Експерти Групи🐜 мають досвід із формування руху підтримки природно-заповідних установ на місцях. Тому 19-22 серпня ми долучилися до організації науково-практичного семінару «Основи дослідницької роботи та залучення громадськості до збереження природної та історико-культурної спадщини» у Національному природному парку «Холодний Яр».
Створення національного природного парку в регіоні відкриває нові перспективи для розвитку громад. До прикладу, презентовано мережу інформаційно-рекреаційних центрів «Шлях». Вона була розроблена та втілена нами в рамках проекту ПРООН у Чернігівській, Сумській і Харківській областях.
Навколо НПП «Холодний Яр» є всі передумови для співпраці освітніх, культурних закладів. У цьому учасники семінару переконалися після спілкування з представниками Сумської області – педагогами Гринівського ліцею Іваном і Ларисою Дяченками і науковцем історико-культурного заповідника «Посулля» Ігорем Дубенком.
Гості семінару представили презентації, влаштували постерну сесію, розповіли про заходи в рамках мережі «Шлях». Ця ідея формувалася багато років і завдячує діяльності довкола Деснянського біосферного резервату, де проводилися біологічні школи для дітей, фестиваль біологічних колекцій, велопробіги.
Так з роками й сформувалася мережа співпраці «Шлях». У «Холодному Яру» це цілком реально запровадити значно швидше.
Загалом під час семінару провели різноманітні заходи: пленарне засідання, вшанування пам’яті кошового отамана війська Запорозького Петра Калнишевського, екскурсії екологічними стежками з елементами дослідницької роботи з ботаніки.
Учасники також ознайомилися з діяльністю осередків сільського зеленого туризму «Грушеве село» та «Духмяна оселя», де зупинялися на ночівлю.
Спільно з адміністрацією «Холодного Яру» плануємо організовувати подібні заходи й надалі. Продовжуємо покращувати роботу природно-заповідних установ, щоб розвивати громади!