Апробував його наш геоботанік Сергій Панченко. Маршрут кільцьовий і починається у селі Вирівка під Конотопом, а далі Батурин – Новгород-Сіверський – Глухів – Воргол і назад через Конотоп на Вирівку.
Мережа «Шлях» створена задля збереження природної та історико-культурної спадщини Північного-Сходу України. Тому велопохід був присвячений 250-річчю з дня народження фундаторів Харківського університету.
Ідея університету виношувалася ще Кирилом Розумовським у Батурині. Були плани відкрити університет у Новгороді-Сіверському, який наприкінці XVIII ст. був центром намісництва. Реалізувати ідею вдалося у 1804 році Василю Каразіну з однодумцями в Харкові. Один з фундаторів університету Ілля Тимківський очолював Новгород-Сіверську гімназію, створив мережу шкіл у Харківській губернії, розвивав свій маєток у селі Туранівка на маршруті велопоходу, дбав про ліси й криниці. Під час велопоходу можна відвідати місця, пов’язані із життям Максима Парпури (професор Харківського університету). Від їхніх садиб не лишилося й сліду, але ще можна дослідити рештки природних комплексів, які їх оточували за життя. Пам’яткою природи є Туранівська криниця, поруч − світлі діброви, а біля Конотопа збереглося урочище Парпурівка з найбільшою ділянкою остепнених лук – таких як на місці переможної для козацького війська Конотопської битви 1659 року.
Велопохід охопив північні осередки мережі «Шлях» і мав робочий характер. У Новгороді-Сіверському з колегами з музею «Слово о полку Ігоревім» опрацювали прийоми з проведення інтерактивних заходів з використанням мікроскопа, отриманого закладом в рамках Проекту. У Глухівському університеті обговорили організацію екотаборів. З Максимом Конюхом у Ворголі спланували співпрацю з Кролевецькою громадою та адміністрацією Сеймського регіонального ландшафтного парку. У рамках власних наукових досліджень Сергій Панченко склав списки видів на остепнених луках у Батурині, у Мезинському нацпарку та біля села Дігтярівка, де свого часу відбулася зустріч між гетьманом Іваном Мазепою та королем Карлом ХІІ.
Веломандрівників такий маршрут може зацікавити шикарними видами на долини Десни та Сейму в Батурині, у Деснянському біосферному резерваті, Мезинському нацпарку, Сеймському ландшафтному парку. Маршрут проходить колишніми столицями Гетьманщини − Батурином та Глуховом, навколо яких є багато історичних місць, збереглися садиби. У Батурині, Новгороді-Сіверському та Глухові діють історико-культурні заповідники, які пропонують різноманітні екскурсії, попри обмеження, які діють на період режиму воєнного стану.