно-екологічне питання в Україні.
– Проблеми земельно-екологічного законодавства.
– Нормативно-правові механізми вирішення проблеми в умовах земельної реформи та децентралізації.
Скачати можна тут: Екологічне питання в Україні — передусім земельне питання