Серед багатьох вітрових електростанцій, які проектуються в Україні, реально небезпечною для природи є Воловецький вітропарк на полонині Боржава. Останні кілька років багато громадських організацій та місцеве населення виступають проти його будівництва, утім, інвестор наполягає на втіленні проекту в життя.
Полонина Боржава – найбільш мальовнича в українських Карпатах. На ній мешкає чимало рідкісних представників флори та фауни, видів Червоної книги, а сама полонина включена до Смарагдової мережі, тобто визнана важливою для збереження в усій Європі. Утім, саме тут планується будівництво величезного вітропарка на 34 вітряка заввишки до 200 метрів.
Українська природоохоронна група виступає проти будівництва вітряків на полонині, оскільки це призведе до знищення не лише рідкісних видів та оселищ, але й самої полонини:
«Будівництво вітряків передбачає масштабні будівельні роботи. Для того, щоб побудувати вітряк висотою 200 метрів на гірській полонині, необхідно прокласти дороги, якими завозитимуть будівельну техніку, необхідно фактично зрізати вершину хребта для того, щоб там прокласти рейки, якими їздитиме кран, який підніматиме генеруючу установку. Це десятки кілометрів нових доріг, прокладених у горах. Боржава – це завузький хребет! До того ж, електромережі прокладатимуться під землею, тож треба буде викопати глибокі траншеї, і вся ця земля сипатиметься вниз стрімкими схилами. Те, що ми зараз називаємо полониною, перетвориться на купу ґрунту та гною. Ерозія з’їсть усе. Полонина буде знищена, так само як і рідкісні види і оселища, які включені до Резолюції 4 Бернської конвенції, тобто охороняються в Європі», – пояснює голова Української природоохоронної групи Олексій Василюк.
На наше переконання, саме цей проект своєю небезпечністю для природи накидає тінь на всю зелену та вітрову енергетику зокрема. Адже будівництво вітрових електростанцій доцільно лише в тих місцях, де вони не завдають шкоди природі. Утім, незважаючи на тиск громадськості, інвестор продовжує наполягати на втіленні проекту в життя.