Ще пам’ятаєте наш з колегами лист до Міністерства захисту довкілля про необхідність створення нових нацпарків? Продовжуємо розказувати, про які нацпарки йде мова. Третій за списком – “Приірпіння та Чернечий ліс”.
Різні ліси мають різні проблеми. Віддалені від людських помешкань лісові масиви страждають від несталих рубок. Ліси ж біля великих міст – ще й від забудови чи банального забруднення. Особливо це стосується Києва, де кожен шматок землі на вагу золота. Заповідний статус лісу часто дозволяє знизити такі ризики.
Ідея створення нацпарку “Приірпіння та Чернечий ліс” існує вже не перший рік. До його складу пропонується включити лісові масиви на південно-західній околиці Києва, в умовному трикутнику між селами Мотовилівка, Ходосівка та Бобриця. Створення цього нацпарку переслідує не лише природоохоронну мету. Заповідний статус не лише сприяє розвитку туризму, але й перешкоджає дерибану лісів під забудову.
Природоохоронна мета є не менш важливою. Нещодавно ми писали про те, як цілком офіційно вирубуються тисячі кубометрів деревини в старих лісових заказниках неподалік Боярки. Якби ці території були включені до нацпарку – знищення заказників вдалося б не допустити. Але наразі про жодний нацпарк мова не йде. Лісокористувач території – Боярська лісова дослідна станція, яка є підрозділом НУБіП – категорично проти створення нацпарку.
Робота зі створення нових нацпарків в українських лісах триває. Її успішність напряму залежить від позиції Міністерства захисту довкілля.
Більше про відкритий лист та ліси, які потребують заповідання.
Фото: Siga, CC BY-SA 3.0