Розповідаємо про 26 унікальних видів, які можна зустріти в Україні й для збереження яких на європейському рівні Україна створює Смарагдову мережу. Ми розкажемо про кожну адміністративну одиницю України й покажемо один з унікальних видів, який збережеться завдяки ухваленню Закону України «Про території Смарагдової мережі» саме в цій області.
Наступна наша розповідь − про шуліку чорного (Milvus migrans). Цей птах занесений до Червоної книги України. У нашій країні гніздує приблизно 2 тисячі особин виду. Чисельність шуліки чорного скорочується. Найвпливовіший фактор, який до цього призвів − відстріл птахів під час полювання на пернату дичину. Крім того, люди знищують шулік і їхні гнізда, плутаючи їх з яструбами, хоча шуліка чорний харчується загиблими тваринами й рибою і не становить загрози свійським птахам.
До слова, шуліка чорний − зовсім не чорного кольору. А його латинська назва Milvus migrans вказує на те, що цей хижак є перелітним птахом. Дійсно, лише лічені особини української популяції залишаються зимувати в Криму та в дельті Дунаю, решта великими групами відлітає до екваторіальної Африки.
Значна частина територій, на яких зустрічається шуліка чорний в Україні, уже включені до Смарагдової мережі або номіновані на включення до неї. Утім, до ухвалення Закону України “Про території Смарагдової мережі” запровадити конкретні заходи з охорони природних оселищ шуліки чорного неможливо. Щороку таких територій меншає. З нетерпінням очікуємо на затвердження закону в 2021 році!
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».