За підтримки благодійних фондів «Андріївська пейзажна ініціатива» та «Київська ландшафтна ініціатива» оголошуємо другий конкурс стипендій на збір відомостей про біорізноманіття Подесення.
Метою конкурсу стипендій є збір максимального обсягу відомостей про зустрічі біологічних видів всіх груп долин річок Десна, Сейм, Сновь, Івотка та Остер. У межах долин річок уже створені території Смарагдової мережі, тут запроєктовано створення Об’єкту Природно-Культурної спадщини ЮНЕСКО – «Подесення», проте ця частина Східного Полісся лишається дуже маловивченою, а відомості про поширення видів для цієї частини України дуже обмежені.
Змістом робіт, що будуть підтримані в рамках конкурсу стипендій, є збір достовірних відомостей про зустрічі видів рослин, тварин та грибів у табличному форматі. Таблиці мають містити мінімально заповнені графи «вид», «дата», «координата» та «автор знахідки». Прийнятними є як зазначення багатьох різних видів для одного локалітету, так і багатьох локалітетів для одного виду. Кількість та послідовність таксономічних груп у таблицях не матиме значення. Прийнятним буде зазначення точних відомостей про зустрічі будь-яких видів, у тому числі чужорідних, або фонових.
Набори даних, підготовані переможцями конкурсу, будуть опубліковані як авторські бази даних кожного з переможців у світовій базі біорізноманіття GBIF. Наші фахівці допоможуть переможцям оформити набори даних та метадані, щоб зробити їх відповідними стандартам GBIF. Авторство всіх даних буде зазначено таким чином, як це буде вказано переможцями конкурсу.
Подати заявку на участь у конкурсі можуть як індивідуальні, так і колективні учасники. Вік та кількість учасників не обмежується.
У рамках конкурсу будуть підтримані 3 номінанти, що обґрунтують можливість подати найбільшу кількість даних про знайдені види.
Усе це означає повну свободу учасників у виборі методик роботи в рамках стипендії: це можуть бути експедиційні виїзди та складання наборів даних у польових умовах, або ж опрацювання зібраних раніше матеріалів.
Сума кожної зі стипендій – 7 000 грн.
Для участі в конкурсі подайте мотиваційний лист довільної форми на адресу [email protected] з темою листа «Конкурс стипендій». Обґрунтуйте в листі кількість запланованих записів про зустрічі видів, зазначте склад таксономічних груп та заплановане просторове охоплення.
За вказаною адресою можна отримати консультації щодо участі в конкурсі стипендій.
Термін подачі заявок – 15 квітня 2024 р., термін виконання – 31 травня 2024 р.
Фото Sergei Khomenko, CC BY-SA 4.0