Будівництво переходів для тварин протягом багатьох років є найважливішим методом мінімізації негативного впливу доріг на дику фауну. Через високу природну значимість та значні витрати на будівництво переходів слід докласти максимум зусиль, щоб споруджувані конструкції були максимально ефективними.
Кільканадцятирічний досвід будівництва переходів для тварин у Польщі однозначно свідчить про те, що ці об’єкти є складними для виконання.
Намір авторів полягав у тому, щоб зробити цю публікацію корисним і цінним інструментом для всіх суб’єктів та установ, які беруть участь як у розробці екологічної та проектної документації, так і у прийнятті адміністративних рішень, необхідних для здійснення дорожніх інвестицій.
Метою публікації є також заповнення прогалин у знаннях щодо проектування переходів та переведення екологічних вимог у практичні конструкторські рішення. Автори використали найкращі доступні знання, які випливають з багаторічних європейських досліджень та досвіду, визначивши предметний обсяг публікації та представивши пропозиції щодо оптимальних рішень.
Завантажити посібник можна тут: Посібник з проектування переходів для тварин і заходів зі зниження смертності фауни на дорогах
Переклад публікацій здійснено у рамках польсько-українського проекту «Запобіган ня шкідливому впливу планованої діяльності на біорізноманіття територій мережі Емеральд в Україні завдяки участі в процедурах оцінки впливу на довкілля (ОВД)»,що реалізується Фундацією Природна Спадщина (Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze) та Українською природоохоронною групою. Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».