Інформація про поширення біологічних видів потрібна не лише біологам. Ці знання необхідні для створення територій природно-заповідного фонду, планування лісогосподарських заходів, розробки звітів з ОВД та містобудівної документації.
Але такі дані не завжди легко знайти у відкритому доступі. Найбільшим їх хабом є глобальна база біорізноманіття GBIF, яка для непрофесійного біолога є складним інструментом.
Завдяки нашим нідерландським партнерам The Habitat Foundation за підтримки NLBIF ми розробили спеціальний веб-переглядач «Biodiversity Viewer», що дозволяє за лічені хвилини отримати наявні у GBIF дані про рідкісні види для будь-якої території в Україні. Сьогодні додаток представили і в Міндовкілля.
Biodiversity Viewer надає інформацію про охоронювані види, а також може оцінити територію на наявність таких видів. Тому застосунок полегшить роботу учасників процесу ОВД та СЕО. Наразі система вже містить близько 2.5 млн даних.
Додаток доступний за посиланням: https://uncg.org.ua/biodiversity-viewer/
«Biodiversity Viewer» є відкритим програмним забезпеченням, який ми розробили спільно з The Habitat Foundation в межах проєкту «GBIF Viewer – an open web-based biodiversity conservation decision-making tool for policy and governance».