Що робити, якщо вся земля в об’єднаній громаді разом з лісами, урочищами та заплавами річок роздерибанена, а ОТГ, де ти керуєш, межує з Києвом? Елементарно: дочекатися, коли Київ буде узгоджувати межі й запропонувати місту уступити трохи землі «бідній обезземеленій» громаді.
Ми зараз про конкретну ОТГ − Феодосіївську, що межує з розміщеним у Києві Голосіївським нацпарком. Це її керівництво придумало, як відхопити небачено дорогий шматок торту у вигляді 34 гектарів нацпарку. Не біда, що земля віднесена до природо-заповідного фонду. Ви віддайте, а ми тут розберемося…
Ідеться про схил між селом Лісники та Новообухівською трасою.
Ідея заволодіти схилом, який не лише є нацпарком але й взагалі територією столиці, для керівницта ОТГ є дуже принциповою. Така перестановка, якби вона сталась, допомогла б вирішити бізнесові питання елітному «Equidesclub» та забудовникам в Лісниках, яким хочеться мати окремий елітний заїзд для елітних клієнтів, щоб вони не крутились вузькими вулицями села. А забудовники елітного котеджного містечка «Хутір Ясний» не проти розширитися й продовжити заливати бетоном заплаву річки Сіверка.
Керівники Феодосіївської ОТГ мабуть у дитинстві добре грали не лише в п’ятнашки, але й в мафію, тому легко вмовили більшість депутатів Феодосіївської сільської ради прогосувати за рішення, яким було відмовлено Києву в погодженні меж, натомість запропоновано передати 34 га території НПП «Голосіївський» в обмін на 6,9 га території, яка вже давно роздана приватним особам.
Така схема перебуває на етапі офіційних(!) переговорів між КМДА та Феодосіївською ОТГ. Київ офіційно узгоджує межі, а Феодосіївська ОТГ офіційно шантажує київську владу.
Питання має пройти відповідні служби КМДА та земельну комісію Київради. Сподіваємося, цього не станеться і Київрада не допустить порушення цілісності НПП «Голосіївський», який, як відомо, повністю знаходиться в межах столиці.
Довідка:
Земля по праву сторону Новообухівської траси на межі Києва й с. Лісники (Київська область) − територія Києва. Вона є незайманим природним ландшафтом і входить до національного природного парку «Голосіївський». Ця територія важлива з точки зору охорони природи, адже пов’язує Голосіївський НПП з екологічним коридором, який утворює заказник «Чернечий ліс» і проектований НПП «Приірпіння і Чернесий ліс». Одна зі згаданих ділянок саме з’єднує ці два лісові масиви. Під залізницею і Новообухівською трасою вже існують переходи для можливої міграції тварин.
З цього місця під час щорічних перельотів лісові птахи починають облітати Київ − найбільшу перешкоду на своєму шляху. Важливо, щоб природні ліси тут були нерозривними, адже й без того птахам, звиклим жити під пологом лісу, доводиться перелітати перевантажену трасу.
З іншого боку, ця земля вздовж траси й в 10 хвилинах від метро − на вагу золота.
З початком роботи нового сільського голови Феодосіївської ОТГ М. П’янчука та формування Архітектурно-будівельного департаменту в громаді постійно відбувається скандали, пов’язані з Чернечим лісом, намивом піску на приватних ділянках, непрозорим розподілом землі, а тепер ще й з намаганням вирізати заповідні землі в Києва, буцімто ці землі історично використовувались жителями… Але й тут бачимо неприховане лукавство: північна ділянка − дуже крутий схил до 60 градусів, а південна − плавні річки Сіверки (решту цих плавнів вже повністю засипали піском і залили бетоном в межах села Ходосівка, що входить до Феодосіївської ОТГ). Фізично ці ділянки ніхто й ніколи історично не міг використовувати.