Рішенням Миколаївської обласної ради створено ландшафтний заказник місцевого значення «Лук’янівський» (27,2 га) та ботанічний заказник місцевого значення «Баратівка» (62,37 га).
Заказник «Лук’янівський» створений на землях ДП «Ліси України». Його створенню передувало обстеження робочою групою з питання проведення аналізу лісорозведення, до складу якої ми також були залучені. Ця територія була визначена як степова, і її заборонено заліснювати.
Під час обстежень земель разом із представниками Південного лісового офісу та Привільненського лісництва в межах проектованого заказника було визначено місця зростання низки рідкісних видів рослин.
У складі деревно-чагарникових угруповань природного походження та на відкритих степових ділянках тут масово зростає ендемічний та реліктовий вид, занесений до Червоної книги України, — зіновать гранітна.
Окрім того, тут також виявлені інші види рослин, занесені до Червоної книги України, зокрема: горицвіт волзький, горицвіт весняний, дрік скіфський, шоломниця весняна, тюльпан південнобузький, астрагал одеський, ковила волосиста тощо.
Серед видів регіонального червоного списку в межах ділянки відмічено: гіацинтик блідий, півники карликові, ефедру двоколосу.
Територія проектованого заказника репрезентує оселища, що охороняються згідно з Бернською конвенцією.
Заказник «Баратівка» є першим заповідним об’єктом, створеним після деокупації цієї території. Він створений на землях Горохівської громади.
У межах степової ділянки науковцями відмічено 130 видів судинних рослин та близько 30 видів лишайників і ліхенофільних грибів.
Територія має високу созологічну цінність. Тут виявлено місцезростання занесених до Червоної книги України видів рослин, а саме: ковили Лессінга, ковили волосистої, сну лучного, шафрану сітчастого.
Місцезростання тюльпана запашного (Шренка), який тут відмічений, є одним із близько 25, відомих для Миколаївської області, і має значну цінність, оскільки більшість місцезростань тюльпана на Миколаївщині зазнали впливу внаслідок лісогосподарської діяльності.
Також тут зростають рідкісні ендемічні види: цимбохазма дніпровська та тюльпан південнобузький.
Серед видів, що охороняються в області, тут зустрічаються: гіацинтик блідий, півники карликові, ефедра звичайна, астрагал довголистий.
Горохівська громада до створення цього заказника була однією з п’яти серед 52 територіальних громад Миколаївської області, у межах якої були відсутні території та об’єкти природно-заповідного фонду.