За нашим зверненням, Всесвітній центр природоохоронного моніторингу Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP World Conservation Monitoring Centre) виключив дані про наявність 130 «російських природоохоронних територій» на території Криму.
Росія спробувала використати цю міжнародну базу для легалізації свої присутності на території АР Крим. Незважаючи на те, що на території самої росії величезна кількість природоохоронних територій не занесена в WDPA, агресор вирішив невідкладно надати інформацію про природоохоронні території на тимчасово окупованих територіях.
Ми вдячні колегам з UN Environment Programme World Conservation Monitoring Centre за оперативне виправлення даних та величезну роботу, яку вони здійснюють для збереження природоохоронних територій усієї планети.
Але виникає питання, чому Міндовкілля, яке відповідає за співпрацю з Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP), не надає інформацію в міжнародну базу даних про природно-заповідний фонд України?
Остання і єдина інформація, яка була надана державою у цю базу, датується 1999 роком. За цей час в Україні створено понад 2 000 нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду площею понад 2 млн. га.
Тобто у міжнародній базі даних природоохоронних територій немає інформації про половину природно-заповідного фонду України!
Дані та інформація про природоохоронні території, зібрані в WDPA, використовуються для звітування в рамках Конвенції охорону біологічного різноманіття щодо прогресу в досягненні Цільових показників біорізноманіття, ООН для відстеження прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку до 2030 року, а також для публікації Списку територій, що охороняються ООН. Багато міжнародних, державних та приватних платформ використовують дані WDPA, включаючи гірничодобувну, нафтову, газову промисловість та фінанси.