Ще в жовтні 2020 року депутати Олександрівської громади незаконно передали 7 земельних ділянок з нацпарку “Бузький Гард” під особисте селянське господарство п’ятьом громадянам. Кілька таких ділянок надали в межах господарської зони парку. Інші – у межах рекреаційної зони.
Вознесенська окружна прокуратура звернулася до суду, аби скасувати рішення Олександрівської селищної ради та повернути у власність держави 5 земельних ділянок НПП “Бузький Гард”, що входять у зону регульованої рекреації парку.
Загальна площа ділянок, про які йдеться, – 10 гектарів. Їхня вартість – понад 180 млн грн.
У справі вже відкрито провадження, його розглядає Вознесенський міськрайонний суд.
На жаль, межі парку досі не винесені на місцевості. Через це багато земель в межах природно-заповідного фонду управління Держгеокадастру передали в комунальну власність, незважаючи на їхній статус.
Бузький Гард – не єдиний парк, де виникають схожі спірні питання. На Миколаївщині є РЛП “Тилігульський”, де Коблевська ОТГ не визнає меж парку в межах її громади. Або ж тимчасово окупований РЛП “Кінбурнська коса”, яка, не беручи до уваги статус території, просувала незаконний генплан з намірами розширити села за рахунок земель парку.
Влада ж Олександрівської громади, окрім нівелювання статусу ПЗФ, відома і своєю дружньою позицією щодо затоплення парку “Бузький Гард”.
PP.S.: окрім згаданих ділянок, Олександрівська громада надала ще 5 в приватну власність. Ми надіслали звернення до прокуратури щодо повернення їх до складу НПП “Бузький Гард”. Довелося писати і Братській ОТГ. Остання сформувала кілька ділянок у межах Петропавлівського каньйону (він також у межах НПП “Бузький Гард”) з цільовим призначенням “Для ведення особистого селянського господарства”. Зважаючи на те, що по всій країні частішають випадки формування в природно-заповідному фонді земель з таким призначенням, є велика ймовірність передачі їх з комунальної власності в приватну.