Проблема корупції в управлінні землею є однією з головних загроз для цінних природних територій в Україні. Тисячі гектарів луків, степів та заплав річок знищено через відсутність контролю та покарання незаконного розорювання земель природно-заповідного фонду, крутих схилів, прибережних захисних смуг тощо.

Проект має на меті продовження виявлення корупції у землекористуванні, а також зосередитися на більшому стійкому рішенні – вдосконалення земельного законодавства.

Діяльність проекту передбачає моніторинг законодавства щодо використання сільськогосподарських земель, вплив нових нормативно-правових актів на довкілля та населення, написання зауважень та пропозицій щодо них. Також ми продовжимо виявляти нові випадки корупції в управлінні землею та передавати отримані дані представникам відповідних органів влади. Зосередимося на наданні консультацій органам місцевого самоврядування щодо цінності й необхідності природних територій та наданні рекомендацій практик сталого землекористування. Продовжимо співпрацювати зі ЗМІ висвітлюючи проблему корупції влади під час управління землею. В заключення діяльності будемо сприяти розробці законопроекту щодо зменшення корупції у сфері землеустрою.

Проект “Запобігання корупції та сприяння підзвітності в децентралізованих громадах” реалізовується Українською природоохоронною групою за підтримки Національного фонду на підтримку демократії.

Матеріали проекту