Команда науковців відвідала Екологічну станцію “Глибокі Балики” з метою весняного обстеження степових ділянок Ржищівської об’єднаної територіальної громади.
Ентомолог Сергій Глотов займався вивченням жуків-стафілінід. Жуки-стафілініди (Coleoptera, Staphylinidae) — багата видами, еврибіонтна родина жуків, що налічує понад 63 500 видів. Через високе видове різноманіття, повсюдне поширення та прихований спосіб життя вони й досі — одна з найменш вивчених груп тварин. Багато стафілінід мають високу чисельність, чітку приуроченість до існування в певних природних біоценозах та здатні чутливо реагувати на зміни стану довкілля, що дозволяє використовувати їх як потенційні об’єкти для біоіндикації та моніторингу стану екосистем.
Теріологи Наталія Брусенцова та Михайло Русін досліджували представників степової фауни. Надзвичайно цікавою знахідкою минулого року було поселення бабака степового (Marmota bobak), який наразі занесений до Червоної книги України. Під час наукових досліджень було проведено картування нір цих тварин, визначення структури поселень та оцінка перспектив існування місцевої популяції бабаків. Ржищівські поселення бабака степового — це результат успішної роботи з відновлення цього виду, проведеної ще в 1989 році!
Проект інвентаризації біорізноманіття розпочато з ініціативи Фонду захисту біорізноманіття України та відбувається на базі Ecological Research Station “Hlyboki Balyky”.
Протягом року до інвентаризації буде долучено близько 40 професійних зоологів та ботаніків. Детальний звіт інвентаризації буде оприлюднений в кінці 2021 року. Він буде доступний для використання відомостей при підготовці нового видання Червоної книги України, створення смарагдових територій. Крім того, зібрана інформація про поширення видів буде передана до світової бази Global Biodiversity Information Facility (GBIF).
Долучитись до інвентаризації біорізноманіття Ржищівської ОТГ можна за допомогою інструменту «iNaturalist».