Завершився наш віртуальний тур біологічними та екологічними факультетами українських університетів. Протягом двох тижнів ми читали веб-лекції зі складною назвою “Інструменти публікування відкритих даних для студентів і викладачів природничих спеціальностей”.
Дедалі більше учбових закладів світу починають використовувати принципи відкритих даних про біорізноманіття в роботі біологічних факультетів. Робота студентів під час польових практик фіксується у відкритому доступі та автоматично документує як об’єкти досліджень, так і місце перебування студента. Дані, зібрані під час роботи викладачів і студентів, можуть бути опубліковані у відкритому доступі та мати реальні цитування (до прикладу, база гербарних фондів Херсонського державного університету має вже 28 цитувань у зарубіжних наукових виданнях). І це реальна користь для інших науковців.
Вебінари прослухали понад 500 викладачів та студентів з 14 університетів Києва, Житомира, Глухова, Переяслав-Хмельницького, Херсона, Миколаєва, Черкас, Мелітополя, Полтави, Дніпра. Крім того, у спрощеному вигляді інформацію про можливості збору відомостей про поширення видів рослин і тварин аматорами прослухали й учні та вчителі 94 шкіл (переважно Луганщини та Житомирщини).
Дякуємо за інтерес до такої непростої теми!
Завдяки вебінарам уже зараз розпочалась підготовка кількох важливих наборів даних про біорізноманіття України для публікації в GBIF.
Один з наших вебінарів можна побачити за лінком.
У найближчий місяць ми також плануємо розпочати цикл веб-дискусій про методологію збору відомостей про біорізноманіття в природі.
Проведення навчальних заходів публікування відкритих даних стала можливою завдяки проекту “Open biodiversity data: serving Nature Conservation in Ukraine”, що підтриманий The Rufford Foundation.