Рептилії в своїй більшості є стенобіонтними наземними тваринами, а отже більше за інших страждають від антропогенного впливу, особливо внаслідок втрати та трансформації їх природних місць існування. Це означає, що вивчення можливих способів збереження природних оселищ є першим надійним кроком для порятунку плазунів.
Ми розпочинаємо новий проект, що допоможе визначити сучасні пріоритети охорони плазунів Української Бессарабії та навчити журналістів писати про плазунів так, щоб зменшити конфлікт між тваринами та місцевими жителями, розвіяти міфи та зберегти життя багатьом рептиліям. У наших планах – розробити онлайн курс для журналістів. Адже за браком знань майстри пера часто створюють неправдиві матеріали про змій, які лише залякують громадян. Також проект передбачає заходи із залучення місцевих жителів.
Більшість місцевих видів герпетофауни охороняються на національному та міжнародному рівнях. У ході проекту ми зберемо сучасні дані про поширення плазунів в Українській Бессарабії.
Окрім того, ця територія є коридором для поширення алохтонних та інтродукованих видів для України, які також можуть бути небезпечним для місцевої герпетофауни та потребують правильного менеджменту. Зібрана інформація буде використана для пошуку рішень щодо збереження та захисту фауни цієї території.
Посилання на сторінку проекту:
Результати попереднього проекту можна побачити тут
Фото: О. Оскирко, В.Єпішін