У цьогорічному конкурсі фотографій «Вікі любить Землю» Українська природоохоронна група та БО «БФ «Фонд збереження біорізноманіття України» оголосили спеціальні номінації.
Найважчою для журі стала спецномінація «Найкраще фото степового ПЗФ». У межах номінації ми оцінювали всі фото, на яких повністю або частково зображені степові ландшафти, рослини або тварини. Ми були приголомшені кількістю фотографій, які потрапили на розгляд журі. Враховуючи, що степові ландшафти наявні лише в кількох областях України та переважно не входять до заповідних територій, учасники конкурсу завантажили 3431 фото (це понад 15% усіх конкурсних фотографій)!
Особлива складність полягала в тому, що автори не обирали при завантаженні участь своїх фото саме в цій номінації. Натомість журі мусило вибрати степові фотографії серед усіх 20500 світлин-учасниць самостійно.
Журі спецномінації:
Анна Куземко, доктор біологічних наук, Інститут ботаніки НАН України
Іван Мойсієнко, доктор біологічних наук, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету
Катерина Стрипко, директор БО «БФ «Фонд збереження біорізноманіття України», партнера конкурсу
Ольга Чусова, кандидат біологічних наук, молодший науковий співробітник Інституту ботаніки НАН України
Олена Бронскова, науковий співробітник НПП «Меотида»
Зі світлин, завантажених до цієї спецномінації, ми плануємо створити фотоальбом, присвячений охороні степів в Україні. Супровідний текст до буклету підготував відомий захисник степів, екоблогер Олексій Бурковський.
Метою «Вікі любить Землю» є не лише збір фотографій природної спадщини, але й привернення уваги до стану природно-заповідного фонду України. Фотографії степових ПЗФ допоможуть привернути увагу до масштабної проблеми розорювання останніх залишків степів, яка в наш час дедалі більше прогресує в багатьох областях.
Переможцями спецномінації стали топ-7 фотографій 5 учасників, що фактично набрали однакову кількість балів, суттєво відірвавшись від решти фіналістів.
Ось вони:
НПП «Дворічанський», Харківська область
Автор: Alsamua
Оцінювання проходило в три раунди, аж поки з 3431 фотографії було обрано 7.
Детальні умови спецномінації публікували тут.
Усі фото на умовах ліцензії CC BY-SA 4.0.
Більше інформації – на офіційному сайті конкурсу.