Перед Вами – анкета реєстрації зустрічей (знахідок) махаона в Україні. До неї вносяться відомі вам випадки зустрічей цієї комахи в природі або в населених пунктах.
1. Махаона можна зустріти на галявинах, луках, полях, узбіччях доріг, клумбах та у садах. Самка, як правило, стрімко летить, періодично сідаючи на квіти, а самець літає туди-сюди на обраній ним відкритій ділянці між дерев чи кущів. Нерідко самці обирають для ширяння проїжджу частину вулиць або трасу, де їх збивають автомобілі. Тому самців махаонів нерідко знаходять мертвими на узбіччях доріг. Гусені махаона зустрічаються на диких зонтичних.
УВАГА! Не ловіть махаона і не збирайте його гусінь! Не забувайте, що ці комахи охороняються Червоною книгою України.
2. До анкети включаються всі відомі вам випадки зустрічі махаона. Необхідно включати лише ті зустрічі метелика, про які точно відомо де саме і коли вони відбувались. Тобто заповнювати анкету можна лише коли ви знаєте дату знахідки і місце, де було виявлено махаона. Наявність інформації в інших колонках не на стільки критична.
Зміст колонок:
«Назва пункту знахідки» – ваша особиста назва місця, де було виявлено махаона (наприклад «с.Оленівка, Чорноморський р-н», «правий берег річки Стрий», «околиці с.Калинівка, Васильківський р-н»)
«Додаткова інформація про місце знахідки» – уточнення того, що собою являє названий вами пункт знахідки (наприклад «дубовий гай в балці на південній околиці села», або «на лузі біля річки», «в польоті, посеред села»). Якщо у вас є можливість вказати координати точки – вкажіть їх! Якщо ви фіксуєте знахідку гусені махаона, по можливості вкажіть розмір гусені та рослину, на якій вона харчувалась.
«Дата» – тут ви маєте максимально точно вказати коли саме було знайдено комаху. Якщо не маєте точної дати а можете пригадати лише місяць, або пору року – вкажіть з тією точністю, з якою можете. Колонку «дата» заповнювати треба обов’язково.
Колонки «Кількість особин», «Самець чи самка», «Мертва чи жива особина» заповнюються максимально лаконічно.
В останніх колонках, ви, відповідно, пишете хто заповнював цю таблицю і хто виявив махаонів вказати не лише прізвище та ініціали а і стислу інформацію хто ця людина. Чим більше пунктів знахідок махаона ви можете згадати, тим краще – вказуйте максимум інформації.
3. Після заповнення анкети, її необхідно надіслати поштою на адресу «Національний екологічний центр України, а/с 89, м.Київ-25, 01025» або на електронну пошту uabiomon at gmail.com з приміткою «Анкета «МАХАОН».
4. Після надходження цієї анкети до НЕЦУ, для кожної з ваших точок будуть знайдені координати і вона буде додана до бази даних знахідок махаона. Карту з усіма відомими знахідками можна буде побачити в Інтернеті на сайті www.biomon.org. При укладанні бази даних знахідок обов’язково буде вказано, хто надав інформацію про кожну конкретну знахідку. Зібрані дані допоможуть побачити реальну картину поширення махаона в Україні та допоможуть розробити заходи по його охороні в різних регіонах.
[TABLE=2]
завантажити анкету