Перед Вами – анкета реєстрації знахідок лілії лісової в Україні. До неї вносяться відомі Вам випадки зустрічей цієї рослини в природі.

1. Лілія лісова зустрічається на Україні зрідка на Поліссі та в Лісостепу, дуже рідко в степовій зоні, частіше в Карпатах. Вона зростає в листяних та мішаних лісах, здебільшого на галявинах та узліссях. Лілія лісова квітує у червні – липні, плодоносить у серпні.

УВАГА! Не зривайте квіти та не викопуйте цибулини лілії лісової! Не забувайте, що ця рослина охороняється Червоною книгою України.

2. До анкети включаються всі відомі Вам випадки зустрічі лілії лісової. Заповнювати анкету можна лише коли ви знаєте дату знахідки і місце, де були знайдено лілії. Наявність інформації в інших колонках не на стільки критична.

Зміст пунктів:

1. Дата – дата знахідки Вами лілії лісової, бажано вказувати максимально точно.

2. ПІБ того хто знайшов – Ваші прізвище, ім’я, по-батькові.

3. Діяльність заповнювача – стисла інформація про того, хто заповнював анкету, участь в тематичних гуртках.

4. Координати за якими можна зв’язатись (адреса, e-mail) – інформація про те, як в разі потреби можна з Вами зв’язатись.

5. Місце знахідки (обл., район, нас. пункт, назва лісу, урочища) – максимально точний опис координат місця знахідки (приклад: Київська обл., Обухівський район, с. Нещерів, ліс по дорозі на с. Тарасівка)

6. Кількість помічених екземплярів – в цій графі бажано максимально точно вказати кількість помічених Вами в одному місці екземплярів лілії лісової, незалежно від того квітували вони чи ні.

Таблиця: в таблиці Ви маєте коротко охарактеризувати знайдені Вами екземпляри. В одному місці може налічуватись від 1 до 10 і більше лілій. Для більш точної оцінки стану популяції необхідно відмітити наявність квітування, та, якщо є змога, вказати кількість квіток. Також бажано заповнити колонку „Додаткова інформація” в яку треба вписати наявність ураження грибком, комахами, чи просто незадовільний стан рослини (погризене, покручене листя, чи взагалі його відсутність )

3. Після заповнення анкети, її необхідно надіслати поштою на адресу «Національний екологічний центр України, а/с 89, м.Київ-25, 01025» або на електронну пошту uabiomon at gmail.com з приміткою «Анкета «ЛІЛІЯ».

4. Після надходження цієї анкети до НЕЦУ, для кожної з ваших точок будуть знайдені координати і вона буде додана до бази даних знахідок махаона. Карту з усіма відомими знахідками можна буде побачити в Інтернеті на сайті www.biomon.org. При укладанні бази даних знахідок обов’язково буде вказано, хто надав інформацію про кожну конкретну знахідку. Зібрані дані допоможуть побачити реальну картину поширення махаона в Україні та допоможуть розробити заходи по його охороні в різних регіонах.

ПРИКЛАД ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ

АНКЕТА

Реєстрації знахідок лілії лісової в Україні

  1. Дата 5 . липня . 2007 р.
  2. ПІБ того хто знайшов Жук Наталія Іванівна
  3. Діяльність заповнювача учениця 8 класу сш № 4 м.Обухів
  4. Координати за якими можна зв’язатись (адреса, e-mail)
    Київська обл., м. Обухів, вул Київська 4, кв 10, NataZhuk@mail.kz
  1. Місце знахідки (обл., район, нас. пункт, назва лісу, урочища)
    Київська обл., Обухівський район, с. Нещерів, ліс по дорозі на с. Тарасівка
  1. Кількість помічених екземплярів – 8

[TABLE=4]