На Миколаївщині в межах Варюшинського лісництва, яке при реорганізації структури ДП “Ліси України” було приєднано до Веселинівського лісництва філії “Мколаївське лісове господарство” визначено всі степові ділянки.
Протягом 2024 року нами спільно з ДП “Ліси України” в рамках роботи робочої групи з питання проведення аналізу фонду лісорозведення при Миколаївській ОВА було обстежено на місцевості всі степові ділянки важливі для збереження біорізноманіття. На всіх ділянках фіксувалися місцезростання видів рослин Червоної книги України та Регіонального червоного списку Миколаївської області. Більша частина цих відомостей внесена до додатку iNaturalis.
Загалом в межах колишнього Варюшинського лісництва зосереджено 279,2 га степових ділянок, що становить більше 18% від площі лісництва.
На частині ділянок обстежених раніше вже заборонено проведення заходів з лісорозведення. Частина ділянок буде затверджена на найближчому засіданні робочої групи. Фактично, ще майже 300 га степів тепер збережені!
На степах лісництва наразі відмічено 13 видів рослин, які занесені до Червоної книги України зокрема зіновать гранітна, дрік скіфський, астрагал одеський та шерстистоквітковий, сон лучний, шафран сітчастий та інші. 10 видів рослин, які зустрічаються в межах лісництва підлягають особливій охороні в межах Миколаївщини зокрема ломиніс цілолистий, півники солелюбні, ефедра двоколоса, мигдаль степовий та інші. Окрім того всі ділянки є оселищами, які підлягають охороні згідно Бернської конвенції.
Всі степові ділянки в межах лісництва заплановані для включення в проєктований заказник “Чичиклійський”, клопотання про створення якого ми вже подали до Миколаївської ОВА.