З початком польового сезону дика природа йде під плуг. Так і сталося з ділянкою біля сіл Тутовичі та Нетреба на Рівненщині. У березні фермер розорав землі між річкою Горинь та її старицею. Для обох прибережна захисна смуга, де заборонене розорювання, становить 50 м. За словами місцевих, ці землі роками використовувались як сінокоси (мовою аграріїв, «простоювали»).
Розорювання сягає аж під саму воду. І це незаконно!
Правоохоронці мають знайти винних: чи землевпорядника, який не помітив водойми та не вніс обмеження щодо користування землею в документи; чи фермера, який розорав більшу площу, ніж мав за документами (а це кримінальна відповідальність); чи розпорядника землі — Сарненську міську раду, яка замовила розробку проекту землеустрою на всю ділянку між річкою та її старицею, аби отримати більшу орендну плату.
За законом, Держекоінспекція має провести обстеження розораної прибережної захисною смуги (це її прямі повноваження) та нарахувати збитки.
Нагадаємо, що цілями Водної стратегії України на період до 2050 року є визначення на місцевості прибережних захисних смуг, їх охорона та відновлення. За цією Стратегією, до 2030 року частка ріллі з 56,8% має зменшитися до 47% від площі України. Є підозра, що ці грандіозні плани так і залишаться планами, враховуючи обсяги продажу природних територій на земельних торгах, якість земельної документації та плани Мінагрополітики
Усі необхідні звернення вже надіслані, чекаємо на реакцію та дії.
#розоративсе