На цьому тижні на кліматичному саміті в Глазго Україна приєдналась до декларації світових лідерів щодо лісів та землекористування, першим пунктом якої є збереження лісів та інших екосистем.
Утім, як це часто буває, заявлені цілі кардинально відрізняються від реальності.
Бо одна з функцій Президента – підписувати Укази про створення та розширення територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. І тут ситуація далеко не найкраща.
Згідно з сайтом Уряду України, ще 10 грудня 2020 року було погоджене розширення Карпатського біосферного заповідника в Закарпатській області, 7 квітня 2021 року – розширення НПП «Вижницький» у Чернівецькій області, 27 квітня 2021 – розширення НПП “Меотида” в Донецькій області, 17 лютого 2021 року – створення НПП “Пуща Радзвівіла” в Рівненській області, 17 березня 2021 року – створення НПП “Куяльницький” в Одеській області, 14 липня 2021 року – створення національного природного парку «Холодний Яр» у Черкаській області.
Загальна площа природоохоронних територій відповідно до цих указів має збільшитися на 51627 га!
Але укази Президентом досі не видані (хоча всі документи давно готові й потрібно лише поставити підпис).
На фоні земельної децентралізації та дерегуляції , коли на земельних торгах продаються навіть ділянки в межах національних парків, таке зволікання створює ризики дерибану земель, призначених під заповідання і над погодженням яких науковців працювали багато років.
Наша Група закликає Президента України негайно виконати свій прямий обов’язок – підписати Укази про створення нових та розширення чинних територій ПЗФ!
На фото Карпатський біосферний заповідник.
Фото Moahim, CC BY-SA 4.0