Дані збираємо в рамках проекту «Saving biodiversity data in wartime», що здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства».
Метою проекту є збір та публікація раніше неопублікованих даних про біорізноманіття від науковців та екологів, які так чи інакше постраждали від війни, щоб зберегти ці дані від знищення й зробити їх доступними для світової наукової спільноти.
Дані, опубліковані на платформі GBIF, матимуть відкритий доступ для всіх зацікавлених сторін. Важливі, зокрема для оцінки впливу війни на природу, вони зберігатимуться в хмарному сховищі сервера GBIF, що гарантовано збереже їх від знищення. У рамках проекту плануємо залучити 10 учасників.
Якщо у вас є: від 2000 знахідок рослин та тварин, які є геокодованими (мають географічні координати або ж їх можна відтворити за описом локалітету знахідки) і не були раніше опубліковані на ресурсах gbif та/або iNaturalist, і ви бажаєте поділитися ними зі світовою спільнотою і зберегти ваш науковий доробок від знищення під час війни – напишіть інформацію про себе та дані, які ви готові опублікувати, на e-mail нашого герпетолога Олексія Марущака [email protected]
Усі технічні деталі підготовки, організації та публікування даних будуть роз’яснені учасникам додатково.
Для участі будуть відібрані лише перші 10 кандидатів, що відповідатимуть зазначеним критеріям.
Не соромтесь! Саме зі збереження даних про наше біорізноманіття починається розуміння його перспектив у майбутньому.
Публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Публікація відображає позицію Української природоохоронної групи і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
#EaPCivilSociety #CivilSocietyFellows #EaPFellow