Під час експедиції заклали 10 плотів моніторингу біорізноманіття (EDGG biodiversity plot) на 10 цвинтарях у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.
На сьогодні ми маємо досліджену протягом 3 сезонів (весна, літо, осінь) флору 50 цвинтарів Правобережного Злакового Степу та закладені на 20 цвинтарях 20 плотів моніторингу біорізноманіття.
Вишенькою на торті став закладений в Херсоні на Забалківському цвинтарі biodiversity plot. Три плоти були закладені на курганах, які до того ж є цвинтарями (Прилиманське, Усатове, Кам’янка).
Найменший цвинтар в селі Пшонянове є німецьким. Символічно, що на 50 цвинтарях разом ми виявили 50 видів, які охороняються. Також тут представлені раритетні угруповання Зеленої книги України та біотопи Резолюції № 4 Бернської конвенції.
Також ми дослідили флору кургану-цвинтаря в околицях села Висунці під Херсоном. Цей курган-цвинтар надзвичайно багатий на степову флору 😊
В експедиції брали участь Іван Мойсієнко (UNCG, Херсонський державний університет (ХДУ)), Надія Скобель (Херсонський державний університет та Варшівський університет), Емілія Хейнзел (Emilia Heinzel) (Геттінгенський університет імені Георга Августа та ХДУ), Наталія Величко (Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради). Долучалися до експедиції в Одесі Олена Щепелева (ХДУ) та в Херсоні Михайло Підгайний (Херсонський обласний краєзнавчий музей).