Зі сторінок у соцмережах та на одному з сайтів нам стало відомо, що на території Жукового острова регулярно проводяться катання всюдиходом Sherp. На обох вищезазначених сторінках вказано, що катання проводяться регулярно та зустрічі гостей відбуваються на парковці біля ресторану «Дніпровська рів`єра» (50°20’15.16″Пн 30°36’11.79″С).
Катання проводяться на території, що входить до складу РЛП «Дніпровські острови», порушуючи Закон України «Про природно-заповідний фонд». Неозброєним оком видно, що такі катання винищили практично всю прибережну рослинність до стану пустелі. Крім того, цей всюдихід у місцях заїзду у воду знищив та продовжує регулярно знищувати прибережно-водну рослинність берегів, що порушує правила, встановлені Водним кодексом України. Крім того під час того, як машина пливе по воді, вона повністю перемішує склад товщі води, що порушує гідрологічний режим прибережних вод. Місця здійснення порушень встановлені нами на місцевості та закріплені географічними координатами. Проведена фотофіксація.
Організатор заходу: клуб Sherp Fun Project.
Регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови» був створений з метою збереження цінних природних спільнот. На території заказника РЛП відбувається діяльність, що призводить до пошкодження природних комплексів.
Природно-заповідний фонд, відповідно до чинного законодавства знаходиться під охороною держави, та є надбанням всього українського народу. Пошкодження територій ПЗФ тягне відповідальність, згідно зі ст. 252 Кримінального Кодексу України.
Відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів «Про додаткові заходи зі збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду України», пересування транспортних засобів (автомобілів, снігоходів, мото- та квадроциклів, човнів з двигунами внутрішнього згорання, інших засобів підвищеної прохідності, важкої техніки тощо) у заповідниках дозволено лише у випадках, коли це необхідно для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або здійснення погодженої з адміністраціями діяльності – наприклад, виконання своїх обов’язків лісівниками чи проведення наукової діяльності. Також наказом заборонено проведення будь-яких ралі, перегонів і змагань. Крім того, забороняється проведення заходів із залученням звуковідтворювальної техніки.
Українська природоохоронна група звернулася до Генеральної прокуратури, Держекоінспекції та МВС України з проханням ужити заходів з притягнення порушників до відповідальності, нарахування та стягнення збитків згідно з встановленими законодавством таксами та забезпечення представництва в судах в інтересах держави.
Враховуючи умисний характер використання для здійснення порушень приватного автотранспорту, просимо також розглянути питання про позбавлення порушників водійських прав.