1. Перед Вами – анкета реєстрації степових видів ранньоквітучих рослин в Україні. Заносьте до неї відомі Вам місцезростання таких рослин в природі. Зображення основних видів степових первоцвітів, занесених до Червоної книги України, ви можете побачити на плакаті, доданому до анкети. Проте, вносити до анкети можна і відомості про інші степові рослини, які ви можете визначити. Серед них можуть бути і не лише ранньоквітучі види. Кількість надісланих вами знахідок та строки надсилання не обмежуються.
Пояснення до окремих колонок таблиці подане нижче. Бажано заповнювати всі її колонки. Найважливіша інформація з усього, що повинно бути зазначено у таблиці – точна вказівка місця знахідки і назви видів. Дуже бажано вказати додати до анкети картосхему, на якій вказати місце вашої знахідки.
В разі, якщо ви не впевнені у точності вашого визначення, ви можете надіслати фотографії знайдених вами рослин на електронну пошту [email protected] і ми допоможемо вам із визначенням видів.
УВАГА! Не зривайте квіти цих рослин та не викопуйте їх! Не забувайте: всі рідкісні і зникаючі рослини охороняється Червоною книгою України.
2. До анкети включаються всі відомі Вам місця виявлення степових рослин, занесених до Червоної книги України. Заповнювати анкету можна лише коли ви напевне знаєте місце знахідки та назви рослин. Наявність інформації в інших колонках не настільки критична.
Зміст колонок анкети:
• Місце знахідки (обл., район, нас. пункт, назва лісу, урочища) – максимально точний опис розташування місця знахідки (приклад: Київська обл., Обухівський район, с. Нещерів, балка по дорозі на с. Тарасівка). Якщо є можливість визначити геогрфічні координати та вкажіть їх. Якщо у території є охоронний статус (заказник, заповідне урочище тощо) вкажіть його.
• Назви виявлених видів рослин та інформація про них (кількість, умови зростання)
• ПІБ того хто знайшов – Ваші прізвище, ім’я, по-батькові,
• Інформація про автора знахідки – стисла інформація про того, хто заповнював анкету, участь в тематичних гуртках.
• Адреса за якою можна зв’язатись (адреса, e-mail, тел.) – інформація про те, як в разі потреби можна з Вами зв’язатись.
3. Заповнену анкету необхідно надіслати поштою на адресу «Національний екологічний центр України, а/с 89, м.Київ-25, 01025» або на електронну пошту [email protected]. Строки надсилання не обмежується. Збір даних планується вести постійно.
4. Після надходження цієї анкети до НЕЦУ, для кожної з ваших знахідок будуть визначені координати і вона буде додана до бази даних про цінні степові ділянки. Карту з усіма відомими знахідками можна буде побачити в Інтернеті на сайтах www.pryroda.in.ua/step та www.biomon.org . При укладанні бази даних знахідок обов’язково буде вказано, хто надав інформацію про кожну конкретну знахідку. Зібрані дані допоможуть побачити реальну картину поширення зникаючих рослин в Україні та допоможуть надати природно-заповідний статус цінним степовим ділянкам в різних регіонах.