INaturalist – тепер українською!

Придивіться уважно до скріншоту. Чи не здається Вам що тут щось змінилось, стало не так, як було раніше? Дійсно, тепер INaturalist має україномовний інтерфейс. Ця принципова зміна допоможе початківцям легко розібратись у можливостях цього інструменту документування зустрічей з живими організмами та їх визначення. На цей час свої фото, зроблені на території України, до INaturalist завантажили…

Обережно: межі ПЗФ на кадастровій карті не остаточні!

У червні 2021 року на публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд» (https://cutt.ly/Un8LCW5). За повідомленням Міндовкілля, до нього включені межі більше ніж 7 тис. об’єктів ПЗФ (https://bit.ly/3d0xPNR). Проте точність опублікованих меж є дуже різною. Наш поверховий аналіз показав, що в частині областей межі ПЗФ показані дуже якісно, в той час як в інших областях –…

Вимагаємо транскордонної екологічної оцінки проекту ВВШ Е40!

Описана ситуація вимагає проведення транскордонної оцінки впливу на довкілля проєкту ВВШ Е40 та стратегічної екологічної оцінки рішень, що визначають необхідність створення такого водного шляху.

Оголошуємо переможців весняного туру фотоконкурсу «ПРИРОДА ПОДЕСЕННЯ»!

Не так давно ми оголошували про початок конкурсу фотографій «ПРИРОДА ПОДЕСЕННЯ» (https://cutt.ly/xvEZdcQ) і ось вже можемо привітати переможців його весняного туру! У весняній номінації журі конкурсу відібрало 42 роботи, серед яких були визначені серії фотографій переможців. Перше місце зайняла серія користувачів Sergei Khomenko та Arsenii Khomenko (об’єднана членами журі у одну), друге місце посіла серія користувачки Lisova Sofi, а третє…

Дніпропетровщина: на земельні торги виставлені 750 га з 20 заказників

Продовжуємо оприлюднювати факти винесення обласними підрозділами Держгеокадастру на земельні торги цінних та особливо охоронюваних природних територій. Наступними ми проаналізували ділянки в Дніпропетровській області (https://land.gov.ua/zemelni-auktsiony/ ). Висновки: 1. Майже 59% (3677 га) всього, що виставлено на торги – природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської конвенції. Значна частина таких…

Відбулись перші тренінги “Наукове фотографування видів у природі”

19 та 20 червня на базі Екологічної дослідницької станції Глибокі Балики відбулись бліц-навчання “Наукове фотографування видів у природі”. До навчання долучились натуралісти з Києва та Київщини, Кіровоградщини і Черкащини. Дедалі більше українських натуралістів використовують інструменти “громадської науки”, такі як INaturalist. Для одних це можливість дізнатись, як називаються види, яких ви зустріли в поїздці або біля…

Заповідні території на земельних торгах: Чернігівська, Сумська, Київська, Полтавська

Продовжуємо оприлюднювати факти винесення обласними підрозділами Держгеокадастру на земельні торги цінних та особливо охоронюваних природних територій. Наступними ми проаналізували ділянки в Сумській, Чернігівській, Полтавській та Київській областях (https://land.gov.ua/zemelni-auktsiony/). Висновки щодо Сумщини: Майже 33% (836 га) всього, що виставлено на торги – природні степи та долини річок, що охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської…