Наразі на сайті реєстру з оцінки впливу на довкілля з’явився Звіт щодо нового етапу будівництва Ташлицької ГАЕС із підвищенням рівня Олександрівського водосховища на річці Південний Буг. Це саме та загроза затоплення Бузького Гарду, яку громадські організації вже неодноразово змогли не допустити.
Як відомо, ці роботи передбачають підняття рівня води на 90 см вище нинішнього рівня, що призведе до затоплення цінних територій Національного природного парку “Бузький Гард”. Ці території є оселищами великої кількості видів, занесених до Червоної книги України та переліку Резолюції 6 Бернської конвенції. Також ця місцевість відома своїми мальовничими скелястими пейзажами, які зникнуть під водою, та історико-культурною цінністю, адже саме тут розташовувався центр Бугогардівської паланки Війська Запорозького.
Тут знаходиться найбільша у світі популяція унікальної рослини – гвоздики бузької, яку Україна зобов’язана охороняти в рамках Бернської конвенції.
Зважаючи на специфіку роботи ГАЕС, унаслідок циклічного перекачування передбачається постійна зміна рівня води в межах одного метра. Це створить “мертву зону” узбережжя, недоступну ні суходільним, ні водним видам.
Запрошуємо вас надсилати свої зауваження до цього Звіту, адже кожне слово, кожен аргумент може мати вирішальне значення.
📅 Зауваження до Міндовкілля можна надсилати відповідно до процедури ОВД до 18 квітня.